Temat: jak dodać time code do pliku audio

Witam..
Robiłem teraz małe co nie co na targach i zastanawiałem się jak dograć do pliku audio time code.

Czy ktoś już się kiedyś bawił w takie rzeczy?

Czekam na podpowiedzi..

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

2

Odp: jak dodać time code do pliku audio

Liczy się z czego odtwarzasz... To urządzenia wysyłają MTC a nie pliki.

Wysyła np. większość DAT-ów
Wysyła np. każdy PC przez interface USB-MIDI za 120 zł i z odpowiednim programem
Wysyłają również np. (nie wiem czy wszystkie) Playery twardodyskowe

Robiliśmy takie rzeczy i naprawdę warto. W teatrze słabo z zastosowaniem ale na bank gdzieś wykorzystamy!

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: jak dodać time code do pliku audio

no właśnie się zastanawiam z którą stronę rozpocząć specjalizacje smile
Hmy... możesz mi coś wiecej napisać na temat opcji PC   z przejściem USB i jaki soft zastosowac smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

4

Odp: jak dodać time code do pliku audio

Przyłączam się do pytania.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

5

Odp: jak dodać time code do pliku audio

Sposób na zsynchronizowanie odtwarzania w Sound Forge 9 polega na tym, że ustawiasz trigerowanie w opcji midi sync a następnie ustawiasz regiony i w playlist dodajesz komunikaty midi które mają synchronizować odtwarzanie muzyki. W ten sposób można włączyć muzykę i poprzez MTC odpalać sceny w synchronizacji z muzyką w czasie.  Aby zsynchronizować wave z filmem wystarczy chyba zrobić tak samo jak dla MTC tylko trzeba ustawiać odpowiednie offsety SMPTE dla każdego z regionów. Tej ostatniej opcji nie sprawdzałem.  W Cubase zasada jest podobna ale z tego co mi wiadomo to można sobie nagrać komunikaty LTC na osobnej ścieżce lub postępować podobnie jak z MTC w SF. Z tym ostatnim będę się bawił jak znajdę trochu czasu.  Chcę zsynchronizować Cubase i Abletona z Congo bo pojawił się pomysł na duży projekt i wymaga on takiego podejścia.  Jak mi się uda to mogę opisać co i jak.

Tak jeszcze w temacie na EIS swego czasu pojawił się ciekawy temat:

http://www.eis.com.pl/virtual/modules.p … mp;start=0

Jeśli komuś umknęło.

6

Odp: jak dodać time code do pliku audio

Z wypowiedzi keso interesują Was pierwsze dwie i pół linijki.

Instalujesz interface
Ustawiasz we wł. karty muz. mapowanie midi dla USB?MIDI interface
Otwierasz kawalek w sound forge
W options ustawiasz - generate time code

...I macie MTC na wyjściu DIN waszego USB/MIDI

http://music-shop.pl/product_info.php?products_id=258 <---- link do interface-u

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: jak dodać time code do pliku audio

To ja wznowie temat.
Perkusista ma multiplayer KORG D888 i puszcze z niego podkład do całego występu. Jedyne wyjście/wejście to MIDI. Jak wysłac TC do MA2. Lub też jak ze staka wysłać podkład do bębniarza i mieć TC w postaci SMPTE u siebie? Ja się na tym totalnie nie znam więc proszę o wybaczenie.

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

8

Odp: jak dodać time code do pliku audio

Długa trasa ze staka na scenę. Midi ma ograniczenia. Raczej wysyłasz do bębniarza audio i z tego samego odtwarzacza sygnał Midi do swojego MA.

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: jak dodać time code do pliku audio

TC po midi max 7m mi zadziałało powyżej 7m Ma gubiło sie w czasie.
Tak jak wyżej ... Wyślij audio do drumowca po płycie for / scena a sam podłącz sie pod TC na fohu.
Można tez wysłać TC po sieci gdzieś o tym kiedyś czytałem ale czy to poprawnie działa? Bankowość jest jakaś latencja