Temat: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

Witam kolegów.

Poszukuje kogoś kto przywróciłby mojego Atomica do życia.
Mianowicie w Sylwestra zrobił psikusa i się spalił smile
Na zdjęciach widać upalone miejsce i element który wypadł po otwarciu

Przy okazji spalił mi 3 glowice ledowe (upalił DMX) i spliter
nie wiem dlaczego nie wiem jak,

Wszystko było zabezpieczone róznego rodzaju zabezpieczeniami nic nie pomogło
Czy jest w stanie ktoś to zrobić ?

Ostatnio edytowany przez MsAudioLighting (2015-01-08 20:50:11)

Post's attachments

20150108_210816.jpg 859.8 kb, 3 downloads since 2015-01-08 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

Zgaduję że podeszła woda i zrobiło się zwarcie.

Jaki splitter? Nie miał optoizolacji? Głowy były wpięte wprost do strobo?

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

mialem glowy i strobo na jednej lini

reszta urządzeń gdzie indziej
a spliter niby ma optoizolacje.

taki był zainstalowany
http://prosklep.pl/product/akcesoria_dm … x_split_6x

nie bardzo wiem skad tam woda bo wisial pod scena deszczu nie było

4

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

Wilgoć panie.

Ślij do chłopaków z Techniki Sceny Poznań.

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

Już wysłałem smile

6

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

Wymieniasz opory i scalak 75176 i urządzenie żyje smile

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

tylko nie wiem czy bedzie gdzie ten scalak przylutować big_smile
bo wypalone wszystko big_smile

8

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

Witam, MsAudioLighting  Cytuję....miałem głowy i strobo na jednej linii... - i to był błąd w podłączeniu, błąd który doprowadził do uszkodzenia modułów linii DMX w głowach, ponieważ stroboskop Atomic ze względu na dużą pobieraną moc i wydzielaną moc 3 KW (o ile jest to możliwe technicznie) powinien być wpięty wyłącznie pojedynczo ,,samotnie,, w jedną linię DMX Splittera.                                                                     
Z twojego opisu i zdjęcia wynika że w Atomicu wystąpiło chwilowe przepięcie i przebicie elektryczne o napięciu 230V i dużym prądzie, prądzie zwarcia i tak powstał dodatkowo łuk elektryczny o wysokiej temperaturze, który wypalił elementy elektroniczne oraz opalił laminat i ścieżki płytki drukowanej. Muszę Cię zmartwić ale uszkodzenie w Atomicu raczej na pewno nie dotyczy tylko i wyłącznie sekcji wejściowej odbiornika linii DMX czyli układu scalonego SN75176 bo to jest tylko wtórny objaw. Główne, pierwotne uszkodzenie z reguły jest na płycie drukowanej i może to między innymi być:                                                                                                                                                                 
1. uszkodzony czujnik temperatury który ma za zadanie włączyć wentylator gdy stroboskop zbyt mocno się nagrzeje lub uszkodzony dodatkowo wentylator.                                                                                                                                                                         
2. uszkodzony tranzystor wykonawczy STD2NB60 oraz spalone w pobliżu rezystory SMD R127 i R136.                                                       
3. Przebite elektrycznie Lamp Socket Left, Right Lampy MAX15 (200-250V )                                           
Pozdrawiam NIKSE Serwis Estrada DJ.

Ostatnio edytowany przez NIKSE (2015-01-19 10:27:22)

9

Odp: Atomic 3000 popalony DMX! Ratuuunku :)

... zacznij od wymiany oporów i 75176 do tego były odprowadzające do masy transile... A pózniej szukaj defektu płyty głównej... W 99% przypadkach to pomaga. Jak trzeba zrób "pająka w powietrzu" 
Co do kolegi wyżej spinam każde urządzenie z atomem i nie ma bata żeby coś padło... To się mogło stać nawet z super duper sharpy mentos Wash... Zdarzenie losowe.
Tak atomic potrafi w peak-u przyp... Powyżej 30A i mówi o tym instrukcja. Nie Bez powodu jest tam 20A zwłoczny.

Ostatnio edytowany przez vandj (2015-01-19 18:49:39)