Temat: Zainteresowany grand ma 2

Witam kolegów po fachu chciałbym nauczyć usie grandmy .Puki co sam bez szkolenia .Czy macie może instrukcje w języku polskim do tego sterownika ? Fakt w sieci są tutoriale ale co papier to papier .Chciałbym najpierw zobaczyć czy sam dam sobie radę .Cham sys mi jakoś nie podpasowal . Wić może ma mnie zarazi

2

Odp: Zainteresowany grand ma 2

Polecam oficjalne tutoriale. Z podręcznikiem po polsku się nie spotkałem, angielski manual wbudowany jest nawet w soft, używaj opcji Help, polecam uczyć się na zasadzie szukania jak zrobić coś co zawsze robiłeś na innym stole a potem jak zrobić coś co sobie wymyślisz, potem szkolenia itp, żeby poznać możliwości stołu. Suche wbijanie teorii na pamięć nie bardzo sie przydaje. Jeśli chamsys ci nie podszedł to szedłbym raczej w stronę hoga, bo Grandma napewno do najprzyjemniejszych nie należy.

3

Odp: Zainteresowany grand ma 2

Polska instrukcja istnieje, ale jest bardzo duża i nie jest publicznie dostępna.

Najlepsze tutoriale do grandMA2 to te z instrukcji on-line. Ja od tego zaczynałem na "gołym" zestawie onPC + 3D na jednym komputerze. Nie było żadnych "suchot" teoretycznych. Co przeczytałem to robiłem i widziałem w działaniu.

Wersja papierowa akurat nie ma żadnej przewagi do nauki (chyba że barierę językową), bo trudno by animowane ilustracje z tutorialu o efektach na papierze się ruszały.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2016-05-28 22:11:51)