Temat: SGM

Możecie mi przybliżyć jakie panują opinie w branży na temat tej firmy (SGM) i ich sprzętu (głowy/stoły0 ? co o niej sądzicie i jakie mieliście z nimi ewentualne problemy.
I chciałbym się przywitać i pozdrowić kolegów z tej ciężkiej branży.

"God is my lightman...'
"ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE".

2

Odp: SGM

SGM-dobra stabilna firma ich sprzęt działa tak jak to zaprojektowano,  (to jak ktoś już wymyślił jak coś ma działać nic nie znaczy) nie jest to varie-lite ale jest milion razy lepsze od euro-futere-itp. lajtów  tongue

3

Odp: SGM

w miarę dobre i ładnie świecące głowice... pracowałem na SGM Giotto Spot 400

4

Odp: SGM

Oni chyba nawet jeździli z Michaelem Flatley'em po polsce

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

5

Odp: SGM

jesli chodzi o SGM Pilot 3000 to stanowczo za mało sumasterów.. a tak to stolik dobry na małe sztuki

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

6

Odp: SGM

Spotkałem się z różnymi wypowiedziami i niektórzy "realizatorzy" zastrzegają ze wszystko poza SGM wiec moje pytanie czym może to być spowodowane ?
Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.

"God is my lightman...'
"ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE".

7

Odp: SGM

ja dostałem kiedyś sgm idea spot 250 i hmmm nie powaliły mnie na kolana wręcz dosyć średnie , dosyć wolna zmiana kolorów z pozycji x na pozycje y, słaba optyka , np robe 160 dają dużo mocniejszą wiązkę światła niż ten model , ale fakt są lepsze od future light i innych:)

8

Odp: SGM

jak widzisz SGM to masz pewność że zadziała to tak jak pewność że naciśnięcie gazu do dechy w ruskim czołgu skutkować będzie postojem dopiero na kaukazie:P 
Robe to nowa sprawa jeszcze nie wiadomo jak się będą zachowywać za tych parę lat;) narazie działają fajnie smile

9

Odp: SGM

Jeżeli stawiamy koło siebie Robe i SGM to dużo lepsze jest Robe, pozatym robe jest riderowe. Co do głów SGM to żadna rewelacja, a co do stołów to fajne do małych sztuk.

10

Odp: SGM

A jak się ma FUTURELIGHT PHS-260 (ew PHS-280) do SGM Idea Spot 250?
Każdy sprzedawca zachwala to co aktualnie ma pod ręką (przynajmniej takie wrażenie odniosłem)
Bo wpisując w orientacyjne zamówienie PHS-260 dostałem 4 oferty i w każdej inne głowice.

Od PHS-260, przez PHS-280 i GLP YPOC 250 po SGM Idea Spot 250...

11

Odp: SGM

A do czego chcesz tych głów używać?

12

Odp: SGM

W większości na sali widowiskowej (koncerty, przedstawienia), czasami mały plener, ale rzadko, może z 6 razy w roku.
Pan, który proponował SGM mówi o jakości przewyższającej FUTURE, Pan od GLP nic nie mówi, po prostu zamiast PHS wpisał w odpowiedzi YPOC 250.
Wolna amerykanka, a ja siedzę jak ten idiota na google i youtube i porównuje parametry.
Niestety są to suche dane, a w praktyce nie miałem z żadną z nich do czynienia.

13

Odp: SGM

Pracowałem na PHS-260. Były używane w klubie ( 6 sztuk ). Po 4 miesiącach w jednej głowie padło resetowanie irisa ( był cały czas zamknięty ), w drugiej pogubiła się tarcza kolorów - tak że nawet reset nie pomagał.
Ogólnie plama światła nie jest równomierna - próbowałem to jakoś wykalibrować, ale nie udało mi się dojść do zadowalających efektów. Czasami żarówka nie chciała się włączyć w jednej z 6 głów, trzeba było wykonywać twardy reset. Poza wymienionymi usterkami głowy zachowywały się w miarę przyzwoicie. Do klubu na dyskotekę się nadają - na scene lub do teatru już nie.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2010-01-23 14:13:07)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

14

Odp: SGM

O ilu sztukach myślisz? A nie wolisz kupic używanych Martinów? Co do porównania tyh 3 grup urządzeń to są to konstrukcje dość podobne, nie wiem jak z awaryjnością SGM ale napewno świecą łądniej niż Futurelighty

15

Odp: SGM

Główek ma być 4 szt (ograniczony budżet) z resztą większe imprezy obstawia firma.
Góra 3 imprezy/miesiąc, więc szału niema. Częściej będę ich używał chyba z nudów, albo pisząc programy wink
Co do używanych martinów, to myślałem (jest tego dużo), ale muszę kupić nowe, więc odpada.
Jeśli wykładnikiem jakości jest cena, to rzeczywiście SGM chyba będzie lepszym rozwiązaniem.
Oczywiście głowy nie będą świecić same, do tego 12x PAR64 18x3W i 4x Pixelbar, no i oczywiście kupa światła konwencjonalnego PC i F.
Jak na scenę na jakiej mają świecić, to i tak za nadto, uwierz mi.

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-01-23 15:14:05)