1

Temat: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Witam,
Na wstępie - jestem początkującym samoukiem więc bądźcie dla mnie wyrozumiali  big_smile
Od czasu do czasu muszę troszkę pomóc koledze ze światłami (do ogarnięcie troszke parów, belek, głowki i wytwornica mgły więc duzo tego nie ma). Na początku używałem FreeStylera ale żeby ułatwić sobie pracę po namowie jednego kolegi tutaj z forum przeszedłem na VectoraPc. Jakoś udało mi się za pierwszym razem (po kilku bólach) skonfigurować ten sterownik ENTTECa z windowsem a później z samym Vectorem i krok po kroku jakos to hulało. Do czasu az mi w lapku padł dysk sad
No to wymiana dysku, instalka od nowa i... niestety mam problem bo coś mi nie wychodzi. jakby nie do końca Sterownik był dobrze "skonfigurowany" w systemie.
Więc jeśli ktoś by mógł mi wytłumaczyć o co chodzi to będe mega WDZIĘCZNY!! Najlepiej chyba przez telefon lub nawet moge do kogoś podjechać w warszawie żeby załatwić tą sprawę. Oczywiscie flaszka jak cos to juz w lodówce sie chłodzi  cool
No i niestety troszkę mi zależy na czasie  neutral  Ach ta złośliwośc rzeczy martwych..
Serdecznie pozdrawiam i czekam niecierpliwie na jakieś wieści.
Emil.

Ostatnio edytowany przez Youzeq (2015-01-08 22:59:44)

2

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Witam ponownie,
Troszkę osób odwiedziło mój post ale niestety... No właśnie jakoś średnio z pomocą. No trudno. Może mój błąd bo nie rozpisałem się dokładnie o co chodzi (ale chciałem to juz telefonicznie komuś wytłumaczyć). Nie jestem kimś kto by chciał się wyręczyć inna osobą, której nie chce się szukać w necie wskazówki, na prawdę troszke czasu poświęciłem ale nie wiem co robię źle.
Wrzucam więc kilka screenów żeby spróbować powiedzieć z czym mam DOKŁADNIE problem.
zdj nr 1 - ustawienia w NMU czyli node Managment Utility
zdj nr 2 - ustawienia IP. (takie coś polecił mi ktoś z tego forum i dopóki mi dysk nie padł działało mi). I tu wg mnie już jest coś nie tak bo nie ma żadnych odebranych pakietów.
zdj nr 3 - po uruchomieniu RT Interface i RT Vector PC i Vector PC Remote Panel i wybraniu IP z listy niestety cały czas jest DISCONNECTED.
zdj nr 4 - widok na okno RT Vector PC

Czy moze to tych screenach mógłby mi ktoś podpowiedzieć na co mam zwrócić uwagę, co mam poprawić żeby to zaczęło hulać?
Antyvirus podstawowy bez jakiegoś rozbudowanego Firewalla (nod32) i zaporę w systemie też wyłączałem...

Ostatnio edytowany przez Youzeq (2015-01-09 19:03:30)

Post's attachments

screen.jpg 488.68 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

3

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

A co ty konkretnie chcesz zrobić?

4

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Chcę odpalić na kompie VectoraPC.. Ale coś robię źle (i nie wiem co) i nie mam połączenia ze sterownikiem.. tzn tak mi się wydaje że to w tym jest jakiś problem.

5

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Ale na screenie odpalasz remote czyli zdalne sterowanie deską
To chcesz odpalić deskę czy zdalne sterowanie deską?

6

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Dzięki za odpowiedź. No to coś już się wyjaśniło - zupełnie niepotrzebnie odpalałem i grzebałem w ustawieniach Remote Panel.

Chcę odpalić deskę.

Więc odpalam Vectora, wchodzę w ustawienia, zmieniam w kolumnie Art-Net  na "AN# 0", w kolumnie ACN na "ACN# 1", uaktywniam przyciski Virtual Connectors(VC's) i Art-Net i czy cos jeszcze mam zmienić?
Ustawienia w NMU i Połeczeniu sieciowym tak jak na poprzednich screnach.
Może mam jakieś inne parametry powpisywać?

Post's attachments

5.PNG 350 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

7

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Nie włączać "Virtual Connectors" bo niepotrzebne (to protokół VC a nie uruchamianie połączeń przez Ethernet).
Wystarczy sam Art-Net.
Z tego co pamiętam to potrzebna była wirtualna karta sieciowa w systemie, która by była widziana jako połączenie zewnętrzne, ale przekierowywało ruch na interfejs USB.
Potrzebne było, aby adres zaczynał się od 2.x.x.x, albo 10.x.x.x - co wydaje się spełnione.
Proponuję zmienić nazwę urządzenia z "Open DMX Ethernet" na "Vector Network".
Vector PC patrzy na nazwy połączeń sieciowych w Windows przy uruchamianiu i wg. nazw "zaczepia się".

Ostatnio edytowany przez KacperP (2015-01-12 08:32:30)

8

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Dzięki za uwagi..

Wirtualna karta sieciowa raczej nie jest potrzebna. Urządzenie jest na kabel sieciowy nie na USb wiec chyba nie ma takiej potrzeby.

Wiec teraz już chyba śmiga (jutro wieczorem podepnę jakieś urządzenie żeby się na 100% upewnić) ale... No właśnie jest jedno ale.. Ustawienia karty sieciowej mam takie jak na screenie czyli ip: 169.254.228.112 i maska: 255.255.0.0. Włączam Vectora i muszę wejść w ustawienia DMX Protocols, kliknąć ZASTOSUJ i dopiero mam połączenie ze sterownikiem. Po tym zabiegu zmieniają mi się ustawienia na karcie sieciowej na ip: 169.254.228.1 i maska podsieci: 255.0.0.0.. No ale nawet jak już zostawię te zmienione ustawienia i wyłącze Vectora, włącze ponownie to znowu muszę wejść ustawienia, kliknąć ZASTOSUJ i dopiero mam połączenie. Jakiś pomysł o co chodzi?

9

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

no i niestety cały czas dupa.. nie wiem o co chodzi bo cały czas nie działa..
Czy mógłby ktoś w skrócie ale krok po kroku napisać co od początku trzeba zrobić żeby odpalić VectoraPC ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET (system Win7). bo szukałem w necie ale jakoś nie mogę znaleźć takiego postępowania krok po kroku.. no chyba że ktoś jest z Warszawy i chciałby mi poświęcić 30min to ja bardzo chętnie gdzieś podjadę i możemy się spotkać. jakoś mam nadzieje dogadamy  big_smile

10

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Jakoś sobie poradziłem.
Temat do zamknięcia...

11

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Napisz jak.

Michał Bystrzycki
--------------------

12

Odp: Problem ze sterownikiem ENTTEC OPENDMX ETHERNET

Pod koniec tyg postaram się napisać.