1

Temat: Głowy MAC250 i zasilanie...

Witam, w ten weekend miałem problem z zasilaniem głów. Powód napięcie...

Co robicie gdy jest nie stabilne napięcie, a nie ma możliwości poprawienia tego? Jakieś stabilizatory? U mnie był tak problem, iż skakało z 230 nawet na 206V i wyłączały mi się żarówki i nawet raz 2 głowy zrobiły restart hmm

Czekam na jakieś rady smile

2

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

Wypinam Mac'ki i informuje organizatorów że będzie sztuka bez głów,no chyba że chcą bulić za naprawe lub kupować nowe jak by mi się te rozsypały.

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

3

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

Ile podłączasz tych głów? I czym mierzysz napięcie ?

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

4

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

neonówka.. hii
Ilość podłączenia też nie ma znaczenia bo to może być 10 szt i 30 szt... chodzi koledze czy mamy jakieś patenty odnośnie spadków. (p.s. Kryptony i Entury miały takie coś że były bardzo wrażliwe na małe spadki napięcia i działały dopiero po twardym resecie)

Mogłeś zobaczyć na której fazie były najmniejsze spadki smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

krzyzak napisał/a:

Ilość podłączenia też nie ma znaczenia bo to może być 10 szt i 30 szt...

Błąd - prawo Ohma (i nie tylko) się w pas kłania kolego tongue
A jako środek zapobiegawczy możesz zastosować jakiegoś ups-a z podwójną konwersją. Polecam APC, albo Fideltronic wink

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

6

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

chodzi mi ogólnie... a nie że 8 jest zapiętych do jednej fazy a pozostałe do kolejnych

Tu znaczenie może mieć długość przyłącza tongue

Ostatnio edytowany przez krzyzak (2009-09-03 07:04:23)

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

I tu się zgadzamy smile Im dłuższy przewód zasilający tym większe spadki napięcia bo większy jego opór. Przy małych odległościach od "gniazdek" ratunkiem będzie UPS, a przy dużych (chodzi o długość że tak to nazwę łopatologicznie przedłużaczy tongue ) albo grubsze przewody, albo większa ich liczba. No a pytałem o sposób pomiaru, bo ważne jest, czy spadek jest w momencie załączania lamp (są odpalane wszystkie naraz, czy każda z osobna - pytam bo widziałem różne przypadki), czy podczas ich ciągłej pracy. I kolejna sprawa - pomiar napięcia miernikiem za 50zł przy takim obciążeniu jakim są głowy należy traktować z przymrużeniem oka.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

8

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

lepiej w takim przypadku zapakować główki w cas'y i parami pomrugać big_smile jak wiemy sprzęt nie kosztuje 50 PLN, ja w takich przypadkach nie ryzykuje panowie

9

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

im bardziej obciążona faza tym mniej V mamy na zasilaniu.  ale jest na to kilka sposobów -  odpalać pojedynczo w odstępach czasu po 5min - lampa nie pobiera tyle co przy rozruchu. Zwiększamy przekrój przewodów,  sprawdzamy czy pierwotne uzwojenie w urządzeniach jest na 220  (raz mi się tak trafiło było 240V w urządzeniu a w gniazdach 215v - rzadko mamy te europejskie 230v w gniazdach), sprawdzamy pewność gniazda zasilającego w starych obiektach (AL/CU) ograniczamy ilość urządzeń do minimum i świecimy.

10

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

250 entur krypton. Zgadzam sie, sa dosc czule na zasilanie, na male turbulencje potrafia reagowac resetem mi pomogl agregat;)

A 250 wash zacina sie przy strobowaniu, pozniej zostaje na scenie zapalony ltt wie o problemie, ale nie wie jak go rozwiazac
O zasilaniu tez slyszeli

Jakos z plusami starymi nie bylo tyle problemow


jakos nie widze zastosowania dla ups-a jak to sobie wyobrazacie, jakiej mocy ten ups do ilu glowic czy moze jeden duzy korporacyjny.
na kracie przy glowicy to trytkami czy haki mu dorabiac czy moze na dole i 20m kabla od ups-a do glowicy i ile takich ups-ow na 30 x 250

A miernik stary polski komunistyczny wychylowy przynajmniej nie klamie. True rms wole zostawic w domu:)

--

Ostatnio edytowany przez clubbeer (2009-09-08 20:33:06)

11

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

Mam pytanie.. CZy chodzi tobie o strobowanie urządzeniem...  (wiem że kiedyś seria w tych obudowach -krpton,entur,250) przycinały się blendy od shatera o gumki w obudowie smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

12

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

Mam problem z jedną głową 250 krypton zawiesza się i tylko twardy RESET jej pomaga . Co poradzicie?

13

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

zmiana softu w głowie

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

14

Odp: Głowy MAC250 i zasilanie...

pajączku tak chodzi mi właśnie o ten błąd w 250 W problem już rozwiązałem a właściwie  go naprawiam bo zostało jeszcze parę głowic do "apgrejdu". Poza tym wyszedł we wrześniu soft do 250 W który też troszke pomaga na ww. problem nie trzeba ich już resetować po każdym przeskoczeniu kroku na silniku. Potrafią się same domknąć.

Ostatnio edytowany przez clubbeer (2009-12-10 09:33:18)