Temat: Ledowe Jaragi

Joł, Jakie polecacie LEDowe panel  ( odpowiedniki Jaragów ) najchętniej RGBW z wąskimi soczewkami?

2

Odp: Ledowe Jaragi

To mogę polecić. Posiada to LEVEL.

LED Elation CuePix Panel

Poprawię się bo LEVELowe są o szerokim kącie dyfuzji.

Ostatnio edytowany przez midams (2015-06-08 19:47:00)

3

Odp: Ledowe Jaragi

Te które ma LEVEL rownież moge polecić, ale tak jak napisał kolega wyżej mają szerokokątne soczewki, może istnieje wersja z wąskimi.

4

Odp: Ledowe Jaragi

http://www.chauvetlighting.com/nexus-aq-5x5.html

5

Odp: Ledowe Jaragi

ten nexus też jest chyba szeroki, 7x7 jest wąski

6

Odp: Ledowe Jaragi

Ze swojej strony nie polecam American DJ Matrix Beam LED. Wiem, że pytałeś o RGBW, ale i tak podzielę się swoimi odczuciami. wink

Światło z tego jest trupio blade. Niby 3200K, ale widmo raczej ubogusieńkie. Wąski kąt świecenia to moim zdaniem olbrzymi minus, gdyż widać wtedy brak precyzji wykonania (nierówno osadzone soczewki, więc wiązki nie są równoległe). Wiązki z poszczególnych soczewek i tak zlewają się na dystansie kilku metrów. Urządzenia moim zdaniem bardzo brudzą obrazek w dymie. Jeśli chcemy skorzystać z nich jako wypełnienia tła delikatną animacją, to trzeba liczyć się z tym, że w dymie odłoży się brudna plama nibybiałego światła. Następną wadą tych wynalazków są potężne aberracje chromatyczne. Patrząc w stronę urządzeń pod pewnym kątem zawsze zobaczymy którąś z soczewek na niebiesko, wygląda to słabo.

Są też zalety, bo są lekkie i tanie oraz pobierają jakieś znikome ilości energii. W porównaniu z żarowym Jaragiem lub jego klonami jest to moim zdaniem nie zamiennik, a proteza.

O cuepixach pewnie szerzej wypowie się Mrówa, wszak jest mocno w temacie.

7

Odp: Ledowe Jaragi

dzięki za wyczerpującą odpowiedź! ciekawe czy nexusy też mają podobne przypadłości

8

Odp: Ledowe Jaragi

kajmar888 napisał/a:

ten nexus też jest chyba szeroki, 7x7 jest wąski

Kąt 8° to "szerokie" a 7° to "wąskie"?
Poza tym Nexus Aq 5x5 to RGBW, a Nexus Aw 7x7 jest białe 2800K.
Jak są wątpliwości co do wyglądu w dymie, to na stronie jest kilka filmów.
Diody CREE to też nie są popierdułki o słabych barwach.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2015-06-08 21:51:44)

9

Odp: Ledowe Jaragi

CuePix panel w standardzie 60 st. 25 x 30W 3-in-1 RGB COB LED
opcjonalnie 15 st.
Mieszanie kolorów bardzo dobre (w przeciwieństwie do beamów gdzie cyjan to zeilono niebieski itd.)
Bardzo czysta biel
Wierne odwzorowanie CTO jak w jaragu R:78,5%  G:65,0% B:17,6%

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

10

Odp: Ledowe Jaragi

Można do Elation Cue Pix Panel dokupić "CUEPIX 15 DEG Lens Kit":
http://www.elationlighting.eu/en/cuepix … s-kit.html

Ostatnio edytowany przez LEVEL (2015-06-10 09:55:50)