1

Temat: naprawa stage light 3000 clay paky

Witam, mam taki nały problem mam głowy clay paky stage light 300, i jedna z nich nie działa jak trzeba. jak poruszam nią w tilcie, zacina sie i warczy , ale jak ruszam nia w miare delikatnie jest ok. Wygląda na to że albo jakies łożysko jest przytarte, ma luz czy coś albo silniczek krokowy padnięty. I tu moje pytanko czy nie orientujecie sie w okolicach warszawy jakis dobry niedrogi serwis, ewentualnie ile moze kosztowac wymiana silniczka w tej głowie, i czy by pomogło jakby go jakims wd40 poczęstowac. Z góry dzieki za odpowiedz.

2

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

Firma Prolight dystrybutor urządzeń ClayPaky na Polske na ul. Farbiarskiej

3

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

miałem kiedyś podobny przypadek... winny był scalak ( sterownik silnika krokowego) NJM 3771 który kosztuje ok. 120 zł, a zamiennik ( chyba PBL 3771) ok. 80zł...

4

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

Raczej nie wydaje mi sie żeby to było coś z elektorniką, bo słychac że ona chce chodzić, ale cos ja blokuje. wydaje mi sie że to albo silniczek krokowy jest walnięty, albo cos na tym łozysku jest jakis luz i głowa wpada w wibracje i sie tam cos zacina. NIe wiem, sam nie orientujecie sie ile sobie życza w serwisie za wymiane silniczka??

5

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

ja dokładnie tak samo myślałem kiedy mi się to stało... mimo, że jestem z wykształcenia elektronikiem smile sprawdź to dokładnie. U mnie objawiało się to tym, że głowica w ruchu PAN "rwała", wykonywała szarpane posunięcia i przy tym słychać było warkot... śmiesznie mi ten opis wyszedł, ale właśnie tak było. Kiedy już dowiesz się co faktycznie było przyczyną - napisz smile pozdrawiam

6

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

Z WD40 bym uważał. Raczej klejące się robi po pewnym czasie i wpływie temperatury.
Spróbuj może podmienić na chwilę scalaki (np.od panoramy) i sprawdź.
Wtedy się okaże czy to scalak, czy nie..

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

7

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

Witam mialem taki sam problem z glowa FutureLight PHS-710 u mnie to byl problem z kablem, jeden z kabli do silnika krokowego poprostu sie zerwal konkretnie przy wtyczce przy samym silniku, najlepiej poprostu poprzepinac kable bo mogly poprostu styki zasniedziec, i dobrym pomyslem jest zamienic miejscami scalaki od Panoramy to tez czasem pomaga a przynajmniej wyeliminujesz ewentualnie uszkodzony scalak.
Warto tez zobaczyc czy sruby od silnika nie sa poluzowane to tez czasem przeszkadza w plynnym ruchu

8

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

czarny napisał/a:

Raczej nie wydaje mi sie żeby to było coś z elektorniką, bo słychac że ona chce chodzić, ale cos ja blokuje. wydaje mi sie że to albo silniczek krokowy jest walnięty, albo cos na tym łozysku jest jakis luz i głowa wpada w wibracje i sie tam cos zacina. NIe wiem, sam nie orientujecie sie ile sobie życza w serwisie za wymiane silniczka??

Widzisz silnik krokowy jest zbudowany z wielu cewek włączających się naprzemiennie przez co ruch silnika można podzielić na kąty i jeśli scalak poszedł i niewysyła właściwych komend to sie włączają niewłaściwe cewki i dlatego rwie głowicą, równie dobrze możliwe że to jest to co kolega Troll mówi, bo gdyby jeden przewód się przerwał to następuje podobna sytuacja jak ze zwalonym scalakiem, że nie włączają się cewki pokolei tylko niektóre.

9

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

Ok, dzieki za rady popróbuje jescze cos z tym zrobić ale chyba bez serwisu sie nie obędzie. dziwne jest jescze to w tej głowie że po włączeniu jej na początku praktycznie ruch tilt nie działa ledwo co sie rusza, a po jakims czasie działania głowa działa niemal idealnie??? dziwne strasznie i tak za każdym razem.

10

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

Chciałem się dowiedzieć czy sytuacja się wyjaśniła???? Co z nią było???? Pozdr

11

Odp: naprawa stage light 3000 clay paky

głowka jeszcze w serwisie, jak wróci to napisze co z  nia było, pzdr