1

Temat: Jak zrobić festival?

Chcę zorganizować festival muzyki Haus and Trace. Wiem że musi powstać projekt i jest on w połowie. Musze uzyskać pozwolenie od burmistrza. Znaleźć sponsorów i założyć stowarzyszenie oraz konto bankowe by mogły być wpływy. Załatwić katering i koncesje na alkohol (ale w naszym wypadku to odpada bo chcemy by impreza była dla młodzieży bez alkoholu) Co jeszcze muszę zrobić?


Chcemy uzyskać sponsoring od firm:
athletic lub alustage - scena
Ragtime - Nagłośnienie
lokalne firmy (Protea, Famak, Rialex, Sigienia Aubi, Cuprod)
Feldman - Catering
Urząd Miasta - Plac (Błonia)
KDK-Kluczborski dom kultury - Patronat
Klucz-Druk - Plakaty
Telewizja + Radio = Reklama

Znacie może któreś firmy i możecie mi powiedzieć czy warto w nie uderzać? Jakieś podpowiedzi?

I jeszcze pytanie do pana Ropniaka czy jest możliwość aby wasza firma była naszym sponsorem w formie oświetlenia imprezy?


Impreza nosiła by nazwę "Sun Music Festival"

Cały dochód (sprzedaż gadżetów + pozostałości od sponsorów) został by przeznaczony na kolejny rok. Impreza z zyskującą popularnością została by powiększana a w przyszłości podjęte rozważaniu zostało by organizowaniu jej w kilku miastach jednocześnie. Za pieniądze kupili byśmy własny sprzęt i z biegiem czasu stało to by się samodzielną imprezą.

No i jak wcześniej wspomniałem impreza ma na celu zrzeszyć młodzież, pokazać że można dobrze się bawić bez alkoholu i przy okazji udowodnić że coś jeszcze się dzieje w naszym mieście.

Ostatnio edytowany przez Spot (2009-04-19 22:47:46)

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

2

Odp: Jak zrobić festival?

Spot napisał/a:

I jeszcze pytanie do pana Ropniaka czy jest możliwość aby wasza firma była naszym sponsorem w formie oświetlenia imprezy?

Na jakich zasadach????

3

Odp: Jak zrobić festival?

HE HE chłopaki zróbcie i za mnie kilka sztuk ja Was wyśle wezmę kasę a jak już zarobie na własny sprzęt to Wam ładnie podziękuje.

4

Odp: Jak zrobić festival?

Wasze logo zostało by wydrukowane na banerach, znajdowało by się na plakatach reklamowych (zastanawiamy się również nad koszulkami z logami wszystkich sponsorów) w ciągu festivalu również były by kilku krotne podziękowania dla wszystkich sponsorów. Wiem że są to duże koszty ale też wiem że jest to dla was reklama.

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

5

Odp: Jak zrobić festival?

fafruk napisał/a:

HE HE chłopaki zróbcie i za mnie kilka sztuk ja Was wyśle wezmę kasę a jak już zarobie na własny sprzęt to Wam ładnie podziękuje.

Tu nie chodzi oto żeby zarobić tylko oto żeby zrobić coś dla własnej satysfakcji i udowodnić że w małym mieście jeszcze coś się dzieje i że można dobrze się bawić bez alkoholu.

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

6

Odp: Jak zrobić festival?

Spot napisał/a:

Wasze logo zostało by wydrukowane na banerach, znajdowało by się na plakatach reklamowych (zastanawiamy się również nad koszulkami z logami wszystkich sponsorów) w ciągu festivalu również były by kilku krotne podziękowania dla wszystkich sponsorów. Wiem że są to duże koszty ale też wiem że jest to dla was reklama.

Co my mamy za to dać????

farfuk napisał/a:

HE HE chłopaki zróbcie i za mnie kilka sztuk ja Was wyśle wezmę kasę a jak już zarobie na własny sprzęt to Wam ładnie podziękuje.

Farfuk... skocz na kurs przedsiębiorczości...

A Spot-a zapraszam na gg

Ostatnio edytowany przez ropniak (2009-04-19 22:14:34)

7

Odp: Jak zrobić festival?

Spot napisał/a:

I jeszcze pytanie do pana Ropniaka czy jest możliwość aby wasza firma była naszym sponsorem w formie oświetlenia imprezy?

Chodzi żebyście oświetlili nam tą imprezkę -  mam tu na myśli różne efekty świetlne itp.

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

8

Odp: Jak zrobić festival?

oj koszty wynajmu oświetlenia na imprezie tego typu myśle że nie są równoważne ze zrobieniem dobrej reklamy dla firmy wzamian za światło... moim zdaniem tak sie nie da... pomysł fajny ale trzeba mieć głowe do przekonywania sponsrów

sam chce zrobić podobną impreze w gdańsku - tyle że mam już własne nagłośnienie i światło wiec o to nie musze sie martwić

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

9

Odp: Jak zrobić festival?

Ropniak: poprostu tez bym tak chciał żeby firma przyjeżdżała do mnie na sztukę za to, że wydrukuje jej logo na plakacie i parę razy przeczytam jej nazwę w czasie imprezy. Reklama reklamą ale bez przesady. Gdyby jakaś firma chciała tak robić to mógłbym nawet całe miasto okleić plakatami z samym jej logiem wink
Spot proponuję raczej wyrwać kaskę od innych firm (dom kultury, radio) a za nagłośnienie, oświetlenie czy scenę poprostu zapłacić z jakąś ewentualną zniżką.

10

Odp: Jak zrobić festival?

fafruk napisał/a:

Ropniak: poprostu tez bym tak chciał żeby firma przyjeżdżała do mnie na sztukę za to, że wydrukuje jej logo na plakacie i parę razy przeczytam jej nazwę w czasie imprezy. Reklama reklamą ale bez przesady. Gdyby jakaś firma chciała tak robić to mógłbym nawet całe miasto okleić plakatami z samym jej logiem wink
Spot proponuję raczej wyrwać kaskę od innych firm (dom kultury, radio) a za nagłośnienie, oświetlenie czy scenę poprostu zapłacić z jakąś ewentualną zniżką.

ale czy Ty myślisz, że miałem zamiar zrobić imprezę za reklamę, której w sumie nie potrzebuję, bo prawdopodobnie żaden z klubowiczów nigdy nie będzie moim klientem????

A i tak się dogadaliśmy... ;p

ps. nie wiem, czy to zauważyłeś, ale aby przetrwać w tej branży trzeba mieć dużo oleju w głowie... i myślę, że nikt z użytkowników tego forum nie zaświecił by joba na warunkach podanych w 1 poście. A mimo tego ten 1 post dał sygnał do rozmów i myślę, że z ustaleń zawartych podczas rozmowy zadowolone będą obie strony smile

Pozdr

Ostatnio edytowany przez ropniak (2009-04-20 16:21:31)

11

Odp: Jak zrobić festival?

Fafruk powiem tobie tylko tyle że Ropniak jest osobą która ma dużo tego oleju w głowie i że umie dbać o swoje interesy  a i tak możemy się dogadać smile

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

12

Odp: Jak zrobić festival?

Bardzo fajna inicjatywa!
Nie zapomnij Spot o ochronie takiej imprezy! Bez tego ani rusz. Z teog co sie orientuję trzeba również zapewnić pogotowie (straż pożarną?). Z tym że to chyba na imprezę powyżej 1000 osób. radzę się dobrze zorientować  bo nikt by nie chciał potem mieć nieprzyjemności wink

Ile osób planujecie gościć na tej imprezie?

Szczerze życzę powodzenia!

W miarę możliwości pisz o postępach w tym wątku.

Ostatnio edytowany przez Koxzco (2009-04-20 20:17:01)

13

Odp: Jak zrobić festival?

Jutro będę miał w ręce wszystkie dzienniki na ten temat i przepisy od 1997 roku. Już cześć przeglądałem. Dobrze mówisz muszę mieć przynajmniej jedną karetkę, i jeden wóz strażacki. Więcej napisze jutro a teraz udam się przejrzeć literaturę i wypocząć. A co do pytania ile osób to ciężko określić bo jest to impreza otwarta bez korzyści materialnej.

GG: 6177702
pacius@autograf.pl
http://www.spotlighting.yoyo.pl - Strona w Budowie.
Sun Music Festival

14

Odp: Jak zrobić festival?

Spot porostu mi to tak śmiesznie zabrzmiało w Twoim pierwszym poście. Życzę powodzenia w organizcji imprezy:)
A co do organizacji to był gdzieś jakiś post poruszający ten temat. A w samej organizacji to w domu kultury powinni Ci pomóc, przecież organizowali już coś napewno.

15

Odp: Jak zrobić festival?

Tak tak,ktoś podobny temat zakładał.

Ale w jakąś tam liczbę chyba musicie celowac organizując coś takiego?
U mnie, w Otwocku (niecałe dwa razy więcej ludności od Kluczborka;)) rok temu robili coś podobnego,z tym że 4fun. Bez planów i takiego rozmachu i wyszło średnio. Dlatego myślę że nie powinniście ograniczać się z reklamą  jak i grupą docelową do samego Kluczborka:)