Temat: Soft do sterowania DMX na PC

Witam,
Chciałbym poznać opinie na temat softu DMX na PC (laptop). Szukam opinii co do następujących softów: Grand MA on PC, Wholehog on PC, Elwolight, Compulite Vector. Wszystkie to odpowiedniki hardwar-ów. Czym one się zasadniczo różnią między sobą? W który, Waszym zdaniem warto zainwestować pieniądze, czas, ...
Pozdrawiam

2

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

mosquito13 napisał/a:

Witam,
Chciałbym poznać opinie na temat softu DMX na PC (laptop). Szukam opinii co do następujących softów: Grand MA on PC, Wholehog on PC, Elwolight, Compulite Vector. Wszystkie to odpowiedniki hardwar-ów. Czym one się zasadniczo różnią między sobą? W który, Waszym zdaniem warto zainwestować pieniądze, czas, ...
Pozdrawiam

!!Ta szczególnie polecam Elwolight!!

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

mysle ze elwolight daje rade;):) ja moge polecic standardowo juz systemy grandMA a jesli szukasz przyzwoitego sterownika za bardzo male pieniadze to polecam http://www.chamsys.co.uk/default.asp?p=downloads.asp do tego usb - dmx i smigasz , brakuje tylko pola recznego to juz wiekszy koszt

4

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Jakie są zasadnicze różnice (wady-zalety) poszczególnych softów? Wiem, że są one odpowiednikami hardwar-ów. Ja będę używał ok. 10 główek, 30 kanałów dimmer-ów, strobo, ... Generalnie imprezy mobilne: eventy, ... Moja wiedza na temat DMX i sterowników jest raczej podstawowa (mam nadzieję, że to się zmieni z Waszą pomocą)
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2008-11-28 12:15:01)

5

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Różnica miedzy softami jest taka sama jak między konsoletami. Zasadniczo każdy/a inny... Co producent to inna filozofia.

Myślę że bardzo ważne w całym zagadnieniu jest to sam software jest niewiele wart bez hardweru - w tym przypadku konsolety, szczególnie przy realizacji live...

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Byłam w czasie wakacji na szkoleniu podstawowym GrandMa. Może dla Was to nic takiego, ale mnie możliwości tej konsolety (softu na PC) powaliły. Ale jak już wcześniej nadmieniłem jestem w tej branży początkujący. Wszystko na to wskazuje, że chyba wejdę w 2port Noda on PC. Czy myślicie, że dokupując jakiś ekran LCD dotykowy (jaka wielkość) i prostego winga (np. Enttec PlayBack Wing) można będzie w miarę komfortowo "robić" na razie jakieś proste sztuki? Jak już wyżej wspomniałem sprzętu za dużo nie mam (na razie).
Pozdro

7

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

a tak trochę z innej beczki: da się zastosować inny konwerter niż 2port Node wraz z GranMA on PC??? Chodzi mi o coś tańszego.

8

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

moim zdaniem zestaw grandMA onPc i playback wing daje ogromnie mozliwosci i nie tylko na proste sztuki , jesli masz mozliwosc ( chodzi o finanse ) to nawet sie nie zastanawiaj i kupuj system grandMA

a z tego co wiem nie da sie zamienic 2porta na cos innego , chyba ze sie myle ..................

9

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

może nasz geniusz Karaluch ( pozdrawiam ) wymyśli jakąś tańszą alternatywę... wink

10

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Jak już mowa o grandMA PC to może ktoś ma jakąś instrukcje?

11

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

ropniak napisał/a:

a tak trochę z innej beczki: da się zastosować inny konwerter niż 2port Node wraz z GranMA on PC??? Chodzi mi o coś tańszego.

Z tego co mówiły mądre ludki z LTT to niestety nie :-(

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2008-12-17 19:33:57)

12

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

bart_krk napisał/a:

moim zdaniem zestaw grandMA onPc i playback wing daje ogromnie mozliwosci i nie tylko na proste sztuki , jesli masz mozliwosc ( chodzi o finanse ) to nawet sie nie zastanawiaj i kupuj system grandMA

a z tego co wiem nie da sie zamienic 2porta na cos innego , chyba ze sie myle ..................

... a co z dodatkowym dotykowym LCD; warto w niego zainwestować? No i w jaki wielki? W Grand MA jest 10,4". Chyba powyżej 15'' to lekka przesada, nieprawdaz?
A co sądzicie o takim systemie: "Flying Pig Systems Hog2PC DMX Widget USB Controller" (+ soft oczywiście). Z tego co się zorientowałem to jest softowy odpowiednik WholeHog II. Możecie w skrócie wymienic różnice (wady i zalety) tych konsolet: Grand MA i WholeHog II?
Pozdro

13

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Ja permanentnie i nieustannie polecam zabawę przez czaz jakiś z Congo (ETC by Avab smile ).
Generalnie optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość pracy na kilku różnych konsoletach w różnych warunkach i wybrania tego, co najbliższe jest Twoim (Waszym, Naszym) oczekiwaniom.
Ale to chyba tylko w tzw."Idealnym Świecie"..
Choć z innej strony, to dystrybutorzy powinni zabiegać o zdobycie nabywcy dając mu możliwość przetestowania sprzętu, prawda?

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

14

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

jacekplacek napisał/a:

Ja permanentnie i nieustannie polecam zabawę przez czaz jakiś z Congo (ETC by Avab smile ).
Generalnie optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość pracy na kilku różnych konsoletach w różnych warunkach i wybrania tego, co najbliższe jest Twoim (Waszym, Naszym) oczekiwaniom.
Ale to chyba tylko w tzw."Idealnym Świecie"..
Choć z innej strony, to dystrybutorzy powinni zabiegać o zdobycie nabywcy dając mu możliwość przetestowania sprzętu, prawda?

Ooo właśnie !!! smile Są samochody testowe to i konsolety mogły by być testowe ;D Już widzę np. taką "BabcIĘ" z naklejką Test Console... wink

15

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Niestety w moim przypadku możliwość testów na nic by się zdała, bo się na konsoletach oświetleniowych (tych zaawansowanych) po prostu jeszcze (mam nadzieję, że już niedługo) nie znam i nie mogę ocenić ich możliwości lub braku takowych. Po wielu obserwacjach na imprezach na czym inni pracują, przeglądaniu internetu, rozmowach ze "świetlikami", itp... doszedłem do wniosku, że w moim wypadku najlepszym wyjściem byłoby zainwestowanie w taki staf jaki opisałem w poprzednim poście (laptop + soft +wing + ekran dotykowy). W grę wchodzą tak naprawdę tylko: Grand MA i WholeHog II (na PC oczywiście). No może jeszcze ETC Congo. Na coś się muszę zdecydować. Poradźcie, proszę. Każda Wasza sugestia dla mnie będzie bardzo cenna.

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2008-12-18 15:53:01)