Temat: Dimmer Proxima PX091, stół behringer eurolite lc2412 - Pomocy! :(

Witam!

Moje pytanie jak i prośba o pomoc pewnie wielu wprawionych techników oświetlenia wprawi w śmiech, no, ale ja światłem, na co dzień się nie zajmuję tylko jeżdżę z dźwiękiem. Ale już przechodzę do rzeczy, mam mały problemik z dimmerem i stołem oświetleniowym, jakie podałem w temacie, posiadam 12 parów 64, wszystkie podpinam pod ten dimmer każdy na osobny kanał i sprawa wydaje sie prosta, bo normalnie tyle starczało heblami można rozjaśnić przyciskiem mrugnąć, od dimmera sterowaniem do stołu i po problemie, ale chciałbym ustawić jakieś mruganie etcetera na stole żeby po prostu je zapisać, lub użyć funkcji Sound to Light, ale nie umiem tego ustawić ani wprawić w działanie. Wiem ze przede wszystkim ten stół powinien mieć swoją zewnętrzną kartę pamięci. Której nie posiadam, ale podobno istnieje możliwość ustawiania czegoś na nim bez tej karty, podkreślam fakt ze dawno temu w tym stole XLR sterujący z 5 pinowego został zamieniony na 3 Pinowy takie jak, w dimmerze. Czy ma to jakieś znaczenie?

Pytanie numer dwa.

Z tym samym dimmerem, ponieważ działa on na 100 na wyświetlaczu pojawia sie cyfra 100 jest to liczba DMX o ile sie nie mylę, czy ktoś może wytłumaczyć mi jak ustawić na tym dimmerze liczbę, dmx, tak by pary i stroboskop można było sterować na stole oświetleniowym? I z wyjścia XLR OUT wyjść kablem XLR na stroboskop Stroboskop firmy flash-butrym FL-1500 DMX i w jakiej konfiguracji ustawić na nim Piny DMX?

Wiem ze pytania są iście zabawne dla wprawionych oświetleniowców, ale ja nigdy się tym nie zajmowałem a instrukcja do dimmera i stroboskopu dużo mi nie tłumaczą, jednak wole dźwięk, ale czasem sytuacja zmusza. A instrukcja obsługi Behringera jest w każdym języku tylko nie naszym wink p.s. może ktoś wie skąd zdobyć właśnie polską instrukcje do Behringera?

2

Odp: Dimmer Proxima PX091, stół behringer eurolite lc2412 - Pomocy! :(

zmiana z 5 pinowego na 3 pinowy nie ma znaczenia, żeby ustawić chasy musisz zapisać kilka ustawień które będą kolejnymi stepami w danym programie, mój stolik jest już na takim poziomie rozkładu że już nawet ustawień nie mogę zapisywać, ale z tego co pamiętam to po naciśnięciu chase i wybraniu pamięci po prostu wbijało się numery kolejnych ustawień/stepów, i po wyjściu z menu przycisk run i sterowanie pręprędkością i dimmerem chase. Co do tego drugiego pytania to zgubiłeś mnie z tą liczbą DMX smile, strobo ma dwa kanały więc najlepiej nadaj mu adres 13  (pin 1, 3, 4 i ostatni na on) i odpalaj z drugiej strony urządzeń (13 i 14 kanał).