1

Temat: Oświetlenie chodnika z pół metra?

Witam.
Chcę zrobić oświetlenie chodnika naprzeciw mojego lokalu. Okno znajduje się na wysokości około 30cm (lokal jest w półpiwnicy) a chodnik naprzeciw ma szerokość około 2 metrów. Jakie oświetlenie najlepiej zastosować aby otrzymać efekt żarzącego się na czerwono chodnika? Chodzi o formę reklamy aby to było widać z daleka. Myślałem o reflektorze par36 jednak z tej odległości to miałbym efekt o średnicy chyba 30cm smile mogę się mylić.

Generalnie potrzebny jakiś reflektor, może diodowy byle oświetlał skupionym światłem o promieniu około 2 metrów z takiej odległości?

Ostatnio edytowany przez gulon (2009-08-20 16:38:51)

2

Odp: Oświetlenie chodnika z pół metra?

Może pomyśl o listwach ledowych dają dużo światła i można znaleźć o różnych kątach świecenia
polecam:
EUROLITE LED bar 648/5 RGB

Ostatnio edytowany przez slowik666 (2009-08-21 11:50:31)

"God is my lightman...'
"ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE".

3

Odp: Oświetlenie chodnika z pół metra?

Fajny sprzęt ale ja potrzebuje coś tańszego i bez tych bajerów jak zmiany światła.
Ma coś podobnie świecić tylko jednostajnym światłem na czerwono.
Mam osiągnąć efekt małego las vegas - to salon gier

Co myślicie o tym:
http://allegro.pl/item712542260_reflekt … _fakt.html

Czy do tego koniecznie muszę kupić jakiś sterownik dmx czy można to po prostu podłączyć do gniazdka i będzie cały czas świeciło?

Ostatnio edytowany przez gulon (2009-08-20 17:35:40)

4

Odp: Oświetlenie chodnika z pół metra?

Można to sterować za pomocą reki ( wbudowane programy + statyczne programy) nie jest to pierwszej jakości światło ale można z tego wyciągnąć pożądany efekt.

5

Odp: Oświetlenie chodnika z pół metra?

slowik666 napisał/a:

o różnych kontach świecenia

słoowik! ogarnij się wink tongue


A co do tego oświetlenia chodnika to:

Jeżeli światło żarowe to par 56 plus żarówka ( 300W ) o szerokim kącie świecenia (WFL - jej kąt świecenia to około 40°). Do tego filtr czerwony. Jeżeli kąt będzie za mały to można jeszcze założyć filtr dyspersyjny.

- Wadą tego rozwiązania będzie duży pobór prądu ( 300W trochę tego prądu ciągnie ) oraz po jakimś czasie trzeba będzie wymienić filtry, albo żarówkę.


Jeżeli światło ledowe to minimum będzie obudowa PAR 64 z 10mm diodami ( mniejsze pary po prostu nie dadzą wystarczająco dużo światła. Do tego jeszcze filtr dyspersyjny, gdyż kąt świecenia nie jest za szeroki.

Wszystkie pary ledowe możesz ustawić "z ręki" , nie potrzebujesz do tego sterownika DMX

- Wadą tego rozwiązania będzie podatność elektroniki para na warunki atmosferyczne oraz mniejsza jasność w porównaniu ze światłem żarowym... reszta to same zalety.


Ile możesz na to przeznaczyć kasy ?

Ostatnio edytowany przez avekamil (2009-08-20 20:18:03)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg