Temat: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Na pewno ktoś z użytkowników FORUM ma komputer i jakieś PROGRAMY pomagające mu w pracy oświetleniowca. W tym wątku proszę  pisać nazwy programów ,linki inne...... które mogą pomóc w naszej pracy.

P. S. -mam nadzieje że ten wątek nie pozostanie bez odzewu. smile

2

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Najlepszy program to wysiwig
a tu macie pare programów
http://www.dab-system.com/download.html

3

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Dzięki za link zaraz zobaczę czy mi się do czegoś przydadzą. A do czego służy ten "wysiwig" ile mniej/więcej  może kosztować ORYGINAŁ smile

4

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

OKOłO 40000...

5

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

To do czego on ku... jest ?? Proszę opisać choć w części jego możliwości! A i jeszcze jedno 40000....(To korony czeskie czy co?)
No i oczywiście gdzie można kupić pirata i za ile? (Proszę o cenne w zł)

6

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Ja słyszałem troche inną cenę było to 20000zł.
Program ten jest to taki który potrafi wszystko. Najpierw projektujesz pomieszczenie potem punkty podwieszenia a w końcu punkty świetlne i dane użądzenia. Dokonujesz wizualizacji w tzw, czasie żeczywistym. Możesz normalnie na ekranie oglądać całe show. Realizmu dodaje jeszcze efekt 3D. Bardzo dużo firm kożysta z niego jako program który tworzy program, oświetlenia bo mozna wydrukować plany w formacie 2D wraz z wypiską sprzętu i przeznaczonymi kanałami. Poza tym można z programu też korzystać w ten sposób że po napisaniu show można podłączyć specjalny przetwornik i kożystać jak z normalnej konsolety sterującej. Program ten daje duże uproszczenie dla oswietleniowców. Zdarza sie że wymiary pomieszczenia które zawarliśmy w projekcie nie dokońca się zgadzają to wystarczy wpisać poprostu wymiar i wszystkie urządzenia automatycznie zmieniają swoje pozycje i programy tak aby otrzymać ten sam efekt, czyli że jak sobie napiszemy dla mniejszego pomieszczenia że wszystkie światła w danej sekwencji spotykają sie w jednym miejscu to w większym pomieszczeniu też spotakają się w wyznaczonym punkcie. Zresztą jest to jeden z nielicznych programów który wgrać mozna też do konsolety. Każda większa konsoleta może współpracować z tym programem.

Kolego karolus nie wiesz że piractwo jest nie legalne i karalne. A z resztą tego programu to pirata raczej nie dostaniesz myślisz że firma która sprzedaje program za te pieniądze nie zrobiła zabespieczeń. To nie jest jakaś gra czy windows z którego kozystaja wszyscy że robi sie piraty bo jest duży zbyt. Jest to program do tzw. użytku specjalnego i raczej nie wszyscy go kupują, pewnie mało który pirat o ile istnieje taki wioe co to jest za program. Jak chcesz zobaczyć jak to działa to mozna ściągnąć wersje DEMO ze strony producenta

Ostatnio edytowany przez Dawid (2007-05-10 19:48:17)

7

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Myślałem ze kolega Pecora dopisał o 2 lub 1 zero więcej niż chciał.(niby żart) Więc ja też zacząłem kombinować. Ale jak ta cena w 50% procentach jest prawidłowa to chciałem zapytać czy można na nim zrobić wizualizacje zwykłej sceny czy tylko pomieszczeń.?

8

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

I mam jeszcze jedno pytanie czy nie ma jakiegoś tańszego zamiennika.

9

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Na nim można zrobić wizualizacje wszystkiego wręcz niemal dosłownie wszystkiego. Niedość że robisz dowolne pomieszczenie trójkatne okrągłe kwadratowe czy jakieś inne to mozna jeszcze nawet ustawiać meble, ludzi scenografie wszyściutko. Wiadomo że są podobne tańsze zamienniki ale wysiwig jest najlepszy. Żaden z tańszych programów nie jest tak realistyczny. Jest jeszcze program np. MA lighting ale on chyba nie jest o wiele tańszy o ile jest tańszy. Istnieje np. Light jockey który był w cenie ok 4000 zł ale on jest takie niby 3D i nie czujesz sie jakbyś był w tym pomieszczeniu.

10

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Light jockey- gdzie można ściągnąć  jakieś demo ?

11

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

ftp://ftp.martin.com/Controller/Lightjockey/

12

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Light jockej... - dobre : ) : )

Wysiwyg w pełnej wersji, która pozwala na wykorzystanie go w 120 % kosztuje 40.000...

wersje w-yg:

WYSIWYG report (grafika 2D)
WYSIWYG design (grafika w pełni 3D)
WYSIWYG perform (grafika w pełni 3D, możliwość podłączenia konsolety oświetleniowej)
WYSIWYG console edition
WYSIWYG network (wersja sieciowa pracująca na kilku, kilkunastu komputerach)

W Polsce ludzie nie wizualizują swoich koncertów. Nie ma na to kasy ani czasu. To co widziałem to zazwyczaj wizuale sal bankietowych... : )

13

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

O Polsce to lepiej nie mówić. Wszystkie szanujące sie firmy zagraniczne tworzą najpierw wizualizacje imprezy chociaż powiem że ostatnio widziałem  że Groda wieksze imprezy wizualizuje. Widziałem też pare wizualizajci takich firm jak  Fish Eye czy TSE.

Takie wizualizacje są naprawde pomocne

Ostatnio edytowany przez Dawid (2007-05-12 20:23:52)

14

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Wysiwyg jest THE best. od 2 lat sie nim bawie i nadal zaskakuje... szkoda ze nie mozna umiescic fotek bo bym podesłal pare renderów smile p.s. podobno do 19 bo do 10-11 jest crak,
  Ale mi nie potrzebny ... bo mam key na usb

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

15

Odp: !!!OPROGRAMOWANIE !!! -programy dla oświetleniowców

Można wstawiać foty - tag [img] na dole strony jest instrukcja... jestem ciekaw tych renderów...