1

Temat: sunstrip

Czy uzywa ktoś sunstripów firmy HQ power ? Co mozecie o nich powiedzieć ? smile

2

Odp: sunstrip

A jaka jest ich cena?

Odp: sunstrip

Na artmusic 568zł

4

Odp: sunstrip

Ja bym tam dołożył do szołteków. Ale to tylko moje zdanie.

5

Odp: sunstrip

podzielam

6

Odp: sunstrip

VICTOR napisał/a:

Czy uzywa ktoś sunstripów firmy HQ power ? Co mozecie o nich powiedzieć ? smile

Wiesz, jeszcze, jakby ta cena była nieziemsko atrakcyjna, to rozumiem.
Miałem już do czynienia z produktami tej firmy, które były bardzo (aż zadziwiająco) awaryjne, zapewne przez ich jakość (wiadomo, im taniej wyprodukujesz, tym więcej zarobisz). Dimmery też pewnie nie będą super- extra płynne, a szołtekowe stripy są już w użyciu dość długi czas, a jedyne, co w nich wymieniałem, to żarówki.

Osobiście wolałbym uniknąć sytuacji, gdy po podwieszeniu stripów na 8 metrach, w czasie sztuki pada jeden, a z prawa murphiego wynika, że nie będzie to ten najmniej widoczny- skrajny, lecz ten obok środkowego, najbardziej rzucający się w oczy.
Szołteki przy dobrych układach dostaniesz od 700 zł

7

Odp: sunstrip

Jak ktoś chce mieć tanio to sobie robi sam. Koszt elementów ok. 50zł + żarówki + obudowa. Z full wypas dławikami koszt elementów wzrośnie do 150zł. Jak się postarać to obudowy wyjdą nie gorzej niż oryginał.

8

Odp: sunstrip

keso napisał/a:

Jak ktoś chce mieć tanio to sobie robi sam. Koszt elementów ok. 50zł + żarówki + obudowa. Z full wypas dławikami koszt elementów wzrośnie do 150zł. Jak się postarać to obudowy wyjdą nie gorzej niż oryginał.


...zawsze mnie bawią takie pomysly wink)))

9

Odp: sunstrip

No masz, jeżeli ktoś chce taniej niż tanio to się nie da inaczej niż samoróbka.

10

Odp: sunstrip

SLyszeliście takie dziwne słowa jak np. Atest, albo BHP, albo normy? ;-)

Pozatym życze serdecznie powodzenia z zakupem tanio takiej obudowy i z częsciami za 50zł:)

Stronnicza propaganda na pograniczu baśni

11

Odp: sunstrip

Sunstripy hq są ok, tylko mają jedną wadę - mają 11 kanałów.
1 kanał wybiera tryb pracy ( 25% - tryb 10 kanałowy - 1 mode , 2-11 kanały)

Rodzi to kupę problemów dla niektórych realizatorów zespołów:), bo muszą w patchu dorzucić 1 kanał dodatkowy i ustawić go na 25% i to trzeba za każdym razem na spokojnie tłumaczyć, bo niektórzy reagują jak primadonny i nie mają ochoty współpracować... Potem nie radzą sobie i mówią, że to gówno:)

A poza tym radzą sobie bardzo dobrze, no i nie podchodź do nich bez splitera dmx, bo nie lubią się z wszelkego rodzaju chińszczyzną...

12

Odp: sunstrip

PIŁA napisał/a:

Sunstripy hq są ok, tylko mają jedną wadę - mają 11 kanałów.
1 kanał wybiera tryb pracy ( 25% - tryb 10 kanałowy - 1 mode , 2-11 kanały)

Rodzi to kupę problemów dla niektórych realizatorów zespołów:), bo muszą w patchu dorzucić 1 kanał dodatkowy i ustawić go na 25% i to trzeba za każdym razem na spokojnie tłumaczyć, bo niektórzy reagują jak primadonny i nie mają ochoty współpracować... Potem nie radzą sobie i mówią, że to gówno:)

A poza tym radzą sobie bardzo dobrze, no i nie podchodź do nich bez splitera dmx, bo nie lubią się z wszelkego rodzaju chińszczyzną...

Może dlatego, że same nią są?
Poza tym to z tymi primadonnami to trochę przesada. Chociaż ze względu na tą porąbaną logikę, wybrałbym showtec.
Zakładam, że skoro nie można ustawić moda w setupie, to pewnie adresowanie na dipach, a jak na dipach to kolejny problem, bo bardzo często lubią powiedzieć "nie".

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2014-01-16 16:59:50)

13

Odp: sunstrip

Kiju no sorry.  Procesorek 12zł, 10 triaków/tyrystorów 20zł. 10 optotriaków 10 zł. 10 gniazd gu-10 10 zł i reszta elementów koło 10 zeta łącznie z płytkami. Obudowa, proszę ceownik aluminiowy 60 x 60 metr 50 zł. Jak komuś zależy to zakłada dławiki coś po 4 czy 5 złociszy. Dimmer jest najprostszym urządzeniem do zrobienia. Może to zrobić każdy kto wie którym końcem trzymać lutownice. Jeżeli nie ma pojęcia o programowaniu to się bierze pierwszy z brzegu dimmer Hennego albo pcdimmer. Dimmer Hennego działa mi już 4 lata bezproblemowo.
Jeżeli tego nie sprzedaję to urządzenie powinno być zgodne z normami budowy urządzeń energetycznych takimi jak każde inne urządzenie. I uwierz mi nie jest to pierwszy DIY dimmer na polskiej estradzie. Sporo już tego widziałem po różnych firmach.

Jeżeli ktoś robi ridery nie będzie się bawił z DIY bo czas poświęcony na to wyjdzie drożej niż gotowy Sunstrip. To dotyczy tylko ludzi, którzy nie potrzebują tego do celów riderowych i kupują tani chiński szmelc. Bo chińczyki to też prawie samoróbki z tą różnicą, że elementy zastosowane w konstrukcji im tańsze tym bardziej marne. Robiąc samemu kupuje się elementy od sprawdzonego dostawcy i dobrej firmy przez to awaryjność jest znikoma. Mam ściemniacz zrobiony jeszcze w 96 roku i działa. Chińskie dimmerki padły po roku czasem nawet krócej. Po wymianie elementów na elektronikę dobrej firmy też działają bezawaryjnie.

Ostatnio edytowany przez keso (2014-01-17 14:27:15)

14

Odp: sunstrip

zakladajac ze tylko tyle jest potrzebne ile mowisz
Procesorek 12 zł
Triaki 20 zł
Optotriaki 10 zł
Gniazda gu-10 - 10 zł
płytka drukowana wraz z nawierceniem =/- 50 zł
gniazdka dmx 20 zł
gniazdko powercon 20 zł
żarówki 75 zł

obudowa to nie ceownik aluminiowy za 50 zł - bo ztego to sobie mozna rynne zrobić, ale jeszcze trzeba to zamknac pomalowac proszkowo na czarno, zrobić mocowanie do żarówek, uchwytów itp itd czyli jakies 300 zł

czyli koszt naszego sunstripa to jakies +/- 517 złotych
do tego należy doliczyć koszt pracy

a to i tak jest policzone tanio

15

Odp: sunstrip

Pisałem, że to nie jest zamiennik dla Sunstripów bo te kupują profesjonaliści których koszt czasu jest dużo większy niż koszt  tego urządzenia.
To jest pomysł dla małych eventowców którym nie chce się użerać z tandetną chińszczyzną a mają dużo czasu. Ewentualnie można kupić chińszczyznę a jak padnie wymienić elektronikę.
Ceownik aluminiowy nie ceowniczek z takich robiłem listwy ledowe z xt-e do terenówki na off-road. Wytrzymują.
Najtrudniejsze jest to malowanie, ja tam nie mam z tym problemu akurat. Płytki drukowane robi się samemu i taki jest warunek, że co się da to się robi samemu. Najdroższe w sumie są żarówki.
Piszę dlatego, że dimmer od Hennego robiłem wtedy gdy  jeszcze nie miałem o tym zielonego pojęcia i działa do dzisiaj a kumpel DJ dość mocno się nad nim znęcał. Nawet filtry sam nawinąłem bo nie mogłem dostać takich.

A wiesz co w tym wszystkim jest najlepsze, że gdy zapytałem znajomka, który ma zakład, ile wyniósłby koszt całkowity przy dużej ilości. To po wyliczeniu, koszt zrobienia w Polsce wyniósłby prawie 1000zł za szt. Przy czym koszt samego wykonania wychodziłby coś koło oryginału a reszta to podatki które trzeba by zapłacić robiąc to legalnie.