Temat: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

Zapytanko, jako mało doświadczony człek, mam pytanie odnośnie ustawienie swiateł na małej scenie-koncert plenerowy. Prosze o opinie w jaki sposób mogę rozmieścic oświetlenie na scenie 8x4m posiadajac 8 PARów 56 (po dwa niebieskie, pomarańczowe, żółte, czerowne) i 8 PARów 36 (po dwa zielone, granatowe, czerwone i żółte) wiem ze nie za wiele tego, dlatego prosze o jakieś wskazówki. Z góry dziekuje.

2

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

Zrób wszystko na biało - i tak ledwo co będzie widać...

3

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

od przodu daj 4 pary 56 na biało aby oswietlić artystów, a z tyłu daj 4 pary 56 na dowolne kolory i np pomiędzy nie daj pary 36(chociaż te bez dymu  nie będą widoczne)

4

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

dzieki za wskazówki, zdaje sobie sprawe ze nie za wiele tego sprzętu, jednak pewnie spróbuje rozstawić w/g wskazówek Dawida (dzieki), zwlaszcza ze mam dym, wiec mniejsze PARy beda choc troche widoczne:)

5

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

zgadzam się z Pecora, ze mało będzie widać, dlatego warto na biało. Jeżeli chcesz jednak mieć mozliwość choćby sugesii klimatu, nie przywiazuj sie do zdecydowanych kolorów (zabierają dużo światła), polecam na przeloty i kontry rozpatrzyc gamę filtrów korekcyjnych - zestawienie choćby cto/ctb już da efekt - bardzo elegancki. nie wiem, jaką muzykę czy też działanie będziesz oświetlał,  możesz mieć wrażenie, że taka delikatnośc jest nieadekwana. Dym Twoim sprzymierzeńcem. Możesz postawić 36 na podłodze z tyłu i świecić do góry. urozmaicenie kierunków zwiększa wrażenie przestrzenności. Nie obawiaj się swiecenia miejscami tylko kontrą lub tylko jednym kierunkiem. Mała ilość nie oznacza, że jest kiepsko. Ustaw to precyzynie, tak, aby trafiało dokładnie w artystów. Nie jest to łatwe przy ustawianiu w plenerze, trochę pobiegasz po drabinie:) ale warto. Zwróc uwage na otoczenie - -jeśli za sceną jest cos białego (szmata na hryzoncie lub ciekawa architektura), spróbuj poświęcić jednego 56 z szeroką żarówką i np jasnoniebieskim lub pomarańczowym kolorem; może to bardzo ładnie zagrać. Jakieś solo, w którym oświetlasz tylko jednego artystę z przodu i świecisz tylko tło, może być niezłe.
Wykorzystanie np drzewa za sceną podświetlonego od dołu na bialo też warte rozpatrzenia. Na małej scenie dużo można zrobić, precyzyjnie ustawiając na dwóch rożnych głębokościach, po przeciwnych stronach po jednym przestrzale. Mam nadzieję, że nie zamotałam Ci zbytnio:) powodzenia

6

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

Spoko Ada, nie zamotałaś mi:) Koncert ma być w klimacie bluesowym, wiec delikatność jest jak najbardziej wskazana:) Co do biegania po drabinie to luz, czego sie nie robi dla dobrego efektu. Dzieki za podpowiedź - pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez konradtriada (2007-07-26 05:05:40)

7

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

Dawid napisał/a:

od przodu daj 4 pary 56 na biało aby oświetlić artystów, a z tyłu daj 4 pary 56 na dowolne kolory i np pomiędzy nie daj pary 36(chociaż te bez dymu  nie będą widoczne)

Pięknie! Jeden PAR 56 na dwa metry sceny!

ada napisał/a:

(zabierają dużo światła), polecam na przeloty i kontry rozpatrzyc gamę filtrów korekcyjnych - zestawienie choćby cto/ctb

Pięknie!         E-Colour+ #201: Full C.T. Blue Tungsten to Daylight 3200K to 5700K (Transmission= przepuszczalność światła = 34%).

8

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

Pan Pecora marudzi, przecież nie mówię, że od razu full, na co dzień korzystam z jakże wdzięcznych i subtelnych 1/4, 1/2:)
nie są aż tak pochłaniające..

9

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

ps W Elwo są próbniki różnych firm, można sobie przejrzeć i zanalizować Transmission oraz odcienie i wybrać najstosowniejsze.

10

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

hm, sorry from the mountain  za złośliwość, ale jeden par na jednego artystę obleci, po co świecić dokładnie wszystko dookoła? nie jest to wielki dramat rosyjski, w którym aktorzy miotają się z lewa na prawo i grają oczyma;)

11

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

: )!

12

Odp: Rozmieszczenie PARów na małej scenie??

po jednej 56 wąskiej bądź pośredniej na kontrę dla każdego muzyka, dwie 56 szerokie na przestrzał od przodu po "niby" całości i jedna szeroka 56 od frontu w jakiegoś frontmana, a 36 to najlepiej byłoby rzucić od tyłu przez perkusję i ewentualnie inne instrumenty z gleby do góry


oczywiście bez filtrów i z dużą ilością dymu plantowanego wentylatorkiem