16

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

ja jestem za Grandma , przesiadlem sie na ten niemiecki produkt z chamsys a (jest to system zblizony do swinki oczywiscie nie to samo ale podobne , wholehog iem oczywiscie bawilem sie tylko na pc cie wiec do ekspertow sie napewno nie zaliczam ) ale wracajac do mysli , grandma jest najbardziej przyjaznym systemem jaki znam .
Jak bedziesz mial do tego playbaki to juz wogole swiat . taka jest moja opinia

17

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

A ja jestem za Congo. Nieustannie i wciąż. ;-)
Nie mówię, że inne stoły są złe, ale Congo urzekło mnie logiką obsługi, konsekwencją składni komend, no i prostotą.
W Congo NIC nie jest "na około".
Do keżdej z funkcji dochodzi się kombinacja MAXYMALNIE TRZECH klawiszy!
Po takim trójkliku jesteś dokładnie tam, gdzie chciałeś być. I to na poziomie gdzie wszystko jest edytowalne.
To naprawdę warto zobaczyć.
He he. ETC Congo by Avab z naklejką "Test Console" smile
Dobra idea!
I do tego trzeba dążyć.
Niech dystrybutorzy starają się o świetlików idąc ze sobą w konkury!
Niech wygra lepszy! smile

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

18

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Ja dlatego tak drążę ten temat, ponieważ muszę się zdecydować na jakiś soft. Chciałbym poznać na ile to możliwe dokładnie wybrany soft, a nie bawić się kilkoma po łebkach. CONGO jest o tyle OK, bo z tego co wiem współpracuje z tanimi konwerterami DMX (Grand MA niestety nie :-(). Czy nie myślicie, że te rozważania są analogiczne do dylematu: kupić AUDI A8, Mercedesa klasy C lub BMW serii 7?

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2008-12-19 12:32:36)

19

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Mniej więcej.
Jakość jest, są różnice w prowadzeniu.

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

20

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

... a czy ktoś testował może "Congo Offline Editor" W artykule (http://www.muzyka-tech.pl/porady_i_wska … etleniowa_)  napisali, że trzeba się zaopatrzyć w interfejs DMX podłączany do komputera przez złącze USB. Ja mam interfejs na LPT firmy StageLine (DMX-120). Czy to może działać? Jak ten soft ma się do "hardwarowej" wersji CONGO?

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2008-12-21 20:14:20)

21

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Jeśli chcesz trzymać się wybranego systemu na dłużej i przejść potem na pełną konsoletę tego systemu, to możemy tylko o grandMA (grandMA 2) mówić.
Jeśli chodzi o tani start bez popadania w sentymenty na później, to można by się jeszcze zastanawiać.

22

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

KacperP napisał/a:

Jeśli chcesz trzymać się wybranego systemu na dłużej i przejść potem na pełną konsoletę tego systemu, to możemy tylko o grandMA (grandMA 2) mówić.
Jeśli chodzi o tani start bez popadania w sentymenty na później, to można by się jeszcze zastanawiać.

Chyba Masz rację. Z tego co się doczytałem jest to chyba najbardziej uniwersalny zestaw; nawet do późniejszej rozbudowy. Zaraz po świętach zacznę odkładać kaskę...

23

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Znalazłem w sieci urządzenie pt."MARTIN Fingers Controller for LightJockey". Czy ten pulpit współdziała tylko z softem Martin LightJockey? Czy jest szansa żeby sterował tez Grand MA on PC?

24

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

mosquito13 napisał/a:

Znalazłem w sieci urządzenie pt."MARTIN Fingers Controller for LightJockey". Czy ten pulpit współdziała tylko z softem Martin LightJockey? Czy jest szansa żeby sterował tez Grand MA on PC?

Nie mam pojęcia. Musiałbym spytać kolegę który jest na bieżąco z LJ.
Jeśli nie ma wyjścia DMX sam z siebie, to wątpię aby był z tego pożytek przy grandMA onPC.
Nie szukałem za mocno, ale widziałem w sieci w cenie ok 1200 euro. Znalazłeś gdzieś zdecydowanie taniej?

W zbliżonej cenie jest ELC Sidekick, który wśród wielu innych możliwości ma też specjalny sterownik aby działać jako wing z grandMA onPC przesyłając ArtNet przez USB.

25

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

KacperP napisał/a:

Jeśli chcesz trzymać się wybranego systemu na dłużej i przejść potem na pełną konsoletę tego systemu, to możemy tylko o grandMA (grandMA 2) mówić.
Jeśli chodzi o tani start bez popadania w sentymenty na później, to można by się jeszcze zastanawiać.

Inne konsolety się nie nadają? WHY?

Michał Bystrzycki
--------------------

26

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Jest wiele konsolet z oprogramowaniem na PC-ta, które daje możliwość startu za wyraźnie mniejsze pieniądze jak grandMA onPC wymaga, lub też w podobnej cenie daje więcej wyjść DMX. Są też konsolety w ogóle z założenia na powszechnych PC oparte, które też z założenia mają mieć niższe ceny od "typowych".

Z rachunku ekonomicznego może bardziej się opłacać coś tańszego kupić a potem zarobione pieniądze zainwestować w docelowy system, jak ponieść większy wydatek na początku. Nie można zapominać że chodzi o zarabianie pieniędzy, a lepiej wychodzi ewolucja jak rewolucja.

"Wyłączność" grandMA jaką sugeruję dotyczy docelowego kierunku i możliwości jakie ten SYSTEM przedstawia. To nie tylko konsolety, ale cały system, a jego możliwości są bardzo wyróżniające się na tle innych systemów.
Szczególnymi wyróżnikami grandMA w fazie początkowej są: współrzędne XYZ, nieprzeciętny generator efektów (szczególnie efekty używające XYZ), efekty bitmapowe, możliwości w definicji własnych urządzeń i modyfikacji ich (możliwe też tworzenie w ich definicjach gotowych efektów)...

Nie twierdzę że inne konsolety "się nie nadają", ale pytam się raczej, które systemy mogą dorównać jej możliwościom?

27

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

... czyli jak dobrze zrozumiałem kolegę KacpraP w moim wypadku (jestem początkujący) sensownym wyjściem jest inwestycja w 2PortNoda i na laptopie nauka od podstaw programowania świateł na wirtualnej, ale jednak topowej konsolecie? Poza tym cały czas próbuję się dowiedzieć, czy to będzie działało z jakimś panelem dotykowym. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia w tej materii (mam nadzieję, że pozytywne) to zamieniam się w słuch...

28

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

pewnie ze będzie działało , ja robiłem sobie nieraz show na grandMA onPc z dotykowym ekranem , oczywiście tylko specialnym piórkiem nie jak w grandma palcami lub gumka ale daje rade polecam o wiele szybciej wszystko idzie , no i wygodniej !!!! polecam

29

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

mosquito13 napisał/a:

... czyli jak dobrze zrozumiałem kolegę KacpraP w moim wypadku (jestem początkujący) sensownym wyjściem jest inwestycja w 2PortNoda i na laptopie nauka od podstaw programowania świateł na wirtualnej, ale jednak topowej konsolecie? Poza tym cały czas próbuję się dowiedzieć, czy to będzie działało z jakimś panelem dotykowym. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia w tej materii (mam nadzieję, że pozytywne) to zamieniam się w słuch...

Kup laptopa z dotykowym LCD. Będzie działało... z tym, że ja wziąłbym pod uwagę tylko te laptopy których panele można obsługiwać palcem a nie specjalnym rysikiem. Laptop oczywiście jakiś nie z górnej półki bo i tak to 2Port wszystkie obliczenia wykonuje... nie onPC...

30

Odp: Soft do sterowania DMX na PC

Niestety jak kupię 2PortNod-a to nie ma mowy o kupnie laptopa (finanse :-(). Ja chcę mieć opcję podłączenia ekranu dotykowego (mam wyjścia VGA i S-video) jako drugiego ekranu.