Temat: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Witam, tak jak w temacie... prosze o pomoc w obsludze, sterowaniu perelka, moze mi ktos pomuc bo mam z 2004 roku z tabletem ale nie moge nic z instrukcji wyczytac bo mam po angielsku i nie bardzo czaje technicznych slowek angielskich, moze mi ktos pomuc w tym lub ewentualnie udzielic wskazowek badz lekcji... Pozdraiwm

2

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Instrukcja obsługi Avolites Pearl 2004 PL
http://prolight.com.pl/pdf/avo/pearl_pl.pdf

3

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Ja mogę ci pomóc tylko co chcesz wiedzieć?

4

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Daimond napisał/a:

Witam, tak jak w temacie... prosze o pomoc w obsludze, sterowaniu perelka, moze mi ktos pomuc bo mam z 2004 roku z tabletem ale nie moge nic z instrukcji wyczytac bo mam po angielsku i nie bardzo czaje technicznych slowek angielskich, moze mi ktos pomuc w tym lub ewentualnie udzielic wskazowek badz lekcji... Pozdraiwm

Lekcja numer 1: Słowo pomóc piszemy przez "o" z kreską czyli "ó".
Lekcja numer 2: Najpierw nauka polskiego później nauka angielskiego ...

Jest takie bardzo ciekawe forum dla elektroników: elektroda.pl, panują na nim bardzo dziwne zwyczaje, że pisząc na jego łamach zobowiązani jesteśmy do przestrzegania zasad ortografii. Jakoś ich restrykcyjne zasady pisania postów weszły mi w krew i za każdym razem tępię objawy lenistwa osób wypowiadających się.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

5

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

przepraszam jesli kogos urazilem ale tez prosze o wyrozumialosc co do mojej osoby ( dyslekcja),
Co do perelki to po krosowaniu parow i przypisaniu ich do grupy A lub B jak wejsc w generator efektow i przypisac go do suwakow... tzn zapisane mam na przyciskach 1-5 kanaly parow i chce ustawic dla nich playback z generatora efektow... jak to zrobic, to samo z oswietleniem inteligetnym, jak sie wchodzi w biblioteke urzadzen....??? i co sie robi dalej, jak zaczac krosowanie glowic...???

6

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

1.Po co ci generator efektów (shape generator) do parów?
2.co do inteligentnych to PATCH FIXTURE,wbijasz urządzenia z biblioteki

7

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Daimond napisał/a:

przepraszam jesli kogos urazilem ale tez prosze o wyrozumialosc co do mojej osoby ( dyslekcja),
Co do perelki to po krosowaniu parow i przypisaniu ich do grupy A lub B jak wejsc w generator efektow i przypisac go do suwakow... tzn zapisane mam na przyciskach 1-5 kanaly parow i chce ustawic dla nich playback z generatora efektow... jak to zrobic, to samo z oswietleniem inteligetnym, jak sie wchodzi w biblioteke urzadzen....??? i co sie robi dalej, jak zaczac krosowanie glowic...???

Przynajmniej uzupełniaj kreski i ogonki w wyrazach które piszesz. np: wyrozumialosc

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

KARPIK napisał/a:

1.Po co ci generator efektów (shape generator) do parów?

A co w tym dziwnego? Pixelmapper sterujący PARami to nic nowego.

9

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

czytałem że można takie coś zrobić więc się pytam, ale jak właśnie zacząć wybieranie urządzeń z biblioteki i przypisać je do playback-ów...??? i jak zapisać palety kolorów. Działa mi wszystko, tylko nie potrafie tego zapisać.

10

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Pierwsze słyszę o Pixelmapper do Avolites, a troszkę na nim robie

11

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Powiem ci szczerze że nic nie rozumiem z tego co piszesz.Strasznie zamieszałeś,najpierw się Pathuje stolik,następnie się tworzy własne lub przywołuje gotowe Palety a dopiero jak coś sobie stworzysz np.scenę dopiero zapisujesz to pod Playback

12

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Może wyślijcie sobie jakieś prywatne info z nrami telefonów, zadzwońcie do siebie, dogadajcie się, i wrzućcie na forum rozwiązanie sytuacji?
Tak może być łatwiej... smile

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

13

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

możliwe że tak, troche namieszałem.... hehe, zrobiłem juz tzw: Pathing dla parów i teraz co dalej???, chce swoją scene napisać i przypisać ją do playback-u, mam przypisane do presetu A 1-10 22 kanały parów oczywiście poparowane przy przypisywaniu adresów, i teraz co dalejjj?????? jak to uruchomić aby chodziło samo bo jak narazie to sam manual... Pozdrawiam

14

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

Nawet ja nie znając Perły wiem jak to zrobić...

Przekręcasz kluczyk na Program wymierasz Chase .. potem wybierasz przycisk na którym ma on być zapamiętany.. następnie suwakami od parów robisz krok pierwszy... potem wciskasz ponownie klawisz w którym ten chase ma być zapamiętany... to otwiera ci drogę do wykreowanie kroku 2.. i tak dalej a potem wciskasz chyba Chase lub exit aby zapamiętać... zobacz w instrukcji polskiej - tam zajebiście jest to przedstawione i nie ma wielkiej różnicy do instrukcji angielskiej
Pozdro

aaa PS i kluczyk daj potem na RUN

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

15

Odp: obsluga Perelki 2004 POMOCY!!!!!!!!

ok dziex.... działa, zapisałem sobie scene do parów i przypisałem do pierwszego playbacku ( zapisuje się exit) wyszedłem z programowania i na run i chodzi wszystko ładnie ale jak zmienić czas odtważania scen aby wolniej następowały sceny po sobie lub szybciej....??? obiło mi sie o uszy że im potencjometr od playback-u jest bardziej wysunięty do przodu to program jest odtwarzany szybciej a jak mniej to wolniej jak to zrobic aby tak było...????