Temat: LED vs wyładowcze

Witam

nie miałem nigdy okazji porównać jasności głów na LED do mocy lamp wyładowczych
stąd moja pytanie jaka moc diody w głowie będzie porównywalna z 250w lampy wyładowczej, potrzebuje kilka głów na małą scenę 7x5 na imprezy plenerowe przy szkołach itd. a tam zazwyczaj brakuje prądu wiec chciałbym cały sprzęt zrobić na LED
nie pytam o konkretne modele ale o samo porównanie

2

Odp: LED vs wyładowcze

Witaj.Ja miałem okazję porównać  LEDy z wyładowczymi 250W kiedyś w pewnej dyskotece.Powiesiłem tam jedne i drugie.Moim zdaniem jeśli chodzi o głowy typu spot a pewnie o to głównie pytasz ,to porównywalne z 250 wyładowczą może być tylko głowa na diodzie minimum 60 Watt.Trochę ich jest na rynku. Washe trudno porównać bo wyładowcza to CMY i tarcza a led RGB i te same kolory z nich są troszkę nieporównywalne.Myślę że zamiennikiem może być  36 diod 3 watowych.Pozdrawiam

3

Odp: LED vs wyładowcze

Miałem dla porównania 75w led i Martina 250
Po odpaleniu odrazu skreśliłem ledy.
Kupiłem 4szt Glp 575 i Coemara Pro Spot 250 oczywiście za granicą.

4

Odp: LED vs wyładowcze

Tylko jak już porównywać wyładowczą 250W to trzeba by wziąć leda dobrej jakości bo waty watom nie równe... Można kupić diodę "60W" za 1300 zł tylko czy takie porównanie będzie miało sens?

5

Odp: LED vs wyładowcze

Jak obydwie głowy są porządnej firmy, to przelicznik jest w przybliżeniu 1:1. Pewne szczegóły techniczne wpływają na wydajność optyki, więc czasem może to być między 1.5:1 lub 1:1.5. Wielokrotnych różnic nie należy się spodziewać.
Trudno będzie porównać przy świeceniu kolorem, bo zasady jego powstawania są zupełnie inne i wszystko zależy od filtrów itd.