1

Temat: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

Mam kilka pytań odnośnie w/w sterownika DMX mianowicie:
1. Czy jest jakiś soft, którym mógłbym przygotować programy na komputerze i wgrać później do sterownika ?
2. Czy istnieje możliwość sterowania nim z poziomu komputera za pomocą złącza midi (podejrzewam że jest, tylko jakim programem...) ?
3. Czy można na nim zrobić efekt fazowości (nie wiem czy to dobrze nazwałem) na głowach ?
4. Czy jest do niego polska instrukcja ?
5. Czy jest gdzieś w necie (najlepiej po PL) jakis toutorial jak przypisywać w nim kanały, programować urządzenia, i tworzyć programy ?
6. Ustawiam głowy "z palca" czyli wciskam przycisk "unit" bawie sie suwakami i kanałami, wszystko lata jak należy i teraz pytanie - jak zapisać to ustawienie, żebym później mógł je szybko przywołać ?
7. Czy jest możliwość zaprogramowania jakiegos przycisku, żeby po jego naciśnięciu głowy przechodziły np. w tryb strobo a pozostałe światła gasły ?
8. Jak sterować ręcznie np. czterema głowami naraz jeśli są przypisane do różnych kanałów ? Chodzi o to, że np. wykonuje ruch joystickiem i wszystkie głowy sie odrazu "słuchają" bez zabawy przyciskami kanał

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

2

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

moja odpowiedz na twoje 8 pytań

popracuj troche

, sam poszukaj w necie

, niech ci sie chce ,

na TYM forum znajdziesz wątek pilota 2000 ale widze ze nawet nie chciało się przeczytać hmm lub może umysł nie przyjmuje prostych wiadomości .

3

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

No właśnie popracowałem troszke na nim, niestety nie będe miał zbyt dużej styczności z tym sprzetem, a w allejke mam go obsługiwać (niestety mała sytuacja awaryjna). A net właśnie staram sie przekopać za jakimikolwiek informacjami. Ad.3 - rzecz jasna że mi sie chce ;] Nie brałbym sie za coś do czego nie mam chęci tongue Odnośnie tego forum. Zgadzam sie - jest post, który właśnie przeczytałem i przez niego właściwie zakupiłem ten sterownik. Ale nie znalazłem w nim odpowiedzi na moje pytania. Być może coś przeoczyłem - oczywiście przekopie forum jeszcze raz smile

Przetrzepałem... i niestety nie ma odpowiedzi na moje pytania sad

Ostatnio edytowany przez tomcio (2009-04-01 11:45:40)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

4

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

ad. 1 - chyba NIE
ad. 2 - chyba NIE
ad. 3 - TAK - tylko ruch
ad. 4 - jest skrócona daj emaila to ci podeślę ale lepsza jest angielska - tylko dziwacznie napisana
ad. 5 - jest w instrukcji
ad. 6 - po to są programy
ad. 7 - za pomocą jedneg przycisku będzie cięzko - poczytaj instrukcję
ad. 8 - to standard bo stół korzysta z bibliotek

stolik generalnie jest przyjemny w obsłudze i bardzo intuicyjny, kwestja chęci poczytania i opanowania podstaw

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez artmajster (2009-04-01 14:22:04)

5

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

ad. 3 - chodzi mi o to, aby wszystkie cztery głowy zapaliły sie w jednym czasie, w określonym kolorze, wykonały ruch opóźniony w fazie, i zaparkowały. Czyli rozumiem że zrobie co chce smile
ad. 4 - tomaszpierczyk@interia.pl
ad. 6 - no właśnie - programy... Ja chcę zaprogramowac właśnie to ustawienie - czy moge to zrobic przez jakieś "zapisanie" moich ustawień, czy musze w jakikolwiek sposób pisać program ?? Chodzi mi o to, czy jak już ustawie wszystko aby świeciło jak potrzeba, to w jaki sposób moge to zapisać (myśle że instrukcja rozwiąże ten problem).
ad. 8 - w jaki sposób właśnie moge właczyć takie sterowanie "jednoczesne" ??

odnośnie intuicji - widziałem pierwszy raz w zyciu ten sterownik (wczesniej miałem do czynienia z redline ale kilka lat temu) a tak super sie głowami z niego steruje, że nie ma sensu pracować z jakimiś programami, tylko sterować imprezą z palca smile Jak dla mnie to musze tylko napisać program (lub zapisać ustawienie) efektu strobo i własnie specjalnie pod jeden utwór obrót głów z efektem opóźnienia smile

Wielkie dzięki i pozdrawiam.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

6

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

ad. 3 - w fazie da się przesunąć ruch podczas wykorzystania generatora ruchu czy da się go zaadoptować do twojej potrzeby nie wiem - kombinuj

ad. 4 - poszło - smacznego

ad.6 - instrukcja

ad. 8 - instrukcja

7

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

Przeczytaj instrukcje,  rozłóż sobie stół jakies główki i ćwicz.

8

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

Dzięki wielkie smile Jutro drukuje instrukcje i jade szaleć na stoliku ;]

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

9

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

A więc małe sprostowanie:
Ad.1 - Podobno się da (nie wiem jeszcze czym i nie wiem jak)
Ad. 2 - Da się, tylko musze dorwac jakiś program.
Ad. 8 - okombinowałem sie jak głupi, i dalej nie moge dojść jak zrobić żeby wszystkie głowy naraz słuchały sie sterownika sad

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

10

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

Tomcio a masz wszystkie glowy takie samee czy różne?

11

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

Wszystkie takie same, też firmy SGM (tylko nie pamietam jak sie wabiły)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

12

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

Pewnie jakies giotto, no to musi działać wybierasz urzadzenia i ustawiasz parametry

13

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

no dobra - robie tak. Wciskam unit, i powiedzmy przycisk nr. 1 - szaleje głowa przypisana do tego przycisku. Wciskam przycisk dwa, druga też szlaje i tak ze wszystkimi. Ale jak wciskam np. przycisk 1 i 2 naraz to słucha sie i tak ta ostatnio wybrana. Nie moge zrobić żeby sie słuchały 1 i 2 i to jest moim problemem... Tyle że ja bym chciał zrobić żeby słuchała sie 1, 2, 3 i 4 czasem 1, 2 i kombinacje... Zaraz ide walczyć z tym dalej, ale widze że bez pomocy kogos kto pracuje na takim sprzęcie sie nie obędzie sad

Ostatnio edytowany przez tomcio (2009-04-02 14:27:48)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

14

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

trzymasz wcisniety fuzik unit i wybieasz urzadzenia ;-)

15

Odp: 8 pytań odnośnie Pilot -a 2000

jeżeli chcesz na raz sterować głową 1, 2 i 3 to:
wciskasz przycisk 1 i trzymając go wciskasz 2 potem 3 diody przy przyciskach będą migały (przy trzech) wtedy ustawiasz trzy na raz