1

Temat: Proste oświetlenie

Witam! Za zadania dostałem skąpletowanie taniego mobilnego oswietlenia do małych przedstawień, mini koncertów. Moje doswiadczenie jest rowne zero i mam pare pytan do tego co zdążyłem juz ustalic. Układ wygladałby następująco: 2 statywy po 4 refrektory PAR 64, pod kazdym stywem jeden dimmer 4-kanałowy. Dimmery podłaczamy szeregowo i dalej do sterownika DMX.  To wszystko ??  Cos przeoczyłem ?? A moze tego rodzaju układy robi sie w zupełnie inny sposob ?? Do tego co z zasilaniem dimmer moze byc zasilany z normalnego gniazdka ?? Czy potrzebujemy np dodatkowej lini pociagnietej  kablem trojfazowym ?? Z gory dzięki smile

2

Odp: Proste oświetlenie

hmm jeżeli to ma być coś małego, to nieopłacalne jest kupowanie parów 64, lepiej kupić 56 i ew kilka 36, na statywach zazwyczja używa sie takich parów... bo chyba nie chcesz dawać 1000 Watowych żarówek do tych parów ?? możesz podpiąć na przykład do tych 2 dimmerów nie 8 ale 16 parów, po połowie 56 i 36 będą dawać całkiem niezły efekt na pewno lepszy niż 64 a cena będzie taka sama bo 64 są najdroższe tak jak żarówki do nich... a jeżeli chodzi o to czy coś przeoczyłeś to chyba tylko kable big_smile jeżeli będziesz miał jakieś pytania lub wątpliwości w doborze sprzętu to zapraszam na gg: 4482272 aaa i jeszcze zapomniałbym... przydała by się jakaś chociaż mała wytwornica dymu..

3

Odp: Proste oświetlenie

Nie zapniesz 4 PAR-ów 64 na dimmer 4 kanałowy jeśeli to ten dimmer o którym mysle, ale na pewno to ten. On ma 1200W na kanał ale pamietaj że główny przewód zasilajacy i zabespieczenie jest do 3600W chyba że chcesz dać do parów żarówki 500 tyle że to nie jest za opłacalne gdyż do parów 64 żarówki 500W są ok 10 zł droższe od 1000W. Kolega wyżej dobrze radzi, ale nie do końca. Jak maja to być małe impreski to kup 8 parów 56 bo widze że chcesz kupic własnie 8. Par 36 nie jest parem do oświetlania bo posiada bardzo waską wiazkę a pozatym nie są za mocne. Par 36 jest stworzony do oświetlania kuli dyskotekowej. Ja używałem kiedyś na dyskotece 16 parów 56 na sali która miała wymiary 15x25 i powiem ci że było jasno i to dosyć jasno. Przy jasnych filtrach jest bardzo jasno. Tylko doradzam ci pary długie a nie krótkie. Pary typu short są parami w których filtr jest blisko żarówki i filtry się o wiele częściej wypalają a po za tym gdy ktos na nie patrzy pot kontem nawet 180 stopni to rażą po oczach i mogą dawać tzw. refleksy na ścianach czyli takie krążki od żarówki. Takie paseczki na ścianie co nie wyglada za fajnie.

4

Odp: Proste oświetlenie

No przesadziłem troche z tymi 64-kami... otóz kiedys bawiłem sie własnie takim prostym układem (dokładnie takim o jakim pisze, troche sie roznił bo był tylko jeden dimmer do tego kupa kabli zasilających lampy, nie podobało mi sie to rozwiązanie) tam własnie miałem do dyspozycji
8 mniejszych i 8 wiekszych refrektorów jak sie okazuje były to własnie 36 i 56, a nie tak jak ja myslałem 56 i 64. Przymierzając sie do tego oswietlenia chciałem własnie te wieksze no  i myslałem ze to własnie 64. Dobrze sie składa cena przystepniejsza... smile Miałbym tez prosbe o polecenie sterownika dmx, chocby z doswiadczenia na jakie cechy, opcje, mozliwości miałbym zwracac uwage przy wyborze. Oczywiście mam tu na mysli jakies przystepniejsze przedziały cenowe:)

5

Odp: Proste oświetlenie

Wiesz jak chcesz mały prosty sterownik np do 8 czy 12 kanałów taka aby obsługiwać tylko dimmery na jakiś dyskotekach czy innych zabawach to kup sobie EUROLITE LCD-12 DMX 9cena ok 500zł). Wiem że eurolite to nie za fajna firma ale ten sterownik jest prosty iłatwy w obsłudze i prawie nie ma co się w nim tam zepsuć. JEśli chodzi o takie imprezki to mozna w nim spokojnie np. napisać Chase - ów czyli automatycznych migań świateł. W elwolight napewno ci takowy sprzedadzą.

Ostatnio edytowany przez Dawid (2007-08-28 09:49:39)

6

Odp: Proste oświetlenie

no w takim razie to rzecz gustu, lub ustawienia tych reflektorów, jeżeli chodzi o sterowanie to sterownik wyżej jest fajny ale raczej tylko do parów, ostatnio kolega kupił troche inny tej samej firmy do tego trochę taniej, a dokładniej EUROLITE DMX Operator 192 na allegro i w prosklepie są za niecałe 400 zł, a można podłączyć więcej urządzeń także inteligentnych... poszukaj bo wybór tanich sterowników jest naprawdę ostatnio bardzo duży... ew są też sterowniki specjalnie przeznaczone do parów z wbudowanym 4 kanałowym dimmerem, nie trzeba ich programować bo mają wbudowanych bardzo wiele programów i innych opcji... cena ok 500 zł ale tutaj faktycznie kable też mogą przeszkadzać bo trzeba je ciągnąć tam gdzie sterownik...

7

Odp: Proste oświetlenie

No tak a tu Kolega dokręca sobie EDXa do sztycy, wpina tam PARy, ze sztycy spuszcza sieć i DMXa do następnej sztycy aż w końcu do drugiej i do sterownika przez ewentualną dymiarkę, czy też strobo. Montaż lekki, łatwy i przyjemny.W PARy po 1000W przy małych imprezkach rzeczywiście nie masz co się ładować w byle jakiej sali gdzie nie masz trzech faz a tylko jedną  zapniesz bezpiecznie 3 w porywach do 4 sztuk P64 a minimum 10 P56, to jest różnica.
Tak jak Dawid napisał nie pakuj się w P36, chyba, że zakupisz kulę.

8

Odp: Proste oświetlenie

Z EDX-ami na sztycy to nawet fajny pomysł bo na małych iprezkach ta czasem robie ale jest jeszcze fajniejszy bajer na rynku sztyca z wbudowanym dimerem w środku. http://www.eurolite.de/eur_artdetail.ph … amp;lang=E

9

Odp: Proste oświetlenie

A co myslicie o czyms takim http://www.prosklep.com/product_info.ph … ts_id=6938 ??

10

Odp: Proste oświetlenie

Raczej nie powinieneś na stronie jednego sklepu pokazywać ofert z drugiego. Jak już chcesz to powinienes raczej strone producenta.

11

Odp: Proste oświetlenie

mateo napisał/a:

A co myslicie o czyms takim http://www.prosklep.com/product_info.ph … ts_id=6938 ??

Chińska miazga!!

Michał Bystrzycki
--------------------