Temat: Co wybrać?

Zamierzam zakupić sterownik do obsługi małego (na razie) zestawu oświetlenia: 12-16głów (ew.scannerów-bo mam), belki, Pary, oświetlacze LED, dimmery, dym, strobo. W grę wchodzą następujące sterowniki: NANO HOG 4, ChamSys MagicQ PC Wing Compact, Avolites Titan Mobile, Martin M2PC DMX USB PC Wing, MA Lighting MA onPC command wing. Czy możecie na szybko wskazać główne różnice (ew. wady i zalety). Przyjmuję wszystkie uwagi jako cenne, mając na uwadze subiektywną ich treść zależną od autora. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. ... a może jakieś inne sugestie? Dodam, że posiadam co najwyżej średnio zaawansowaną wiedzę na temat obsługi konsolet; mam starego Jandsa 500.

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2016-01-12 15:33:37)

2

Odp: Co wybrać?

A czego oczekujesz od konsolety? Wszystkie które wymieniłeś poradzą sobie z Twoim zestawem x 55. Jakiego rodzaju sztuki swiecisz? Na czym ci najbardziej zalezy?

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Co wybrać?

Myślę na razie, o małych eventach, nie-riderowych koncertach mniej znanych wykonawców i tym podobne. Jak się więcej nauczę to spróbuję czegoś większego ... Oczekuję "łatwego" programowania live oraz efektów.

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2016-01-12 17:02:36)

4

Odp: Co wybrać?

Stanęło na wyborze między: Road HOG4 a Grand MA Ultralight. Wasze sugestie, co do w/w pól działania? Oczywiście sprawa dotyczy urządzeń używanych.

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2016-01-19 16:43:35)

5

Odp: Co wybrać?

Raczej ciężko będzie znaleźć w Polsce używanego HOG-a 4

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Co wybrać?

mosquito13 nie polecam ultralighta - masz monitor nad przyciskami zamiast nad faderami i ciężko jest patrzeć po przekątnej na opisy cue... Pozatym grandma nie będzie "łatwa do programowania live oraz efektów", napewno nie tak szybka i intuicyjna w obsłudze jak np chamsys, lub hog... Jeśli jednak chcesz iść w MA, to nie lepiej kupić dota 2?

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2016-01-19 22:00:53)

7

Odp: Co wybrać?

Mateusz napisał/a:

jednak chcesz iść w MA, to nie lepiej kupić dota 2?

Oj chyba nie....

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Co wybrać?

Michał napisał/a:
Mateusz napisał/a:

jednak chcesz iść w MA, to nie lepiej kupić dota 2?

Oj chyba nie....

Czemu ? smile

9

Odp: Co wybrać?

Mam wrażenie że dot jest bardzo prosty ale ograniczony. Widziałem raz smile

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Co wybrać?

Po kolei:
1. Udało mi się znaleźć używanego Road Hog 4
2. Co do Ultralight-a to można dodatkowy monitor umieścić nad faderami (widziałem taki patent w necie). Ja myślałem też o ewentualnym pożyczaniu...
3. Dot2 chyba nie. Wg mnie (jak już pisałem moje zaawansowanie w tej dziedzinie jest co najwyżej średnie) cena trochę za duża co do możliwości. Przynajmniej na tym etapie rozwoju tej "deski".

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2016-01-20 07:07:07)

11

Odp: Co wybrać?

Za ile znalazłeś hoga. Z ciekawości pytam.

Michał Bystrzycki
--------------------

12

Odp: Co wybrać?

mosquito13 napisał/a:

Stanęło na wyborze między: Road HOG4 a Grand MA Ultralight. Wasze sugestie, co do w/w pól działania? Oczywiście sprawa dotyczy urządzeń używanych.

Grand Ma bardzo dobry sprzęt ale niestety bez wsparcia technicznego , (brak nowych software).
Mi osobiście brakuje tylko bibliotek z multielementem i efektów z presetów.

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

13

Odp: Co wybrać?

mosquito13 napisał/a:

Stanęło na wyborze między: Road HOG4 a Grand MA Ultralight. Wasze sugestie, co do w/w pól działania? Oczywiście sprawa dotyczy urządzeń używanych.

Który ultralight? 1 czy 2? To zasadnicza różnica.

mosquito13 napisał/a:

3. Dot2 chyba nie. Wg mnie (jak już pisałem moje zaawansowanie w tej dziedzinie jest co najwyżej średnie) cena trochę za duża co do możliwości. Przynajmniej na tym etapie rozwoju tej "deski".

Można to sprawdzić:
https://help2.malighting.com/Page/MA_do … ot2/pl/1.1

Dot2, tak samo jak grandMA2 i wcześniejsze grandMA1, ma możliwość globalnego ręcznego sterowania (suwakiem) czasem przejścia w programerze (Prog Time) i czasem przejścia executorów (Exec Time).
https://help2.malighting.com/Page/MA_do … eed/pl/1.1
Te suwaki można mieć na executorach suwakowych.
Efekty w dot2 nie mają tak zaawansowanych opcji jak w grandMA2, ale można używać presetów do wartości efektu.
Dot2 używa tych samych plików urządzeń co grandMA2, czyli te same możliwości urządzeń wielosegmentowych oraz sterowania kolorami.
No i jest dot2 3D...
Można sprawdzić samemu czy dot2 odpowiada potrzebom. Oprogramowanie jest, przewodniki wideo są. Jest też przewodnik w instrukcji.

14

Odp: Co wybrać?

mosquito13 napisał/a:

Po kolei:
1. Udało mi się znaleźć używanego Road Hog 4
2. Co do Ultralight-a to można dodatkowy monitor umieścić nad faderami (widziałem taki patent w necie). Ja myślałem też o ewentualnym pożyczaniu...
3. Dot2 chyba nie. Wg mnie (jak już pisałem moje zaawansowanie w tej dziedzinie jest co najwyżej średnie) cena trochę za duża co do możliwości. Przynajmniej na tym etapie rozwoju tej "deski".

Pytanie, czy byłby ktoś chętny na pożyczenie ultra lighta w momencie gdy lighta można mieć na dobę w niedużych pieniądzach... A może mq 60, 70, 80?

15

Odp: Co wybrać?

Michał napisał/a:

Za ile znalazłeś hoga. Z ciekawości pytam.

Na razie tajemnica handlowa. Powiem jak się zdecyduję i kupię.