31

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

No ale ekran dotykowy też będzie Cię przecież kosztował... Oczywiście onPC będzie działać na nie laptopie z ekranem dotykowym... z tym, że samo VGA czy SVIDEO nie wystarczy... dotykowość ekranu osiąga się zwykle kabelkiem USB lub COM

32

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

mosquito13 napisał/a:

Poza tym cały czas próbuję się dowiedzieć, czy to będzie działało z jakimś panelem dotykowym.

Wystarczy że działa z systemem operacyjnym.

sledzik1984 napisał/a:

Laptop oczywiście jakiś nie z górnej półki bo i tak to 2Port wszystkie obliczenia wykonuje... nie onPC...

Proszę takich rzeczy nie opowiadać. 2Port tylko przelicza dane MA-Net lub ArtNet na DMX. W wersji onPC ma po prostu licencję na "wydobycie" z grandMA onPC określonej ilości parametrów do DMX-a. Obliczeniami zajmuje się nadal laptop. Przejęcia obliczań dokonałby tylko NSP.

mosquito13 napisał/a:

Niestety jak kupię 2PortNod-a to nie ma mowy o kupnie laptopa (finanse :-(). Ja chcę mieć opcję podłączenia ekranu dotykowego (mam wyjścia VGA i S-video) jako drugiego ekranu.

Przy konsoletach na PC zdarzają się zapytania o ekran dotykowy, ale znacznie częściej i w pierwszej kolejności są to jednak pytania o wingi. Ekran dotykowy przydaje się do programowania, ale przyciski odtwarzania, suwaki itp. są bardziej potrzebne i nie jest to moja opinia. Operatorzy chcą wingów nawet z pełnymi konsoletami.
Rozstrzygnięcie tematu winga wydaje mi się ważniejsze.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2008-12-30 11:32:03)

33

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

KacperP napisał/a:

Proszę takich rzeczy nie opowiadać. 2Port tylko przelicza dane MA-Net lub ArtNet na DMX. W wersji onPC ma po prostu licencję na "wydobycie" z grandMA onPC określonej ilości parametrów do DMX-a. Obliczeniami zajmuje się nadal laptop. Przejęcia obliczań dokonałby tylko NSP.

Przyznaję smile Nie mam racji smile Jak to pisałem to właśnie wróciłem ze sztuki i nie mam pojęcia czemu mi to do głowy przyszło tongue

Pozdr

34

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

sledzik1984 napisał/a:

No ale ekran dotykowy też będzie Cię przecież kosztował... Oczywiście onPC będzie działać na nie laptopie z ekranem dotykowym... z tym, że samo VGA czy SVIDEO nie wystarczy... dotykowość ekranu osiąga się zwykle kabelkiem USB lub COM

Na Allegro można ekran dotykowy 15'' kupić już za 800-1000,-
Jesteś pewny z tym USB czy COM?

35

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

No tak. Kablem RGB nie można przesyłać żadnych informacji o położeniu palca/rysika.

Ten np. podpina się via RGB i USB...
http://www.allegro.pl/item509492231_10_ … ml#gallery

Ten znów, standardowo, via RGB otrzymuje obraz a po COM lub USB podłącza się mu kontroler ekranu dotykowego...
http://www.allegro.pl/item512991986_mon … creen.html


Tak więc jestem pewien smile

Ostatnio edytowany przez sledzik1984 (2008-12-30 13:06:20)

36

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

no i wszystko to ladnie zabudowac w case-a i nie dosc ze bedzie robic robote , bedzie funkcjonalne , wszystko w bliskim zasiegu reki

37

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

A jak tam prace nad wingiem do grandMA onPC?

38

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Witam! Mam pytanie czy ktoś pracował już na sterowniku ADJmy DMX American DJ do komputera a jeśli tak to co to jest  warte.

39

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

zainstalowałem u siebie tak aby zobaczyć co i jak

obsługa wydaje się dosyć prosta
ma fajny generator ruchu i efektów

jednak nadaje się tylko do odtwarzania zapisanych programów

nie można ich ni jak edytować - odtwarzać tylko jeden program
nie ma wpływu na prędkość ich odtwarzania

fajny wizualizaer, ale generalnie na eventy ni jak się nie nadaje

40

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

A tak a propo tego winga do GrandMA onPC którego zdjęcie zamieszczone jest w galerii to to jest jakiś otwarty projekt który można gdzieś ściągnąć w sieci czy to prywatna robota objeta patentem smile)

41

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

chyba nie porusza sie takich spraw otwarcie !!!!!!!!!!!!!!!

42

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

W takim razie przepraszam za moje zuchwalstwo... Szukałem tylko jakiś informacji na jego temat i właśnie nie znalazłem nic.

nie było pytania...

43

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

moze napisz do tego Kolegi meila i juz

44

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

artmajster-Chciałbym używac tego programu na małych scenach i czy będzie można te programy do.muzyki odtwzrzac

45

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

aż tak to się nie zagłębiałem bo nie spełnił moich podstawowych oczekiwać - ale jak pamiętam to nie widziałem tak takiej opcji

jednak lepszy byłby dla ciebie program LJ lub FreeStyler
z tym drugim miałem do czynienia i nie jest taki najgorszy - jest regulacja szybkości odtwarzania programu, możliwość "nabicia" tempa, można odpalić kilka programów na raz
LJ - ze słyszenia - jest jeszcze lepszy, ale programu nawet nie odpalałem bo przesiadłem się na konsoletę smile

poza tym do LJ (określona wersja) i FreeStylera możesz używać konwertera DMX od firmy DAB za grosze smile
MyDMX musi mieć ich konwerter

jeżeli chcesz świecić przez PC (laptopa) to naucz się LJ - to będzie najmądrzejsza decyzja

powodzenia

Ostatnio edytowany przez artmajster (2009-03-14 07:30:55)