Temat: Sterownik scanic i ustawienie dużej ilości świateł

Witajcie.
Jestem jeszcze początkujący jeśli chodzi o dmx i potrzebuję pomocy jak to wszystko ustawić.

Posiadam sterownik: Scanic Club 12 Rotary II
Oświetlenie: 2x Jb Systems Invader , 2x Jb Systems Led Spinner, 1x American Dj Sweeper Beam Quad Led, 6x Par Flash Slim RGBW.

W instrukcji tego sterownika jest schemat jak nadawać adresy i nie wiem dlaczego jest tam 1 , 21, 41, 61 itd. Z tego co czytam w necie adresy mają być co 16 czyli 1 , 17, 33, 49.
W każdym z urządzeń są różne opcje i tak na prawdę nie wiem co ma być tam włączone lub wyłączone.

Nagrałem wideo jak to wygląda https://www.youtube.com/watch?v=Ua2U_St2Y-s
Na tym nagraniu są 4 pary ale chce dołożyć jeszcze 2 pod led barem

Na koncu dałem terminator dmx 110 ohm.
Wszystko tak żyje własnym życiem i nie jest to wg sterowane. Proszę o jakąkolwiek pomoc

2

Odp: Sterownik scanic i ustawienie dużej ilości świateł

instrukcja jest równie chińska co urządzenie więc się tak do niej nie przywiązuj. Urządzenia adresuj w zależności od tego ile zajmują kanałów dmx. chyba są tam przyciski scanners czy coś takiego i tak pod nr 1 masz adresy od, pod nr 2 od 17, pod 3 od 33 i tak dalej. poczytaj w necie co to jest dmx. jak masz para 4 kanały i główkę 12 kanałów to wbijaj pod jeden "scanner" bo chyba masz tylko 192 kanały do wykorzystania. terminator daje się jak są krzaki w linii, nie trzeba go wszędzie wsadzać. może być na czymś ustawiony master i sound mode, będzie ci krzaki wysyłał na wszystko, naucz się sterownika na 1 parze a potem kombinuj z resztą.