Temat: szkolenia na grandMA

witam wszystkich, chetnie bym sie podszkolil w obslodze tego stolu, wiecie moze gdzie i za ile i kto robi kursy? pozdrawiam

2

Odp: szkolenia na grandMA

z tego co mi wiadomo to jedynie LTT - kiedyś robili masowe szkolenia które były w 3 etapach. Pierwszy za free a następne chyba za 800zł? Mysle że prywatnie będzie to sporo kosztować. Chyba że jakiś znajomy Cie podszkoli.

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

3

Odp: szkolenia na grandMA

"Kiedyś" to za mocno powiedziane wink
W tym miesiącu już były niektóre poziomy kursów.
www.ltt.com.pl ->Szkolenia - tu są informacje o tym co było/będzie i za ile.
Jest jeszcze w "Pliki ->Instrukcje obsługi ->MA Lighting" instrukcja do "grandMA micro/pico 5.9" z dość aktualnym opisem możliwości programowania dla całej serii grandMA.

Kursy tak jak były, to i będą, jeśli zbierze się racjonalna ilość chętnych na następny.
To nie ja zajmuję się terminami szkoleń, więc odsyłam do informacji i kontaktów w "Szkolenia" na stronie głównej firmy.

4

Odp: szkolenia na grandMA

ok dzieki bardzo panowie za info, zorientuje sie w ltt:) niestety znajomego ktory ogarnia grandMA nie mam:/ chetnie moge tez dogdac sie z kims prywatnie na szkolenia, pozdrawiam

5

Odp: szkolenia na grandMA

przegladalem ltt, jest kurs grandMA ale poziom3 hmm

6

Odp: szkolenia na grandMA

a mam do Panstwa jeszcze male pytanko, czy greandMA trudnym jest stolem? da sie podstawy w miare szybko ogarnoc zeby zrobic koncert na 60 urzadzeniach? pozdrawiam i dzieki wielkie za odp

7

Odp: szkolenia na grandMA

Kolego zainstaluj "ma on pc". Opanuj z instrukcja a z dużym stołem sobie poradzisz.  Działają na tej samej zasadzie.

8

Odp: szkolenia na grandMA

rozumiem, a gdzie moge sciagnac MA ON PC ? na stronie ltt znajde to cudo??

9

Odp: szkolenia na grandMA

dobra przepraszam, cofam pytanko juz sie sciaga, dzieki bardzo big_smile

10

Odp: szkolenia na grandMA

Dokładnie, proponuję jeszcze grandMA 3D równolegle uruchomić.
Tak właśnie to wygląda na szkoleniach, że każdy działa zwykle na "onPC" + 3D.
Ściągnij oprogramowanie u producenta na www.malighting.com -> support. Tam są najnowsze wersje, a poza tym serwery mają dość szybkie.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-05-29 12:20:49)

11

Odp: szkolenia na grandMA

dzieki bardzo, mam nadzieje ze uda mi sie ogarnac choc troche ten stol, bardzo mi na tym zalezy smile

12

Odp: szkolenia na grandMA

a mozna uzyc zamiast grandMA on pc 3D  wysiwyga r 22? moga ze saba wspolpracowac wysiwyg i ma on pc? czy nie ma takiej mozliwosci?? bo o mozliwosci polaczeniu wysiwyga do stolu grandMA wiem, ale o polaczeniu grandMA on pc z wysiwyg r 22 nie wiem nic niestety sad

Ostatnio edytowany przez DOMINIK (2009-05-29 13:01:03)

13

Odp: szkolenia na grandMA

Jest taka możliwość. Trzeba się trochę po konfigurować w on pc i wyscigu i można to zrobić.
polecam ten temat - http://elwolight.pl/forum/viewtopic.php?id=269
szkoda robić śmietnik na forum i tu się rozpisywać

14

Odp: szkolenia na grandMA

Wysiwyg 22 zamiast grandMA 3D? Po co??
Chyba że masz jakiś gotowy projekt i bardzo, bardzo chcesz na nim próbować... no to się trochę narobisz z numeracjami urządzeń.
Jakby co, to grandMA 3D w najnowszych wersjach liczy efekty świetlne znacznie lepiej od R22.

Łączenie grandMA 3D z grandMA onPC jest bardzo łatwe.
Na onPC trzeba uruchomić sesję (opisane w instrukcji).
grandMA 3D powinna być uruchomiona w trybie "grandMA 1".
W oknie "Sessions" w "Own IP-Address" wybierasz "127.0.0.1"
Powinna się w liście sesji pokazać sesja z onPC.
Zaznaczasz ją i klikasz na spinaczu "Join".

Możesz rozmieszczać urządzenia w przestrzeni 3D albo w menu Setup na onPC, albo to robić w oknie widoku w grandMA 3D.

15

Odp: szkolenia na grandMA

no wlasnie, myslalem ze wysiwyg bedzie lepszy od ma onPC 3D, wiec nie ma sensu w tej sytuacji uzywac wysiwyg, dzieki bardzo za odpowiedzi, pozdrawiam