Temat: Predkosc glow

Koledzy,
Jeden z moich znajomych zarzucil mi, ze na avo glowy robily szybsze ruchy niz na chamsysie. Bazuje na gotowych efektach. Co moze byc nie tak? Uprzedzajac pytanie o rodzaj glow, sa to chinskie beamy.

2

Odp: Predkosc glow

Nie ma takiej opcji. Ilość wysyłanych ramek przy obydwu konsoletach jest taka sama. Kwestia ustawienia parametru efektu w danej konsolecie

3

Odp: Predkosc glow

A możesz napisać jak powinny wyglądać przykładowe parametry efektu circle, tak żeby uzyskać maksymalną prędkość urządzeń?

4

Odp: Predkosc glow

Szybsze ruchy tych samych urządzeń?

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

5

Odp: Predkosc glow

Tak, te same głowy na avo i chamsys.

6

Odp: Predkosc glow

a wszystkie parametry efektów są identyczne?

7

Odp: Predkosc glow

Wbrew pozorom jak przesadzisz z prędkością efektu to głowy przestaną wyrabiać z ruchami
Musisz po prostu na spokojnie spróbować różnych kombinacji parametrów
Sprawdź też jak masz ustawiony parametr szybkości ruchów pan tilt (jezeli takowy jest w tych górach) bo może w bibliotece chamsysa jest domyślnie Np. W połowie a nie na Maksa

8

Odp: Predkosc glow

sądzę że problem tkwi w stosunku prędkości do zakresu ruchów

9

Odp: Predkosc glow

Ok, dzięki za rady. W takim razie sprawdzę stosunek prędkości do zakresu. Bo mam teraz ustawione tak: speed - 1.5s, xfade - 100%, size - 100%. Jest w nich parametr szybkości P/T i mam ustawiony na 0 (tak też podobno jest ustawiony w AVO). Są to chińskie głowy, do których nie mam dokumentacji, więc muszę uwierzyć na słowo.

10

Odp: Predkosc glow

kajmar888 napisał/a:

a wszystkie parametry efektów są identyczne?

niestety nie wiem, wiem tylko, że parametr speed P/T jest na 0.

11

Odp: Predkosc glow

teoretycznie szybkość P/T ustawiona na 0 powoduje że efekt się zatrzymuje

12

Odp: Predkosc glow

sprawdzałem w tej głowie i jak ustawiam 255 to się zatrzymuje

13

Odp: Predkosc glow

Mylisz pojęcia P/T Speed urządzenia a szybkość efektu.
Jeśli chodzi o efekt w Chamsysie i nie tylko nie ma opcji aby się urządzenie wyrobilo w circle z size 100% w czasie 1,5s. No może jakiś skaner.
Ustaw size dla circle  na poziomie 10-25, szybkość w zależności od urządzeń ale zacznij od 1,2sek. i możesz przyspieszać.
Zobaczysz kiedy urządzenia się zgubią.

Ostatnio edytowany przez makon (2014-12-15 19:43:01)

14

Odp: Predkosc glow

Sprawdze, dzieki, a atrybut xfade do czego sluzy?

15

Odp: Predkosc glow

To jest skrót od CrossFade, jeszcze bardziej to rozwinąć czy sobie już poradzisz?

Wydaje mi się, że w Star Wars miecze Jedi mają nastawiony Xfade na 50%.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...