Temat: Pilot 2000

witam serdecznie

mam dwie prośby rozjaśnienia mi umysłu smile

- GRAND MASTER
w instrukcji napisane jest że powinien ściemniać wszystkie kanały DIMMERa zarówno kanałów do świateł tradycyjnych jak i inteligentnych
jak jest w rzeczywistości, bo u mnie ni jak ten suwak nie działa sad
kupowałem stół używany więc nie wiem czy to wina uszkodzenia, czy robię coś nie tak jak należy

- WORKINGAREA
jak podczas wprowadzania narożników obszaru spowodować aby głowa świeciła?
u mnie jest tak że w momencie włączenia wprowadzania współrzędnych głowa się porusza, ale dimmer się wyciemnia i musiałem najpierw spisać sobie wartości współrzędnych a potem już na ściemnionej wprowadzić ograniczenie


poza tym stół jak najbardziej fajny i miło mi się na nim pracuje, chociaż koncertu jeszcze na nim nie grałem - teraz będzie na nim (znaczy Alfa + Pilot) grany

pozdrawiam

2

Odp: Pilot 2000

Hej.
Ściemnia tylko dimmery a urządzeń automatycznych nie?

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Pilot 2000

w instrukcji twierdzą że wszystkie, ale u mnie nie działa na żadnych

4

Odp: Pilot 2000

Jeżeli działa on jak scan control to musisz ( dla urzadzeń) w bibliotece dla parametru dimmer wybrać  DIM a nie EFECT. Inaczej sterownik będzie taktował kanały jako atrybuty i nie będą działały pod GM.

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Pilot 2000

ale ja ustawiłem DIM w bibliotece i to nie działa sad

6

Odp: Pilot 2000

Oj to nie wiem sad

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: Pilot 2000

stolik rozebrałem - okazało się że )chyba w serwisie) źle wlutowano suwak mastera
poprawiłem połączenie i ...

DZIAŁA !!!!

jedna rzecz tylko mnie zastanawia
dlaczego SGM zrobiło tak dziwacznie że niby jest 40 przycisków MEMORY ale to jest i tak ta sama pamięć
trochę bez sensu sad
tak jest tylko 40 programów
a gdyby było 40 różnych memory to w każdym byłoby po 40 programów czyli w sumie 160
no ale cóż nic się na to nie poradzi

a jeszcze jedno pytanko
czy u was jest też tak że jak się ściemni program (levels) i go wyłącza to lampki w momencie wyłączenia programu raz mrugną?
dziwnie to wygląda - takie jedno mrugnięcie

8

Odp: Pilot 2000

i kolejnej rzeczy "doszedłem"

jeżeli chodzi o mrugnięcie podczas wyłączania programu

jeżeli ustawi się brak zerowej wartości w "stand by value" to nie ma tego efektu
co prawda nie jest to rozwiązanie idealne ale lepsze niż mruganie

smile