1

Temat: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

Co lepiej kupić,bo przedziały cenowe są podobne. Podpowiedzcie

2

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

Ja bym wybrał MA, pytanie czy nie lepiej troche dołożyć chociaż do Ultra Lighta

3

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

Zgadzam się z przedmówcą! Dołożyć i kupić Ultra....:)

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

4

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

W małym budżecie i samozaparciu to nawet zestaw onPC + NSP + ELC Sidekick dużo może. Zarówno NSP jak i Sidekick przydadzą się później nawet z grandMA full size.

Micro i pico kosztują prawie dwa razy mniej od Ultra Light, ale Ultra Light ma wszystkie możliwości pracy w sieci MA-Net, włącznie z NSP.

Wracając do grandMA Micro... Micro i Pico mają swoje ograniczenia z racji przewidzianego zastosowania. Minimalne rozmiary postawiono wyżej jak w wyższych modelach grandMA, a przeznaczenie jest na minimalne obwoźne sztuki jako dodatkowa konsoleta asystująca, ale nadal dobrze znana grandMA. Maksimum 2xDMX wyjściowe i 1xDMX wejście, 1024 parametry i jest to sztywna granica (nie wiem czy taka pozostanie, ale taka jest). Nie podłączysz NSP do Micro i Pico.

Uprzedzam że Micro nie ma klawiatury numerycznej na pulpicie - trzeba ją wywoływać na ekranie dotykowym, a na suwaki executorów przypada po jednym klawiszu sterowania zamiast 3. W rentalu może to nie być najwygodniejsze rozwiązanie, gdzie sztuki są raczej jednorazowe.
Pico za to ma klawiaturę numeryczną kosztem obcięcia suwaków executorów na pulpicie do 5 sztuk (nadal jednak jest dostęp do wszystkich poprzez wejście DMX)

5

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

Ja tam 100 razy bardziej wolałbym micro od perły. Wiadomo że cudów nie ma ale po pierwsze zawsze jest to MA, a po drugie spokojnie idzie sie upchnąć na 10 suwakach razy ilestam stron i butonach. Coprawda ciezko jest sie przesiasc z fullsize albo light na micro;-) ale jeżeli jest to pierwsza konsoleta to spokojnie. Trzeba sie zastanowić do czego potrzebujesz konsolety, czy dwie linie DMX Ci starczą.

6

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

To czyli lepiej mam troszkę dołożyć i nabyć GrandMA Ultra Light. Ma ona pracować w rentalu i oczywiście spełniać wymogi riedrów. A ktoś z Was na niej pracuje? Jakie są jej wady,a zalety??

Ostatnio edytowany przez midams (2009-06-19 17:42:05)

7

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

ja pracuje na grandMA light to starsza siostra ultra , i w 1000 % wolalbym dostac na sztuce  ultralighta niż perle nawet z 2014 roku wink jedyna wada może być brak ups w modelu ultra ale to da sie zrobić ,kupując własny , poza tym systemy stoły trochę za długo się włączają po za tym hmmm same zalety , jak już skumasz o co chodzi uwierz ze nie będziesz na niczym innym chciał pracować , prawie wszystko możesz sobie przygotować wcześniej w domu, gma daje darmowy bardzo bardzo dobry wizualizer ( czy jakas inna firma mam taki dobry bezplatny ??? ) a jeśli nie masz czasu juz na nic to i tak dasz rade , zawsze cos szybko można zrobić  .......... gorąco polecam GRANDMA!!!!!!!!!!!!!

8

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

Dobra Panowie a porównując Perłe Experta do grand MA? Rozumiem tak samo! ale czy Pearl Titan tutaj coś daje fajniejszego?

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

9

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

A jak się ma wersja grandMA2 Ultra?? Bo ta konsola tez wchodzi w rachubę do zakupu. Ktoś na tym pracuje??

10

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

watpie:D

11

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

Sprzęt bardzo fajny i szybki, ale soft w trybie "jedynki" może jeszcze nie być tak stabilny jak standardowa grandMA 1, nie wiadomo.
Sprzedano na świecie całkiem spore ilości grandMA 2, choć oprogramowanie praktycznie nadal powstaje. Kupujący musieli się jednak liczyć z tym że to jeszcze nie będzie taka stabilność jaką znają, że to wszystko jeszcze potrwa.
Ja osobiście dałbym sobie radę z tym, ale ja już co nieco znam grandMA, jestem pokręcony i pewien że znalazłbym możliwe obejścia problemów mając "dwójkę".

Dla użytkownika nie znającego jeszcze grandMA wzięcie się za grandMA 2 może się okazać złym pomysłem, a poza tym grandMA 1 nadal dłuuuuugo będzie niedoścignionym dla wielu systemem sterowania.

12

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

a możesz powiedzieć jakie są to ilości ????

13

Odp: Avolites Pearl 2010 czy MA Lighting Grand MA w wersji Micro

Zanim grandMA2 zaczęła być oficjalnie dostępna, to w USA docelowi użytkownicy zamówili z góry ok. 20 sztuk.
Ile jest tego teraz? Mogę tylko zgadywać na podstawie ruchu w ma-share i częstotliwości wypuszczania kolejnych wersji oprogramowania.
Widać na ma-share że na dobre ruszyła komunikacja na linii MA Lighting - użytkownicy grandMA2. Właściwy strumień komunikacji pewnie i tak odbywa się bezpośrednio z pominięciem tego forum.
Na chwilę obecną tryb grandMA2 jest na etapie nadawania podstawowej funkcjonalności i stabilizacji.