Temat: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

Witam
Mam pytanie, czy jak mam ustawione CUE z jakimiś efektami i parametrami dla 6 głów i powiesiłem jeszcze 2 takie same głowy, to czy można w jakiś prosty sposób dodać te dwie głowy do tego CUE, aby robiły to samo? Zamiast ustawiać im wszystko od zera.

2

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

Tak . Ale w paczu nie dodajemy nowych lamp tylko klonujemy istniejące.

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

3

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

Możesz dodać nowe lampy i wtedy w patch>shift>copy head program i dalej wg procedury

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

4

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

Tylko teraz mam problem bo i przy pierwszej i drugiej metodzie następne głowy działają tak samo jak te z których zostały sklonowane. Przykładowo mam zapisany efekt dimmerowy, gdzie głowy zapalają się po kolei od lewej do prawej, to te nowe zapalają się w tym samym czasie co te z których sklonowałem program lub z których zostały sklonowane.

5

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

No to teraz tylko INCLUDE i REORDER FX potem UPDATE i gotowe

edit:

Ale jak masz 85 sekwencji po 62 cue i w nich po 37 efektów to masz troszkę ponad 3000 operacji do wykonania.

Chyba że jest lepsza metoda ...

Ostatnio edytowany przez mrówa (2016-02-04 21:53:38)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

6

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

zależy jak są powieszone fizycznie te dodane!
bo czasami problem rozwiązuje twarda edycja i wpisanie ponowne wartości spread

Dla jasności to jest celowo tak zrobione: masz plot z mostem z 6 urządzeniami i na większej imprezie masz dokładnie swój plot + 1,2 mosty więcej ale one są kopią pierwotnego rysunku. I w ciągu kilku chwil masz efekty 1:1

Ostatnio edytowany przez makon (2016-02-04 21:55:01)

7

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

mrówa: jak wiesz zawsze miałem sporo pamięci napisanych, pracuje w trackingu i przy poprawianiu 20-25 utworów zajmowało mi to chwilę.
Czasami nawet robiłem to już w czasie sztuki, w trybie BLIND. Tylko trzeba wiedzieć co chce się osiągnąć i jak to działa.
A jak było bardzo skomplikowane to robię tak, że klonuje ostatnie urządzenie na nowe i to nowe na kolejne nowe. Wtedy tylko twarda edycje spread. Bo kolejność będzie 1,2,3....n,n+1,n+2 (n, n+1 i  n+2 robią tak samo)

8

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

Mowa tu o efektach wprowadzonych bezpośrednio z generatora.
A jak to się zachowuje kiedy efekty wprowadzamy z presetu efektów ?

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

9

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

???  nie rozumiem ??? klon to klon, tak samo będzie w grupach urządzeń. FX z banków efektów działają dla dowolnych grup - i tak trzeba poprawić spread. Bo bazowy jest dla tych wzorcowych urządzeń z których go stworzyłeś.

10

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

Już pisze.
Jeżeli efekt X występuje w jednej sekwencji pięć razy ,to muszę poprawić pięć CUE.
A gdy pochodzi z presetu efekektów to tylko raz?

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

11

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

Zależy jak zaprogramowałeś, jak z trackingiem, z wyłączaniem "Cue Only" albo z pamięciami kopiowanymi z funkcją LINK to tylko "raz".
Jeśli nie to 5 razy.
W ChamSysie nie ma palet dla efektów - jest bank Twoich efektów, które możesz bez problemowo stosować dla wielu urządzeń, różnych. Możesz ten bank kopiować między show i z nich korzystać. Raz robisz i masz gotowe na wiele show.
Dyskusja co lepsze czy tak czy klasyczne palety jest dyskusją czysto akademicką. Znajdę tyle samo zalet tego rozwiązania to zalet rozwiązania z klasycznymi paletami dla FX. Najlepsze rozwiązanie to oba mechanizmy jednocześnie.

12

Odp: Kopiowanie efektów i wartości atrybutów

SPREAD podziałało, dzięki bardzo za pomoc