Temat: Podstawowe pytania

Witajcie, usiadłem do nauki ma2, używając oficjalnego tutoriala, ale kilka rzeczy mi nie wychodzi, oraz kilku nie ma opisanych, stąd proszę o pomoc:

1.Jak zrobić fade master przy efektach, lub jak zmienić fade przy efektach dot. dimmera

2.Mam zapisane w oknach pozycje, kolory, jak w MA na bieżąco zmienić fade in (jak w chamsysie - wybieram na klawiaturze np 5 a następnie kolor x, co daje 5'cio sekundowy fade do koloru x, tak samo z pozycjami, to samo, gdy nacisnę 5 i clear, lub jak stworzyć executor, który dezaktywuje wszystkie efekty z jakimś opóźnieniem.

3.Jak dezaktywować efekt z opóźnieniem ? (jakaś inna opcja niż program time)

Będę wdzięczny za pomoc, przeskanowałem manuala, oglądnąłem filmy na yt, żadnych z tych informacji nie udało mi się uzyskać, albo też były one niepełne/ niezrozumiałe.

PS. Czy naprawdę MA2 jest aż tak nie intuicyjny, czy ja coś źle robię?

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2015-12-26 16:59:34)

2

Odp: Podstawowe pytania

http://s22.postimg.org/w21ukfajh/Bez_tytu_u.png

Program time = Busking rate master

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

3

Odp: Podstawowe pytania

Ok, do tego doszedłem, co jeśli chcę zrobć fade out time dla efektu z dimmerem, czyli przykładowo pod flash buttonem mam dimmer 100%, ale chcę, żeby po puszczeniu wartość spadała do 0 przez np 2 sekundy..

Coś takiego działa z pozycjami z tego co zauważyłem, na dimmery działa mi tylko fade in...

Druga rzecz, to jak zmienić fade przy edytowaniu efektów (fade w efekcie - np dimer pulse - nie czas wejścia całego efektu, tylko poszczególnych jego partów)

@mrówa - dzięki za odzew

4

Odp: Podstawowe pytania

A żeby było ciekawiej ten cue z dimmerem dezaktywuje się przez czas określony w OFF Time  po poruszeniu faderem exec time...  hmm  ?

/* co do drugiej rzeczy, rozumiem, że się nie da zmienić fade, za to odpowiedzialny jest zapewne rodzaj funkcji która tworzy efekt, tak?

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2015-12-27 08:28:11)

5

Odp: Podstawowe pytania

Dobra, to jest ogarnięte, teraz pytanie : jak zrobć speed master dla grupy urządzeń, a nie efektu?

6

Odp: Podstawowe pytania

Mam dwa pytania:
Pierwsze:
Jak podmienić urządzenia w efekcie?

Drugie:
Jak usunąć grupę urządzeń lub poszczególne urządzenie z Cue/Sequence ?

Dziękuje.

7

Odp: Podstawowe pytania

dubzilla napisał/a:

Pierwsze:
Jak podmienić urządzenia w efekcie?

"W efekcie" może mieć wiele znaczeń.
Przypuszczam że chodzi:
Replace Fixture 1 With Fixture 2 If Effect 3

dubzilla napisał/a:

Drugie:
Jak usunąć grupę urządzeń lub poszczególne urządzenie z Cue/Sequence ?

Np.
Delete Fixture 1 If Sequence 2

8

Odp: Podstawowe pytania

Dzięki za odpowiedź.

Juz tłumaczę.

Chodzi o fakt podmiany urządzeń w sytuacji gdy mamy ich więcej.

9

Odp: Podstawowe pytania

robisz to bardzo prosto. Jeśli efekt jest powiedzmy dla 4 pointów, a masz ich 8, to zaznaczasz te 8 i w oknie edycji efektu klikasz

10

Odp: Podstawowe pytania

Dzięki ale Ala jest głodna i co nieco zjadła.

11

Odp: Podstawowe pytania

A np. Z uruchomionego cue lub seq nie łatwiej del del "fix lub group" update cue / seq?

Ostatnio edytowany przez vandj (2016-03-24 12:17:31)

12

Odp: Podstawowe pytania

Nie prościej zaznaczyć urządzenia do usunięcia i trzymać dłużej store i zaznaczyć remove ?

13

Odp: Podstawowe pytania

Spróbuje jutro. A jak z dodawaniem i edytowaniem efektów?

14

Odp: Podstawowe pytania

dubzilla napisał/a:

Spróbuje jutro. A jak z dodawaniem i edytowaniem efektów?

Wybierasz poprawioną grupę i w efekcie klikasz "take selection". Musi banglać

Ostatnio edytowany przez midams (2016-04-02 15:28:55)