Temat: Media serwer z chamsys'em

Witam, nigdy wcześniej nie używałem media serwerów. Pracuję na ChamSysie i coraz częściej pojawia się potrzeba rzucenia wizuali na ekran, diodę itp. Jak skonfigurować mq i magic hd, aby móc rzucać obrazy (najlepiej, aby była jakaś biblioteka od producenta) przez wyjście dvi/vga z drugiego kompa (fizycznie serwera). Podsumowując: mam kompa aio z wingiem cham, oraz zwykłego kompa typu PC z 8gb ramu itp itd (ważne, ze spełnia wymagania) połączone ethernetem w jednym lanie. Co dalej?

2

Odp: Media serwer z chamsys'em

Sprawdź cham demo - mam statek jezeli chodzi o pcta i przy zabawie mqhd wysypuje mi się mq zmieniając kolor "krowy" moze trawa nie lubić byc inna niż zielony wink

Co do samego mqhd jutro usiądę do tego na spokojnie, sprawdzę na dwa wyjścia prace mq  ale to w innym dziale opiszę

3

Odp: Media serwer z chamsys'em

Dzięki za odpowiedź, czekam na wskazówki jak to wogóle odpalić. Rozumiem, że stół łącze ethernetem w jednej sieci z drugim kompem, ale co ma być na nim odpalone (co za plik)?.

Odp: Media serwer z chamsys'em

A tak nawiasem skoro jesteśmy przy wizualach. Jakich projektorów bym potrzebował na scenę max 4x8, do ekranów o powierzchni max 4mkw ( takich by było 2). Oczywiście mowa o używanych projektorach, bez full hd... Miałyby być raczej ciekawostką niż mocną podstawą wink . Wiem że Aram ma 2 sztuki projektorów do sprzedaży chyba około 3000 ansi... Czy taka jasność wystarczyłaby, by nie zniknęły przy ledach, Mac 250? Nie znam się na tym więc pewnie pytania są idiotyczne, wybaczcie wink . No i czy ten MagicHD by się nadawał?

5

Odp: Media serwer z chamsys'em

Z tego, co wyczytałem nadawałoby się, ale nie mam zielonego pojęcia jak to skonfigurować/zpaczować...

6

Odp: Media serwer z chamsys'em

Patchujesz tak samo jak urządzenia. Czytałeś instrukcję MagicHD? tam naprawdę nie ma nic skomplikowanego, tym bardziej dla Ciebie. Widzę, że sporo piszesz w tematach Chamsysa i podpowiadasz więc myślę, że jak przejrzysz instrukcję będzie wszystko jasne.
W obecnej wersji beta (1.6.0.8) nie ma wersji, że działa sam MagicHD bez MagicQ PC, w kolejnej wersji powinno już być (nie wiem czy będzie za 2 tyg czy za 6tyg.)

7

Odp: Media serwer z chamsys'em

Już jest MagicHD standalone, czyli samodzielny program MagicHD. Dotyczy wersji 1.6.0.9

Proponuje przenieść wątek do katalogu Chamsys.

8

Odp: Media serwer z chamsys'em

Dlaczego Oni są tacy uparci i musi być OpenGL higher than 3.3 ...

9

Odp: Media serwer z chamsys'em

Najprawdopodobniej dlatego, że takie zapadły decyzje projektowe i kod aplikacji został napisany w oparciu o pewne funkcje, których niższe wersje nie oferują. Przekładając to pytanie z realiów programistycznych w realia sceniczne to tak jak bym Cię zapytał: Dlaczego oni wszyscy są tacy uparci i musi być 230V?

10

Odp: Media serwer z chamsys'em

Marchw napisał/a:

Dlaczego oni wszyscy są tacy uparci i musi być 230V?

Nie musi.
Może być 110V  big_smile

Michał Bystrzycki
--------------------

11

Odp: Media serwer z chamsys'em

... wink