16

Odp: on pc...

Mogła być scrackowana wersja onPC. Pamiętasz która to wersja była? Te które ja widziałem w obrocie nie były najnowsze (5.698)

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-08-29 17:23:21)

17

Odp: on pc...

Właśnie nie nie wpadło mi to do głowy ale strasznie tajemniczy gościu (legro - warszawa).

18

Odp: on pc...

No właśnie... diabełki w szczegółach są wink

19

Odp: on pc...

Testowałem konwerter DAB  , z programem art-net to dmx  <jest razem z Freestyler,em którego nie trzeba odpalać > i konwerter po ustawieniu <Enttec open DMX> łączył się z programem ,ale jak skonfigurować połączenie z MA on pc ? Może ktoś wie jak to pokonać ?

20

Odp: on pc...

Do testowania mam coś takiego http://www.allegro.pl/item729082657_kon … x_512.html

21

Odp: on pc...

Nie ma żadnej magii. Jak konwerter jest typu Artnet->DMX, to trzeba dać mu sygnał ArtNet.
Ustawienia wyprowadzenia ArtNet w grandMA -> "grandMA micro/pico v5.9 PL", rozdział 2.9

Aby uzyskać wyjście ArtNet przy onPC trzeba mieć licencję na parametry. Oznacza to 2-Port Node onPC/Pro, albo NSP.

Ten konwerter to tylko konwerter, żadnych szczególnych predyspozycji lub "tajemnic" wobec grandMA onPC. Równie dobrze można próbować z innymi konwerterami Art-Net->DMX innych firm (długo można by wymieniać).

22

Odp: on pc...

UDAŁOSIĘ KOMUŚ ODPALIĆ TEN KONWERTER??

23

Odp: on pc...

Czysto teoretycznie mówiąc... może i by się udało ale... Potrzeba do tego dwóch komputerów.

Na jednym z kompów odpalamy onpc, konfigurujemy artnet.
Na drugim - linuxowym kompie musimy uzyc oprogramowania z pakietu DMX over IP i tego konwerterka.
W teorii zadziała... w praktyce? Nie mam pojęcia... sprawdzę na oryginalnym Entecu jakoś niedługo.

24

Odp: on pc...

troszke nie kumam tego rozwiazania z dwoma pc bo skoro problem lezy w tym ze onpc nie wysle danych dmx po artnet bez licencji to co da drugi komputer ??
a tak jeszcze na marginesie czy ktos kiedys probowal podgladnac transmisje pomiedzy onpc i 2-Port Node??

i pytanko jeszcze jedno ;p kolega wspominal o skrakowanej wersi grandma onpc czy moze mi ktos podpowiedziec gdzie taka znalesc?? chcialem potestowac z jakism konwerterem usb-dmx w domowym zaciszu smile

z gory dzieki za pomoc

Ostatnio edytowany przez losmichal (2009-10-26 11:40:41)

25

Odp: on pc...

troszkę z innej bajki ... mam problem z moim onPC wersja 6.6  wszystko działa ok  , połączenie z 3d , połączenie ze stołem ,  ale problem jest z zapisaniem show na usb lub na dysku  gdzie indziej niż normalnie np.na pulpicie  , program przestaje działać się wyłącza ... pewnie to coś w laptopie nie tak  , instalowałem już kilka razy ponownie onPC  problem jest taki sam ... ktoś pomoże  ..

26

Odp: on pc...

Stary, klasyczny problem.

Obawiam się że używasz Vista albo 7 i nie uruchamiasz onPC z opcją "Uruchom jako Administrator".

Zabezpieczenia dostępu Windows tworzą kordon bezpieczeństwa wokół programów i ograniczają ich uprawnienia do operacji dyskowych, głównie zapisu, do folderów gdzie same się znajdują i odpowiednich przestrzeni dla danych programu.
Jednocześnie inne programy i użytkownik nie ma wprost dostępu do przestrzeni dyskowej do której ma dostęp dany program.

Trzeba wywołać właściwości programu onPC, wejść w zakładkę "Zgodność" (chyba tak się to zwie) i zaznaczyć "ptaszka" przy "Uruchom jako Administrator". Wtedy próba uruchomienia programu wywoła pytanie o zgodę na uruchomienie programu o pełnych uprawnieniach itd.
Można też zamiast klikać lewym klawiszem na ikonie programu, użyć prawego i wybrać opcję "Uruchom jako Administrator" (znaczek tarczy ma).
Wtedy też onPC używa innego miejsca na dysku i nie widzi wcześniejszych show, bo jest uruchomiony przez innego użytkownika w systemie!

A WIĘC:
Zanim to jednak się zrobi, to proponuję uruchomić te onPC jak dotychczas, połączyć z 3D, odłączyć onPC, zapisać show w 3D, włączyć onPC ponownie z nowymi ustawieniami, ale tym razem nie 3D podłączać do onPC, ale onPC do 3D, aby 3D jako Master przekazał do onPC całe show. Wtedy onPC jest na chwilę jako Slave, a po przegraniu show przejmuje rolę Mastera, a 3D przechodzi do roli Slave.
Wtedy możemy ten show zgrać gdzie tylko chcemy.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-10-15 17:17:45)

27

Odp: on pc...

wie ktoś jak ugryźć onPc na win 7 z konwerterem dab? (o zgodności i adminie wiem)  nie odnajduje zadnego parametru dmx.
Na xp work w 200%

28

Odp: on pc...

O crackowanym onPC nie powiem nic odkrywczego ponad to, że jest to dość stara wersja i raczej nie przewidywała nawet Visty.
Żaden konwerter nic nie pomoże na "gołe", "nietuningowane" grandMA onPC.

29

Odp: on pc...

hmm od tego chyba jest zgodność. mam jako win 2000 teraz cos jest z konfiguracja chyba bo jak pogrzebałem w konfiguracji ma odpaliło się na parę min i zgasło światełko w tunelu (konwerter)

30

Odp: on pc...

Kombinatorzy... tongue
Mimo że MA i ELC się starają, a wy na crackach i innych dopalaczach...