Temat: grandma light + 2 port Node

Witam mam pytanko a w sumie potrzebe rozwiania moich wątpliwości. powiedzmy jest taka sytłacja :
w grandMA light mam zajęte wszystkie 4 linie , a potrzebuje jeszcze jednej , podpinam 2 port node przez ma network , i mam kolejna/e linie w zależności od modelu 2 port-a ????? robi to robote czy nie ?

a i kolejna sprawa czy da sie z 2 port noda zrobic zestaw bez przewodowy ???? z serii z grandMA do nadajnika , droga radiowa do odbiornika , z odbiornika do 2 porta i dalej już do adresatów ?????? smile

ile da się podpiąć 2 port-ów do onPC ????

Ostatnio edytowany przez bart_krk (2009-06-24 12:03:13)

2

Odp: grandma light + 2 port Node

Ad. grandMA light + 2Port Node:
2Port Node jest tylko i wyłącznie konwerterem danych Ethernet-DMX, nie ma własnej mocy obliczeniowej parametrów.
W wersjach onPC i onPC Pro tylko i wyłącznie zawiera licencje do aktywowania odpowiednio 512 lub 1024 parametrów dla softu onPC, ale same parametry oblicza soft onPC na swoim komputerze.
Każdy 2Port Node podłączony do klasycznej konsolety grandMA dodaje tylko gniazdek DMX do systemu, ale nie zwiększy ilości obliczanych parametrów. Jeśli na tych zajętych 4 liniach zużyto już całą pulę parametrów konsolety, to dodatkowe wyjścia niczego nie dadzą.
Biorąc pod uwagę że "parametr" to nie to samo co "kanał DMX", możemy jednak mieć jeszcze co nieco wolnych parametrów mimo zapchania 4 linii.

Ad. 2Port Node bezprzewodowo:
Rozumiem że to scenariusz z bezprzewodowym Ethernetem. Teoretycznie wydaje się to możliwe, ale praktycznie bezprzewodowa sieć lubi być tak powolna i niepewna (szybkość gwałtownie spada z odległością) , że sesja po prostu się nie utrzyma.

Ad. Kilka 2Port Node z onPC.
Podłączyć da się ich wiele... limitem chyba jest pojemność adresów na masce 255.255.255.0, ale nie jestem pewien.
Zgaduję że chodzi o dodanie do siebie licencji z poszczególnych 2Port Node onPC/onPC Pro.
Odpowiedź znalazłem na ma-share:
2Port Node będą działać, ale licencje się nie dodadzą, będzie cały zestaw działać jako jedna licencja.

3

Odp: grandma light + 2 port Node

dziwi mnie tylko to ze malighting zrobiła model 1 x in. 1 x out , lub 2 x out , są jeszcze modele do instalacji stałych itp,
Wiec chcąc mieć grandMA od PC do tego jakiś stół ( np alfa ) i 2 wyjścia ( 2 linie ) trzeba mieć dwa 2port -y ???? czy tak ???
Chociaż w tym co dostałem od dystrybutora smile jest napisane: " Niezależnie od wersji sprzętowej , złącza DMX możemy poprzez oprogramowanie dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb jako wejście lub wyjście" wiec już się lekko zamotałem ........

4

Odp: grandma light + 2 port Node

Są różne wersje 2Port Node bo czasem jest taka potrzeba. Do 2Port Node są przejściówki DMX męski<->DMX żeński. Konfiguruje się gniazdo czy ma być wejściem czy wyjściem, a w razie potrzeby wpina przejściówkę. Ot cała filozofia wink
Dystrybutor napisał prawdę big_smile
Wersja naścienna do instalacji stałych nie ma licencji dla onPC.
Licencje mają 2Port Node noPC oraz 2Port Node onPC Pro.

Opisy z narysowanymi przykładami, uwagami i zastrzeżeniami są w instrukcji do 2Port Node.
LTT -> Pliki -> Instrukcje obsługi -> MA_Lighting -> 2-Port Node 1.1x PL
Uważam że ilustracje przykładów zrobiłem lepsze od tych z oryginalnej instrukcji.

Dwa wyjścia z onPC oznaczałoby użycie 2Port Node onPC Pro. "Jakiś stół do tego" rozumiem że jako wing, tak? grandMA onPC może przyjąć DMX także ArtNetem, więc jakby przejściówkę ArtNet użyć... Jeśli klasyczny DMX tylko, to kolejny 2Port Node by przypadał, który i tak działałby jako przejściówka na Ethernet.

ELC Sidekick jest szczególnie wygodny do onPC. Można go podłączyć przez USB, jest do tego sterownik przesyłający dane DMX przez USB i dające ArtNet do grandMA onPC.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-06-27 20:41:19)

5

Odp: grandma light + 2 port Node

aaa to zmienia postać rzeczy:) bo właśnie zastanawiamy się nad zakupem na mniejsze sztuki i do backupp-ów.
Czyli jeśli da się zmienić in na out i odwrotnie to lepiej zakupić wersje PRO (2Port Node onPC Pro) i cieszyć się z 2 lini dmx. znów muszę podziękować smile

6

Odp: grandma light + 2 port Node

jeszcze jedno pytanie czy da się to tak zrobić ,grandma onPC , 2 port node pro ( 2 wyjścia ) i do tego w przyszłości ELC sidekick , by mieć pole ręczne ????? chodzi o to by wykorzystać 2 linie dmx i mieć coś pod ręka ,

7

Odp: grandma light + 2 port Node

No dobrze, powtórzę się i rozwinę:

Do ELC Sidekick Fader10 jest specjalny program - Sidekick2onPC big_smile - który umożliwia dostarczanie Art-Net z Sidekicka do grandMA onPC przez USB. Jest to niezależne od jakichkolwiek 2Port Node i NSP i niczego nie zajmuje z wyjść tych urządzeń. Widziałem jak to chodzi big_smile
ELC twierdzi że można dołączyć do wejścia DMX w sidekicku następnego sidekicka, i są specjalne profile gotowe z tego powodu.

Oczywiście sidekick jest uniwersalną konstrukcją, która może wspomagać wiele różnych konsolet, ale mam wrażenie że jest szczególnie nachalnie stworzona do wszystkich grandMA, zaczynając od onPC na fullsize kończąc.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-07-20 06:54:01)

8

Odp: grandma light + 2 port Node

no i o to mi chodziło , smile dzięki:)

9

Odp: grandma light + 2 port Node

Jakby co, to jest już instrukcja PL do tego SideKicka wink