Temat: SGM X-5 vs. Atomic 3000

Witam kolegów,

Prosił bym o małą pomoc, planuję zakupić do klubu strobo i zastanawiam się nad SGM X-5 lub ATOMIC 3000, myśle ze nie trzeba przedstawiać Wam tych urządzeń wiec od razu przejdę do rzeczy.

Co bedzie lepsze (waszym zdaniem), bardziej riderowe, do klubu koncertowego z nie duża scena na ok 500-600 osób. Mam możliwość kupienia nowego atomica lub w podobnej cenie używanego SGM'a.

Napewno bardziej energooszczędny bedzie SGM, tak samo ledy bedą mieć większa żywotność od żarnika.

Jaki sa wasze opinie na ten temat? Co Wy byście wybrali? Bede wdzięczny za jakies info smile

2

Odp: SGM X-5 vs. Atomic 3000

Atomic daje mocniej po oczach a w strobo to chyba najważniejsze, żarnik sam sobie wymienisz bez problemu a grzebanie w używanych SGMach do przyjemności nie należy

3

Odp: SGM X-5 vs. Atomic 3000

A co to żarnik ?

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

4

Odp: SGM X-5 vs. Atomic 3000

to samo co bulba smile

5

Odp: SGM X-5 vs. Atomic 3000

Żarnik to takie coś, co w lampie MAX-15 nie istnieje. wink
Jeden z trybów DMX w X-5 jest taki sam jak Atomic. "Riderowość" identyczna.
Używany sprzęt chyba można sprawdzić, czy działa jak trzeba? Uprzedzam że w X-5 może być potrzebne użycie opto-splittera. Są historie że nie zawsze X-5 tolerują się z innymi urządzeniami w jednej linii.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2016-06-28 11:15:46)

6

Odp: SGM X-5 vs. Atomic 3000

Ok. W lampach wyładowczych żarnika niema.
X-5 daje rade , jest słabszy od Atomika ale błyska dostatecznie jasno.
Co do spliterów to jak najbardziej TAK. W obydwu przypadkach jest wskazane używanie separacji.
A zwłaszcza przy Atomiku gdyż wysokie napięcie i wilgoć powodują spustoszenie w całym obwodzie.
Reasumując: X-5 jest mało awaryjny,atomiki też się psują.
Cena zbliżona więc to nie argument .
Mniejszy pobór może mieć znaczenie w lokalu z ograniczonymi możliwościami prądowymi.
A do klubu jak najbardziej tak.

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"