16

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

aaa to trzeba zmienić nazwę urządzenia midi w kodzie

otworz dot2apc notatnikiem i zmień nazwę samodzielnie (są podane input i output)


alby wyświetlić jak node widzi ten sterownik
zrób nowy plik np info.js

czyli otwórz notatnik
wpisz ten kod
var easymidi = require('easymidi');

console.log('MIDI inputs:');

console.log(easymidi.getInputs());

console.log('MIDI outputs');

console.log(easymidi.getOutputs());


i zapisz jako info.js

jak uruchomisz w CMD to wyświetli nazwy dostępnych urządzeń midi

potem wystarczy dokłądnie przepisać nazwę urządzenia..


Czy zadziała tak samo na apc 40 - nie wiem - ale jest bardzo prawdopodobne że tak.

Ostatnio edytowany przez Krzysio (2019-11-24 09:58:02)

17

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

AAAA i jeszcze jedno - czy Twoj APC uruchamia się i świecą się przyciski samodzielnie ?

Trzeba zmienić tryb pracy aby sterować kontrolkami

https://www.tunecrew.com/2013/07/10/apc … kai-apc40/


będzie to proste. trzeba dopisać jedną linijkę w miejscu zaraz po

var easymidi = require('easymidi');
var input = new easymidi.Input('APC MINI:APC MINI MIDI 1 20:0');
var output = new easymidi.Output('APC MINI:APC MINI MIDI 1 20:0');

w tym miejscu dodajesz linijkę

output.send('sysex',[0xf0, 0x47, 0x00, 0x73, 0x60, 0x00, 0x04, mode, 0x08, 0x04, 0x01, 0xf7]);

zamiast mode wstawiasz

0x40 - Generic Mode
0x41 - Ableton Live Mode
0x42 - Alternate Ableton Live Mode

czyli np
output.send('sysex',[0xf0, 0x47, 0x00, 0x73, 0x60, 0x00, 0x04, 0x41, 0x08, 0x04, 0x01, 0xf7]);

Ostatnio edytowany przez Krzysio (2019-11-24 10:14:39)

18

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Tak na gorąco. Uruchamia się bez świecących kontrolek.
Zmieniłem nazwy(input "Akai APC40 2" output "Akai APC40 3") i się podłączył big_smile
Teraz tak, udało mi się uruchomić executory nr. od 7 do 22 uruchamiane knobami "track control" i przełączając "stronę" knobów dwoma przełącznikami "scene launch" (3 i 4 od góry). Knoby powyżej pewnej wartości (80%?) uruchamiają kontrolki pierwszej kolumny przycisków, całość 10, od góry do dołu (dwa pierwsze podwójnie). Przyciski ustawiają suwaki na 80%, a dwa na sto. Działa to wszystko jak dla mnie bardzo dobrze, jedyny mankament to, jeżeli knoby masz na zero a włączysz suwaki przyciskiem np na 80%, to knoby o tym nie wiedzą i nie ustawiają swojej wartości na 80, więc jak nimi poruszasz to startują od zera a nie od 80%. Jakby dodać do nich feedback, cudo. Pozostałe suwaki i knoby działają na executor 1. Przyciski 1 i 2 scene launch przełączają bwing1 i 2. Tutaj udało się uruchomić executory 309-316, 409-416, 301-308 i 401-408. Działa to tak, że pierwsza kolumna kolejnych przycisków (10) włącza kolejne executory kolejna kolumna wyłącza i tak na przemian. Reszta 6 executorów uruchamiana jest sześcioma pierwszymi przyciskami on/off pod knobami "device control". Feedback kontrolek clip launch działa dobrze, feedback kontrolek przycisków bistabilnych - nie działa.
Jak na kod do czegoś  innego fajnie to działa. Mam w7 z i3 który ma jakieś 7lat, dot na razie bez efektów, procek nie przekracza 40% (a jeszcze przeglądarka i net z gsm).
Nie wiem czy to sie da, ale fajnie było by, gdyby to jeszcze działało na stronach, a knobem Cue Level można było zmieniać strony... smile
Ale i tak jest świetnie, zwłaszcza jeżeli ktoś ma APC mini.
Pozdrawiam, dobra robota.

19

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

na gorąco2
Numark ORBIT (kooperacja numarka z akai)podpięty, 16 przycisków działa z feedback controlek.
Knob 1x 16 nie działa
executory 509-516 i 609-615 plus 413.
ale muszę sprawdzić jakie nutki i w jakim modzie knob jest podpięty.  lol
knoba nie mogę rozruszać hmm

Ostatnio edytowany przez nasula (2019-11-24 22:30:52)

20

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Każdy dowolny sterownik można wysterować = trzeba tylko wiedzieć jakie nutki/komendy są pod konkretnymi klawiszami czy suwakami i odpowiednio dostosować kod.

Niestety nie posiadam APC 40 i nie wiem jakie komunikaty wysyłają jego przyciski, a w necie nie udało mi się jeszcze znaleźć.

21

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

A ten kod pozwoli CI podglądnąć jakie komunikaty wysyła dany klawisz/sterownik

var easymidi = require('easymidi');

easymidi.getInputs().forEach(function(inputName){
  var input = new easymidi.Input(inputName);
  input.on('message', function (msg) {
    var vals = Object.keys(msg).map(function(key){return key+": "+msg[key];});
    console.log(inputName+": "+vals.join(', '));
  });
});

22

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Dzięki za ten kurs programowania. WOW, człowiek całe życie się uczy, pewnie niedługo sam zacznę pisać programy lol  lol  cool . Nie, nie, zostawiam to tym co sie na tym znają, i lubią...
Będę kombinował, w wolnej chwili.
Podsyłam mapę przycisków knobów i suwaków do APC40 i link do comunications protocol. Może się komuś przyda.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez nasula (2019-11-25 16:38:14)

Post's attachments

akain apc 40.jpg 144.91 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

23

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Plik pdf czysty wedlug VirusTotal, ale trzeba sprawdzić.
A to jeden z linków.
https://www.akaipro.de/sites/default/fi … 64e913.pdf

Ostatnio edytowany przez nasula (2019-11-25 16:40:46)

Post's attachments

APC40_Communications_Protocol_rev_1.pdf 204.89 kb, 2 downloads since 2019-11-25 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

24

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Ta rozpiska pierwsza spoko - tylko po nutkach to będzie mi ciężko.
Communication protocol już widziałem.

Może uda mi się gdzieś pożyczyć taki kontroler, to się zrobi.

25

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Nie chcę cię tym zbytnio obciążać, no chyba że masz z tym dobrą zabawę.
Znalazłe jeszcze coś takiego....
Mam pytanie. Uruchomiłem ten skrypt do czytania komunikatów midi, i tak; według softu którym programuję sterownik ustawiam nutkę i kanał, i tutaj najniższy jest ch1, a skrypt pokazuje ch0, generalnie zawsze skrypt pokazuje kanał o numer mniejszy niż ustawiony, Jak to z tym jest?
A drugie, mam problem z uruchomieniem knoba w  numarku. Programuję mu tą samą nutkę i kanał co knob nr1 (który działa na exec) w apc40, ale nic się nie dzieje, czy musi być spełniony jakiś dodatkowy warunek? na apc40 muszę kliknąć 3 od góry scene launch, i wtedy knob działa..?

26

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Ok. Knob uruchomiony. Dopisałem nutki 82,83,84,86, klik i zadziałał, tylko nie wiem za jaką funkcje to odpowiada. smile

27

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

82 ustawiłem jako B-Wing2
83 B-wing1
84 F-wing2
85 F-Wing1
86 Core (wyłączone)

https://d2r1vs3d9006ap.cloudfront.net/s … i_midi.jpg



znalazłem jeszcze coś takiego (dla mk2) nie wiem czy to się pokrywa ze starszym modelem ?
http://www.vente-sono-eclairage.com/ima … mkii_7.jpg

Ostatnio edytowany przez Krzysio (2019-11-26 09:36:54)

28

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

To raczej są oznaczenia do jakiegoś opisu. Zrobię opis do niego bo to nie jest bardzo trudne. Wczoraj znalazłem częściowy, ale nie zauważyłem, że go nie podpięło do postu.
A masz kod taki kod z odblokowanym core do testów? Chętnie bym zagrzał łapka.

29

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

smile https://intua.net/forums/index.php?p=/d … plates-new
Tu jest częściowa rozpiska, ktoś zrobił. Generalnie w kolejnych wierszach jest kolejno jedna nutka, a numer przy niej to numer kanału. I w większości ta zasada obowiązuje. smile

30

Odp: dot2 on PC + behringer x-touch

Nie mam jak teraz sprawdzić - nie mam kontrolera przy sobie.
Możesz spróbować odznaczyć (powinno zadziałać, choć nie pamiętam czy nie wprowadzałem jeszcze jakiś zmian po drodze)

znajdź linię
/*if (msg.note == 86){//wing0

i usuń /*

i troszkę poniżej jest }*/
i usuń */


a odnośnie komend - przydało by się co wysyła klawisz przy wciśnięciu i po puszczeniu
W trybie standardowym niektóre klawisze nie pracują jako momentary.

i ciekaw jestem co wysyłają klawisze CC