Temat: Pilot 2000 sterowanie strobo

Do Pilota 2000 mam podłączone 6 głowic, neony oraz 3stroboskopy.
Pytanie mam czy można sterować manualnie stroboskopem?
Chodzi mi o to by pod jakimś przyciskiem było jego załączenie [pojedyńczy błysk o danej intensywności].
W UNIT jest tylko częstotliwość i intensywność więc tym nie zrobie tego efekty.

bardzo bym prosił o pomoc smile

2

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

mozesz zapisac jako krok w programie poprostu na zasadzie wlacz/wylacz

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

3

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

No właśnie włącz wyłącz odpada raczej.
Ja bym chciał opcje taką że jak nacisne przycisk to błyśnie. Jak nacisne 2 razy to 2 razy błyśnie i tak dalej a tutaj musiałbym program wyłączyć i przy 3 naciśnięciu 2 błysk by był. Po prostu tu się uzyska 1 0 1 0 1 0 a ja potrzebuje 1 1 1.

W innym lokalu miałem taki mały sterowniczek do strobu gdzie było coś takiego i przyzwyczaiłem się i czasem mi tego brakuje jak się świeci smile

4

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

unblushing napisał/a:

W innym lokalu miałem taki mały sterowniczek do strobu gdzie było coś takiego i przyzwyczaiłem się i czasem mi tego brakuje jak się świeci smile

Ja używam "Detonatora" bo chyba o nim mówisz.Mi osobiście lepiej czasem dopalić detonatora niż wpinać strobo w stół...

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

5

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Słyszałem że coś takiego da się osiągnać przy pomocy przycisku "extra" w pilocie, ale sam nie mam pojęcia jak się do tego dobrać...
Pozatym - właśnie mi przyszło do głowy... Możesz w "UNIT" delikatnie wajhować suwakiem, tak żeby wyzwolić stroboskop na najniżej częstotliwości, co da jeden błysk, i szybko zejść na wartość "0" wink Ja się w podobny sposób ratuje teraz przy shutterowaniu głów tongue Ew. napisac program żeby działało samo strobo z najniższą częstoliwością, a właściwie na step nr. 1 strobo wyłączone, a step nr.2 strobo działa na najniższej częstotliwości i ręcznie sterować krokami smile

Ostatnio edytowany przez tomcio (2009-08-13 18:55:37)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

6

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

tomcio własnie tak robię ale to nie jest zbyt wygodne i nie o to chodzi.

SenseJ-L.F.  chyba o takim sterowniku myślę. Ja niestety wszedłem do klubu 'na gotowe' i nie mam zbytnio nic do gadania. Choć jeśli bym znalazł gdzieś taki sterownik do kupienia to bym podsunął managerowi ten pomysł. [link mile widziany]

7

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Mnie mocno ciekawi ten przycisk "Extra" w pilocie... Nie moge nigdzie znaleźć informacji do czego on dokładnie służy, ale z tego co wiem, to właśnie do wszelakiego sposobu wyzwalania stroba, dymiarek i podejrzewam że jeszcze innych bajerów...

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

8

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Chcesz może skan instrukcji po polsku? smile

myślę że to mogło by pomóc:

4.3.2 - Tryb Extra Klawisz
Dostępne są 2 trybyL OR i AND. Gdy ustawiony jest tryb OR, istnieje możliwość Extra urządzenia z wykrozystaniem uniwersalnego suwaka i używając przycisku jako kontrolera flash (flash ma zawsze wartość 255). Gdy wybrano tryb AND, urządzenie Extra jest aktywne tak długo jak naciśnięty jest przycisk i zależy od poziomu wyjściowego regulowanego suwakiem. By zmienić tryb operacyjny, naciśnij jasnoszary przycisk (podczas ustawiania sceny) korespondujący z Klawiszem Funkcyjnym. Nowy tryb operacyjny pojawi się natychmiast na wyświetlaczu.


wydaje mi się że tym mógłbym uzyskać porządany efekt.

Ostatnio edytowany przez unblushing (2009-08-19 12:38:01)

9

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Kurde, masz kompletną instrukcje do pilota po PL ?? Pewnie że chce tongue
Ps. Wiedziałem że tym przyciskiem da sie to zrobić ;]

I daj znać czy Ci się udało smile

Ostatnio edytowany przez tomcio (2009-08-19 15:32:57)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

10

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

http://rapidshare.com/files/272078264/Pilot_2000_instrukcja_PL.rar

na szybko skanowane.
teraz w sobotę wezmę instrukcję i spróbuje coś zrobić nowego smile

Ostatnio edytowany przez unblushing (2009-08-27 09:59:08)

11

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Ja wczoraj wziąłem pilota do domu, i rozpykałem tajemniczego "Extra". I powiem krótko - da się elegancko osiągnąć Twój cel. Najpierw pod setupem konfigurujesz kanał urządzenia (stroboskopu), i ustawiasz tryb AND. Zapisujesz, wciskasz przycisk Extra i po wciśnięciu tego przycisku pod suwakiem ustawiasz wartość na danym kanale DMX. Pilot to zapamiętuje, i już później tymże przyciskiem elegancko wyzwalasz strobo wyłącznie kiedy go wciskasz smile Może troszke zagmatwanie napisałem, ale mi zadziałało ;] W razie pytań pisz smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

12

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

fajnie że masz możliwość wzięcia do domu go hehe

czyli tym by można było też dymiarkę obsłużyć ale nie będę jej wpinał.
ten sterowniczek o którym pisałem to byl Botex CN-100 [jak patrze teraz na niego to nie wiem do końca jak robilem to o czym pisałem wcześniej ale działało big_smile ]

mógłbym prosić tomcio byś sie odezwał do mnie na gg?
na telefonie mam gg to jak będe w pracy miał w czymś problem to bym się odezwał i byś mi pomógł wink bo nie mając przed sobą sprzętu to ciężko jest coś robić i pytać wink

Ostatnio edytowany przez unblushing (2009-08-29 15:20:01)

13

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Jakbym go w końcu nie zabrał do domu to dalej bym nie wiedział co i jak z tym "extra" tongue W sumie to dużo bajerów w nim przez to odkryłem smile A dostęp do pilota (i innych sterowników) mogę mieć, ponieważ serwisuje sprzęt estradowy i dobrze żyje z właścicielami dyskotek i nie tylko smile A że przy okazji świecę i kręcę dźwięk to już inna bajka tongue

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

14

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Szkoda że przycisk EXTRA nie może podać "dodatkowo wartość na dany kanał

przykład:
led diodowy ma dimmer na 4 narale (R G B Dimmer)
0 - 189 - dimmer
190 -255 - strobo

bardzo przydatna byłaby możliwość wpisania leda np od adresu 1
a na 4 kanale dać dodatkowo extra i wtedy można by włączyć strobo od ręki w dowolnej chwili (strobo to tylko przykład)

niestety w takiej konfiguracji pilot krzyczy że nakładają się adresy DMX i extra w takim ustawieniu nie wysteruje 4 kanału

a szkoda sad

chyba że robię coś nie tak

15

Odp: Pilot 2000 sterowanie strobo

Przetestuje w sobote i dam Ci znać jak to jest, bo akurat mam kupe innej elektronicznej roboty i nie dam rady pobawić sie pilotem przed imprezą hmm
Dodam że ja zrobiłem sobie program "strobo" który zmienia wyłącznie wartość kanału DIMM i załącza w parach strobo, a częstotliwość reguluje sobie Grand Masterem tongue Ot takie sprytne rozwiązanie problemu tongue

Ostatnio edytowany przez tomcio (2009-09-03 20:34:43)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)