1

Temat: Pzesunięcie panoramy w ruchomej głowie

Witam.
Odpaliłem dwie małe 30W głowy led. Zrobiłem reset, adres ten sam głowy robią to samo, ustawiają się w tych samych pozycjach.
Odwracam panoramę na jednej z głów, głowy nie działają symetrycznie. Jedna w stosunku do drugiej jest przesunięta jakieś 35-45 stopni.
Jaka może być tego przyczyna?
Program? Czy przesunięcie mechaniczne? Można to jakoś skorygować?
Pozdrawiam.

2

Odp: Pzesunięcie panoramy w ruchomej głowie

nasula napisał/a:

Witam.
Odpaliłem dwie małe 30W głowy led. Zrobiłem reset, adres ten sam głowy robią to samo, ustawiają się w tych samych pozycjach.
Odwracam panoramę na jednej z głów, głowy nie działają symetrycznie. Jedna w stosunku do drugiej jest przesunięta jakieś 35-45 stopni.
Jaka może być tego przyczyna?
Program? Czy przesunięcie mechaniczne? Można to jakoś skorygować?
Pozdrawiam.

A jakie to urządzenie?

3

Odp: Pzesunięcie panoramy w ruchomej głowie

A, napisałem małe, żeby nie pisać tanie. To coś, o ile dobrze znalazłem,
https://www.musicexpress.pl/pl/product/ … a-spot-led
Znajomy poprosił o zaprogramowanie czegoś, i napotkałem taki problem. Mogło się zdarzyć, że została przytrzymana w którymś momencie podczas ruchu, bo przy jakimś skrajnym położeniu zaterkotała.

4

Odp: Pzesunięcie panoramy w ruchomej głowie

A, napisałem małe, żeby nie pisać tanie. To coś, o ile dobrze znalazłem,
https://www.musicexpress.pl/pl/product/ … a-spot-led
Znajomy poprosił o zaprogramowanie czegoś, i napotkałem taki problem. Mogło się zdarzyć, że została przytrzymana w którymś momencie podczas ruchu, bo przy jakimś skrajnym położeniu zaterkotała.

5

Odp: Pzesunięcie panoramy w ruchomej głowie

Mają mały zakres panoramy?
W profesjonalnych głowach jest 540 stopni nie bez powodu:)
W serii Alpha ClayPaky trzeba wieszać urządzenia pod kątem żeby świeciły do przodu (450 stopni)

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Pzesunięcie panoramy w ruchomej głowie

Raczej nie.
Według instrukcji mają 540 na 270 stopni, czyli typowo.
A jedna wobec drugiej jest przesunięta o 45 stopni ( oczywiście tylko po odwróceniu panoramy w jednej).
Czyli jedną wieszam równolegle do rampy, drugą przekręcam o te 45. I wtedy dopiero jest symetrycznie.

7

Odp: Pzesunięcie panoramy w ruchomej głowie

tzn że odwrócenie panoramy w urządzeniu jest źle oprogramowane. big_smile  Czy nie?

Michał Bystrzycki
--------------------