Temat: Od czego zacząć

Witam wszystkich
od niedawna zainteresowałem się poważniej oświetleniami aktywnymi.
Mam do Was pytanie: co byście mi polecili na początek. Chodzi o oświetlanie imprez okolicznościowych (wesela)
jak wiadomo od razu nie posiadam zbyt wysokich funduszy jednak myślę, że dużo zależy też od wyobraźni a nie wszystko od pieniedzy. Na razie posiadam jedynie dwa swiatla pumy firmy acme orz zadymiarkę flash flz 900. do tego sterownik eurolite. Co prawda nie umiem tego wszystkiego zebrac do kupy ale mam nadzieje ze w innym poscie mi pomozecie.
Ale do sedna. mam jeszcze kilka stówek, ktore chce na chwile obecna zainwestować. reszte bede dokupywal za 2 miesiace. tylko nie wiem na co sie zdecydowac.
myslalem albo o dwoch parach ledowych albo 4-6 zwykłych. ewentualnie o wytwornicy baniek mydlanych ale sam juz sie pogubiłem:(
Co Wy jako osoby siedzące w temacie od jakiegoś czsu polecili mi byście?
za kazda radę będę ogromnie wdzięczny
pozdrawiam

2

Odp: Od czego zacząć

Witaj.
Pary LED to jest słuszne rozwiązanie. Mała moc, a duże możliwości... Zajmują pięć czy sześć kanałów, pierwsze dwa to niewiele, ale chcesz rozbudowywać system więc spoko... Zadzwon sobie do Elwolight. www.elwolight.com

Ostatnio edytowany przez Pecora (2007-08-09 17:10:07)

3

Odp: Od czego zacząć

ale te pary normalnie bede mogl podpiac pod ster eurolite dmx operator?

4

Odp: Od czego zacząć

tak...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: Od czego zacząć

a ma ktoś może polska instrukcje do tego eurolite? pisałem do prosklepu i niby już dawno wysłali tylko ponad tydzień minal i jeszcze nie dotarła. a już tak bardzo bym się chciał za to zabierać

6

Odp: Od czego zacząć

postanowiłem się wtrącić... otóż moim zdaniem pary ledowe na imprezy takie jak wesela są raczej niepotrzebne... zainwestuj w jakieś flowery, zig-zaga albo tego typu efekty dyskotekowe... dają fajny efekt i nie są drogie... pary ledowe na razie są dość drogie... oprócz pracy w klubie i na estradzie(gdzie coraz częściej pojawiają się produkty ledowe oświetlałem także imprezy takie jak wesela czy 18-stki i takie pary to zbędny wydatek... flowery, na wesela kula lustrzana(to może zabrzmieć trochę staromodnie, ale przecież tak jest na weselach...) jeżeli będzie potrzebna pomoc w dobraniu sprzętu to pisz na gg:4482272 chętnie pomogę...

7

Odp: Od czego zacząć

pary ledowe mozesz wykorzystać do oświetlenia tz detali-smaczkow na sali. tu jest jeszcze jedno pytanie..
Czy warto sie pchac w sprzęt z którym raczej sie ożenisz bo bedzie problem ze sprzedaniem.
Polecam tobie coś co mam możliwość sterowania w DMXie . A tak na marginesie MARTIN wypuścił fajny skaner na żarówce ELC 250 W. dosyc fajna spraw bo ma rotacyjne gobosy a w zestawie jest dodatkowo pare szt na wymiane..
jest to MANIA 600

Pozdrawiam

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

8

Odp: Od czego zacząć

nie powiedział bym, że z takim sprzętem trzeba się żenić... lista najlepiej sprzedawanych produktów w prosklepie mówi co innego... nie mówię już o allegro... produkty martina są faktycznie o niebo lepsze... ale i o 2 nieba droższe... dlatego mówię na tego typu imprezy spokojnie wystarczą słabsze efekty... a jeżeli chodzi o wytwornicę baniek to nie polecam... mam jedna w klubie na stanie i bardzo żadko jej używam, a co najlepsze ze względów bezpieczeństwa big_smile niestety płyn używany do tej wytwornicy jest bardzo śliski, gdy parę baniek spadnie na ziemię nie trudno o to aby ktoś się wywrócił hmm a szkoda bo kilka takich wytwornic daje całkiem fajny efekt...

9

Odp: Od czego zacząć

hmmm... masz racje kula i zigi brzmia bardzo staromodnie. a wcale na weselach tak nie musi byc:) znam zespoly ktore oswietlaja wesela wlasnie skanerami parami i innymi efektami dmx... mi tez zalezy na sterowaniu  manualnym:) nie musze udawac ze gram na jakims instrumencie i moge smialo bawic sie sterownikiem:) Tak jak mowilem kupilem dwie pumy (wedlug mnie super efekt za ta cene). a pary chce kupic glownie do mojej wizji pierwszego tanca:) chce pare mloda oświetlic na filetowo badz rózowo (zarowno parami, jak i parami) do tego troche dymu i banki:) super efekt statyczny ale mysle  ze bylby ciekawy. wiem ze lepsze by bylo 2lub 4 skanery ale narazie mnie na nie nie stac:( a co myslicie o tych najtanszych skanerach za 700-800 zł wartto sie w to bawic?

10

Odp: Od czego zacząć

Moim zdanie też na początek zainwestuj w jakieś tanie efekty. Dwoma led-ami zadnego efektu nie zrobisz!!!
Na początek kup sobie jakieś dwa flowery cena ok.200zł i dwa jakieś małe Derby cena ok.90 i już za 580zł
Masz niezły efekt. Potem możesz sobie kupić jakieś 2 statywy i do tego 8 parów 36-LED cena ok.90 i masz jeszcze lepszy efekt. I tu polecam Allegro.pl

11

Odp: Od czego zacząć

witam mialem 8 par64 led ale urzywałem ich na scenie do scenografi- podswietlen fajna sprawa ale zeby zrobic efekt musi byc przynajmniej 30 teraz juz jest lepiej chc pary 1000 musza byc