16

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Jak odpalisz program to na lewym kole masz czas przejścia a na prawym czy ma być płynnie czy na ostro

17

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

ta funkcja o ktorej piszesz nie tyczy sie chaserow. Tak jak kolega napisal predkosc zmiany scen w chasie i czas przejscia miedzy nimi ustawiasz na kolach. Ta funkcja o ktorej Ty napisales tyczy sie efektow z "shape generatora", po stworzeniu efektu i zapisaniu go pod dany playback otwierasz playback parameters, wchodzisz w suwak i mozesz zaznaczyc SIZE - TIMED OR STATIC, SPEED - TIMED OR STATIC. Jezeli wybierzesz timed, wtedy rozmiar efektu lub jego predkosc bedzie tym wieksza im wyzej podniesiesz suwak.

18

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

ok, nauczyłem sie juz pathowac stolik, przypisywac adresy do kanałów par i pisanie na pary programów oraz ustawianie ich czasów na kółkach a teraz chyba gwóźdź programu, ja zająć się urządzeniami inteligętnymi...??? jak zrobić palety kolorów i jak wybrać urzadzenia z biblioteki i przypisać je do playback-ów mam 10 głowic PHS 200, 8 PHS 250, 2 PHS 710. Moze nie jest to zbyt najlepszy sprzęt ale zawsze od czegos trzeba zacząć... ale jak to zrobić aby to wszystko zaczęło działać....???? co mam robić...????

19

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

mam jeszcze takie pytanie jak zatrzymać daną scene odtwarzaną z playback-u i jak kasuje się programy, sceny i inne (palety, gobosy, itp)

20

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

widzę ze koledze nie chce się czytać instrukcji , a chyba satysfakcja jest większa jak coś zrobi się samemu .  rozmiar efektów to robiło się z tego co pamiętam przed mode2  czyli:  efekt z generatora, store , mode 2 z klawiatury , i na którym playbacku.
Z paletami to jest tak  podczas patchu stół zapyta się czy chcesz użyć gotowych palet dajesz yes i masz , później sobie poprawiasz je z tego co pamiętam editpalet , jestem wzrokowcem wiec jak bym miał stolik przed sobą to bym pamiętał smile  poczytaj instrukcję smile

21

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

wielkie dziex, mam instrukcje i wzoruje sie na niej ale tez casem nie za bardzo jest tam opisane co i jak (trzeba się wczytywać) więc mozna popytać to pytam... dopiero od tygodniam mam ten stolik i nie wiem zabardzo jak sie za niego zabrać, nie mam też zadnego znajomego który by wytłumaczył mi co i jak. fotum takie jak to jest moją jedyna deską ratunku.... A może zamiast sie rozpisywać na forum to proszę o meilika do mnie z chęcią współpracy i wytłumaczenia, bo nie wiem czy sam sobie z tym poradze (obsługa)... daimond@onet.eu. Pozdrawiam i czekam na info.

22

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

nie no przecież po to jest forum , faktycznie najlepiej jest uczyć się od kogoś , ale myślę ze jak jesteś z jakiegoś większego miasta po znajdziesz kogoś kto pokaże Ci co i jak  , postawisz mu flaszkę dobrego whiski i będzie ok smile:):)

23

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

no właśnie nie jest tak, kiedys byłem oświetleniowcem w okolicznych klubach i przez to się zaszczepiłem światełkami, po paru latach założyłem własną firme i stopniowo dokupywałem sprzętu i obecnie mam 20 głowic 40 parów 8 skanerów które służą mi do podświetlenia sceny i z robotą nie moge sie opedzić, aż w koncu kupilem Perełke i musze się jej nauczyć w dosć krótkim czasie bo zlecen jest dużo ale z obsługa kiepsko i pracuje na starych sterownikach, z tąd pisze na forum aby w miare szybko sie nauczć obsługi prerłki...

Wracając do tematu.
Zapisałem ustawienia parów przez (program-dimmer-chase) ale chce teraz np: wyrzucić niepotrzebną scene z playback-u i miec możliwość ewentualnie zmienić jakaś scenew playback-u bo rózne sa sceny (estrady) i czasem używa sie tego samego programu. jak to zrobic...????

24

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Daimond napisał/a:

no właśnie nie jest tak, kiedys byłem oświetleniowcem w okolicznych klubach i przez to się zaszczepiłem światełkami, po paru latach założyłem własną firme i stopniowo dokupywałem sprzętu i obecnie mam 20 głowic 40 parów 8 skanerów które służą mi do podświetlenia sceny i z robotą nie moge sie opedzić, aż w koncu kupilem Perełke i musze się jej nauczyć w dosć krótkim czasie bo zlecen jest dużo ale z obsługa kiepsko i pracuje na starych sterownikach, z tąd pisze na forum aby w miare szybko sie nauczć obsługi prerłki...

Wracając do tematu.
Zapisałem ustawienia parów przez (program-dimmer-chase) ale chce teraz np: wyrzucić niepotrzebną scene z playback-u i miec możliwość ewentualnie zmienić jakaś scenew playback-u bo rózne sa sceny (estrady) i czasem używa sie tego samego programu. jak to zrobic...????

Nie obrażając nikogo i odnosząc się ogólnie do sytuacji, to bał bym się wynająć firmę której pracownicy ( szef ) ma problemy z czytaniem bardzo zrozumiałej instrukcji w której jest napisane krok po kroku ( czarno na białym ) jak wykonać to o co się pytałeś.

Ściągnąłem instrukcje do perły żęby zobaczyć czy jest aż tak trudna w obsłudze, gdyż nigdy na niej nie pracowałem. Mimo mojego kiepskiego angielskiego nie miałem żadnych problemów z wykonaniem podstawowych czynności  o które się pytałeś na łamach forum. Muszę z całym szacunkiem przyznać iż ktoś ma tutaj braki ze szkoły podstawowej, mianowicie - czytanie ze zrozumieniem.

Może jesteś a-techniczym człowiekiem - w takim wypadku nie łatwiej byłoby zatrudnić jakąś młodą rezolutną osobę która by obcykała perełkę w jeden wieczór?

Ostatnio edytowany przez avekamil (2009-02-17 17:41:43)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

25

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Kamil dobrze pisze. Zanim on napisał swojego posta, mnie korciło aby napisać tu kilka ostrych słów ale się pohamowałem bo jestem tu nową osobą. Moja rada  - przeczytać polską instrukcje która jest naprawdę dobrze napisana (w przeciwieństwie do innych instrukcji typu "Kali jeść, Kali świecić") i potrenować na Perełce. Nie róbmy z siebie wielkich bo to osądzą inni

Dasz rade z perłą tylko trzeba się trochę postarać smile

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

26

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

dobra postaram się... jakby coś to bede pisał... pozdrawiam

27

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Pozdrowienia dla Daimond-a ja mam ten stolik od 20.00 teraz jest 4.35 i już go opanowałem. Mam tylko jedno pytanie czy w AVO PEARL 2004 można naprawdę podłączyć tylko 30 inteligentnych czy ja czegoś nie mogę do końca za kumać. Jeśli da się więcej do niego uczepić będę wdzięczny za pomoc.

28

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Już sobie poradziłem big_smile Pozdrawiam

29

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

A mam pytanie co do dimmerów bo juz od dawna nie używałem tego stołu. Patch'uje je sobie tak jak ruchome urządzenia ale jak je przypisać do suwaków tych na samej górze. Proszę o szybkie przypomnienie.

Dzięki za odpowiedzi

30

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Przyciskiem AVO