Temat: Stacja do WYSIWYG/Capture/onPC

Witam wszystkich. Przychodzę z prośbą o poradę do bardziej doświadczonych w kwestii stacji roboczych do WYSIWYG'a, Capture Argo i onPC (a pewnie w przyszłości i Visty). Składam takową stację, jednak brak mi punktu odniesienia w kwestii wydajności we wspomnianych programach. Czy ktoś z tu obecnych mógłby spojrzeć na proponowany zestaw lub podzielić się informacją jakiego sprzętu używa do tego typu programów? Aktualnie mam złożone coś takiego:

R7 1800x
16GB 2666 RAM
250 SSD NVMe + 2TB HDD
1070Ti 8GB DDR5

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie porady.

2

Odp: Stacja do WYSIWYG/Capture/onPC

Jakiego onPC?
O co właściwie pytasz, skoro już masz złożony?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2018-08-10 10:44:33)

3

Odp: Stacja do WYSIWYG/Capture/onPC

wymagania dla Capture:
http://www.capturesweden.com/Support/FAQ

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Stacja do WYSIWYG/Capture/onPC

KacperP napisał/a:

Jakiego onPC?
O co właściwie pytasz, skoro już masz złożony?

GrandMA2 onPC. Na razie robię listę części - stacja nie jest jeszcze kupiona. Pytam o to, czy ktoś jest w stanie podzielić się swoim zestawem, na którym używa WYS'a żebym mógł mieć jakiś punkt odniesienia co do wydajności.

Michał napisał/a:

wymagania dla Capture:
http://www.capturesweden.com/Support/FAQ

Jestem świadom, że coś takiego istnieje, jednak nigdzie nie ma czegoś w rodzaju zalecanych wymagań. Jedyna dobra informacja, to ta, żeby wybrać GPU które kręci minimum 2000pkt w PassMarku, ale takie wyniki kręci już GTX 570M, więc mało ta informacja wnosi. Zależy mi głównie na tym, żeby osoby, które pracują w WYS'ie lub Capture, jeżeli by chciały, podzieliły się specyfikacją swoich stacji.

5

Odp: Stacja do WYSIWYG/Capture/onPC

Jeśli jednak w planach będzie użycie grandMA3 onPC jako sterownika, procesor będzie niewłaściwy. Potrzebny będzie Intel z obsługą SGX. Nie ma jak dotąd słowa o tym by MA miało w planach obsługę podobnych funkcji szyfrowania kodu w Ryzen.

6

Odp: Stacja do WYSIWYG/Capture/onPC

KacperP napisał/a:

Jeśli jednak w planach będzie użycie grandMA3 onPC jako sterownika, procesor będzie niewłaściwy. Potrzebny będzie Intel z obsługą SGX. Nie ma jak dotąd słowa o tym by MA miało w planach obsługę podobnych funkcji szyfrowania kodu w Ryzen.

Wielkie dzięki za informację!

7

Odp: Stacja do WYSIWYG/Capture/onPC

Kanam102 napisał/a:
KacperP napisał/a:

Jakiego onPC?
O co właściwie pytasz, skoro już masz złożony?

GrandMA2 onPC. Na razie robię listę części - stacja nie jest jeszcze kupiona. Pytam o to, czy ktoś jest w stanie podzielić się swoim zestawem, na którym używa WYS'a żebym mógł mieć jakiś punkt odniesienia co do wydajności.

Michał napisał/a:

wymagania dla Capture:
http://www.capturesweden.com/Support/FAQ

Jestem świadom, że coś takiego istnieje, jednak nigdzie nie ma czegoś w rodzaju zalecanych wymagań. Jedyna dobra informacja, to ta, żeby wybrać GPU które kręci minimum 2000pkt w PassMarku, ale takie wyniki kręci już GTX 570M, więc mało ta informacja wnosi. Zależy mi głównie na tym, żeby osoby, które pracują w WYS'ie lub Capture, jeżeli by chciały, podzieliły się specyfikacją swoich stacji.

Technologia tak postępuje że producenci nie podają jakie są wymagania. Do wizualizerów myślę że trzeba kierować się zasadami jak przy doborze komputerów gamingowych.

Michał Bystrzycki
--------------------