Temat: ePort-41 / Vector PC

Witam ponownie,

Temat wałkowany wiele razy, konkrety:
Vector pc a raczej RT nie wysyła sygnału do eport , eport widzialny i programowalny przez cnet manager.
Karta na laptopie ustawiona w ipv4 na 90.10.4.1 , 255.255.0.0 , eport stoi na 90.10.12.2
Zapora wyłączona , priorytet Ethernet najwyższy.
Udało mi się wczoraj uruchomić , wsie linie podświetlone na zielono , sterowało - działało.
Restart laptopa - nie działa i nic nie wskazuje że się coś zmieni.

Jakieś pomysły?

Rt - ma chodzić w trybie "work local" ?

Ostatnio edytowany przez Bartucha (2015-01-14 15:54:01)

2

Odp: ePort-41 / Vector PC

jeszcze zrzut z rt:

Panel Support: Simulator
Windows IP    : 127.0.0.1
Real Time IP  : 192.168.100.10
Version       : 3.20.R05.PC
Running!!!
0 :Open Connection with keyboard 0: UserId: 0, HwID: 1, Type: Editor Ext, Mode: Local Main, 0 IP: 127.0.0.1

3

Odp: ePort-41 / Vector PC

Nie grzebać w RT, nie ma potrzeby i żadnej przesłanki ku temu. Tak jak się domyślnie włącza tak ma być.

W samym Vector PC, przejść do menu Tools, Settings, zakładka DMX Protocols, włączyć "Virtual Connectors (VC's)" - bez tego nie zadziała.

Zwykle przy eport nie bywało to potrzebne, ale można jeszcze połączenie sieciowe nazwać "Vector Network" (dla pewności) i dopiero wtedy włączyć Vector PC.

4

Odp: ePort-41 / Vector PC

Kacper , mam zarówno VC , jak i nazwę sieci "Vector Network"

5

Odp: ePort-41 / Vector PC

Jeśli wcześniejsze rzeczy spełnione, to czy Vector PC uruchomiony w trybie administratora?

Jak kiedyś bawiłem się więcej e-Portem, to nie było potrzeby zmiany adresu IP pod komputer, ani zmiany maski sieciowej.
Nawet jak wszystko było "z czapy" to ePorty się zawsze zgłaszały przez C-Net Manager i łapały sygnał VC, dopóki nic w Windows nie blokowało komunikacji w Vector PC.

6

Odp: ePort-41 / Vector PC

Tak tak , jest administrator. Piszę na support compulite może coś poradzą , ja już nie mam pomyslów.
Jako slave z czerwonym działa , jako solo nie.

7

Odp: ePort-41 / Vector PC

Kacper , inne pytanie , masz starsze wersje instalek Vector PC?

// Chodzi mi o wersje gdzie jeszcze można było nadawać id za pomocą zakładki network w vectorze

Ostatnio edytowany przez Bartucha (2015-01-15 13:30:26)

8

Odp: ePort-41 / Vector PC

Ustawianie ID sieci i konsolety spod Vector PC? To nigdy dobrze nie działało i zawsze była mowa o tym aby zmieniać adres IP spod systemu. W ostatnich wersjach po prostu jest to "wyszarzone" przy instalacji PC, aby nie kusiło i tyle.

Jakie ID urządzenia jest ustawione na przełącznikach w ePort-41?

*edit*
Najstarsza instalka Vector PC jaką zachowałem to 3.17.R05

Ostatnio edytowany przez KacperP (2015-01-15 14:29:57)

9

Odp: ePort-41 / Vector PC

Kacper: 209
Co do ID , kombinuje już z wszystkim : )

10

Odp: ePort-41 / Vector PC

A było próbowane z 000?

11

Odp: ePort-41 / Vector PC

Sprawdzone , nie działa

p.s Pozdrowienia od ekipy z TM miałem przekazać

12

Odp: ePort-41 / Vector PC

Dziwna sprawa, że "Real Time IP" jest 192.168.100.10, a komputera 90.10.4.1 ???
A czy w ogóle jest zielony "ptaszek" przy wskazaniu czasu?
Czy przypadkiem nie było zmiany IP komputera podczas pracy Vector PC?
Mam wrażenie że nastąpiło jakieś daleko idące "rozjechanie" między RT, systemem i Vectorem PC przez niepotrzebne zmienianie.

U mnie adres IP dla procesu RT jest identyczny z IP komputera.
Proponuję restart komputera, zmianę IP komputera z powrotem na 192.168.100.10, uruchomić Vector PC, i wtedy sprawdzić czy działa.

13

Odp: ePort-41 / Vector PC

IP komputera to 127.0.0.1 , RT IP synchronizuje się z ip karty sieciowej , do 90.10.4.1 w momencie gdy wyłączę karte wifi - to rozszyfrowałem
Zmienić ip localhosta na takie jak w karcie sieciowej?

14

Odp: ePort-41 / Vector PC

Nie nie nie nie. Mówię o rzeczywistym IP komputera (rzeczywistej karty sieciowej), a nie o "Windows IP" do którego komunikuje się proces RT.
Jeśli w trakcie pracy Vector PC mieszaliśmy z IP karty sieciowej to mamy problem.
Gdy proces RT próbuje komunikować się ze światem adresem 192.168.x.x, a karta sieciowa ma 90.10.x.x i maskę 255.255.0.0, to sygnał VC po prostu nawet nie powinien być przepuszczony przez sam system.

15

Odp: ePort-41 / Vector PC

Witam,

Problem rozwiązany, gdyby ktoś potrzebował:
Wyłączyć inne połączenia sieciowe - wifi,bluetooth
Zapora windows moze być włączona , ważne by były odblokowane reguły dla vectora
Wyłączyć klienta dhcp oraz autokonfigurację ip dla połączeń przewodowych,
W ustawieniach połączenia sieciowego zmienić nazwę na Vector Network
W protokole IPv4 ustawić ip 90.10.X.1 gdzie x to identyfikator konsoli, maska sieci: 255.0.0.0 - szeroko

Pozdrawiam