Temat: Ciche głowice z nożami

Cześć, bardzo proszę o porady w kwestii doboru sprzętu.
Chciałbym zakupić głowice z możliwością wycinania (noże), główną uwagę zwracam również na głośność pracy (mała scena). Urządzenie będzie mało eksploatowane (0 koncertów itp, głównie teatr).
Biorę pod uwagę (ze względu na koszty) urządzenia używane. Koszty wiadomo- czym niższe tym lepsze.

2

Odp: Ciche głowice z nożami

Zdecydowanie polecam :
-Alpha Profile 1200 mają wentylatory ale są bardzo ciche. Tylko wyładunek.
-VL 1000/ VL1100 bez wentylatorów, ( ustawione świecą bezszelestnie) podczas ustawiaiania, zmiany gobo trochę bardziej słyszalne. Halogen i wyładunek z przyzwoitą temperaturą.
Mniej wyśmienite ale również spełniające wymagania.
-Warp M bardzo ciche,  nie mają CMY i tarcz gobo... Tylko halogen Trzeba mieć zewnętrzny dimmer.
- S4 Revolution bardzo ciche, tylko halogen, nie mają CMY.

Chyba tyle...

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Ciche głowice z nożami

Michał dzięki,
orientujesz się czy któreś z tych urządzeń pojawiają się w sprzedaży z drugiej ręki?

Ogólnie głośność gobosów, przejść nie jest tak ważna. Głównie chodzi o to, że gdy urządzenie nie pali, żeby się wyciszało (wentylatory),
głównie zależy mi aby były noże, bo w tych najpopularniejszych urządzeniach, które można dorwać z drugiej ręki ich nie ma (np. martiny).

Mam do wydania ok. 30 tys zł.

Ostatnio edytowany przez arczi1000 (2015-04-08 07:48:08)

4

Odp: Ciche głowice z nożami

Stare ale może aktualne.

http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=2015

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Ciche głowice z nożami

Ale masz do wydania 30 000 zł na co na sztuke na kilka sztuk - jeżeli tak to ile?

6

Odp: Ciche głowice z nożami

Jeżeli interesują Cię używane urządzenia z nożami to mamy jeszcze w LTT wyprzedażowe Maci III Profile z framing modułami czyli de facto Mac III Performance w super cenach

7

Odp: Ciche głowice z nożami

30k mam na wszystko, celowałem w dwa profile + wash.

8

Odp: Ciche głowice z nożami

polecam używane Mac 2000 Performance, wiem kto sprzedaje wink

9

Odp: Ciche głowice z nożami

Z tego, co wiem to ogłoszenie - nieaktualne.
Revolution i Warpów nie polecam. Pracowałem na nich 3 lata i były utrapieniem niemożliwym. W Revolution notorycznie zawiesza się scroller zoom i focus - trzeba restetować - mają bardzo głośny wentylator scrollera + bardzo nietypowe żarówki niskowoltowe - czasem trzeba długo czekać. Warp Motorized - to jakas kompletna pomyłka ADB. Nie trzymaja parametrów noży, trzeba je bez przerwy kalibrować manulalnie i po skrętce. Są potwornie głośne , gdy dojedziesz parametrem skrajnym któregoś z pierścienie - puszacza sprzęgło i warczy.
Zgodzę się z przedmówcą, że VL 1100 to faworyt - ma zasilacz zewnętrzny - jest bezgłośny, jedynie focus i zoom trochę hałasują, ale mniej niż w Warpach. Z dokładnością u niego też różnie, ale ja świeciłem nimi z odległości ok 40m - więc nic dziwnego.
Mac 200 Performance - super sprzęt, ale mówiłeś, że masz małą salkę - one są głośnawe i mają stosunkowo mały kąt świecenia + to, że obsługa ich noży to dramat w porównaniu z M3, czy Viperami.
Jeśli masz mało kasy - pomyśl może  o nowych Robe na ledach lub SGM.

Ostatnio edytowany przez lampart27 (2015-04-09 07:37:28)

10

Odp: Ciche głowice z nożami

a co jest nie tak z nożami w 2000? Vipery i 2000 tak samo pracują  za to vl 3500 to dopiero dramat.

11

Odp: Ciche głowice z nożami

Chodzi o chałas?

Michał Bystrzycki
--------------------

12

Odp: Ciche głowice z nożami

mnie chodziło o obsługę. z tym że ja pracuje na vectorze i dla mnie łatwiej ustawia się noże w mac'ach niż w vl'ach

13

Odp: Ciche głowice z nożami

Ja bym w tym przypadku pomyślał o  Robe DLS - patrząc na to co piszesz to najciekawsza propozycja, jeżeli mówimy o parametrze ciszy i ekonomii pracy.

14

Odp: Ciche głowice z nożami

Darek - w 2000 - wszystko jest ok - pisałem, że to super głowice(sam dobrze wiesz) - jedyny dyskomfort to fakt, że przy niektórych parametrach jeden nóż blokuje drugi(nie pozwala mu na domknięcie), no i to, że przy innych parametrach widać zakrzywienie noży - w Viperach widocznie jest to trochę inaczej zbudowane, bo nie ma tego problemu. Wiem, że noże w 2000 i Viperach pracują na zasadzie podobnego mechanizmu - innego niż w M3 - ale musi być jakaś różnica technologiczna.
A DLS - też myślę, że to dobry wybór. Mocowo nie ma porównania z wyładunkiem, ale mówiłeś, że masz małą salę.

Ostatnio edytowany przez lampart27 (2015-04-09 16:55:29)