16

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Indiana-Jacewicz napisał/a:

Co do MQ 300 a Full Size, chodziło mi tylko o to, że oba są topowymi modelami swoich producentów (cała reszta w tym momencie nie do końca mnie obchodzi bo oba są dla mnie czystą abstrakcją).

Tylko jaki to miało sens? Po co zatem było porównywanie cen?

Indiana-Jacewicz napisał/a:

Cham vs MA - Kacper ja wciąż twierdzę, że najlepsza byłaby GrandMa (dla mnie), ale mając do dyspozycji takie, a nie inne pieniądze nie otrzymuję od tego producenta czegoś co równoważy możliwościami (na tym poziomie) MQ40 vs Command Wing.

Jakie to możliwości, poza ilością suwaków?

Ciągle słyszę slogan "prawie to samo", ale jak przychodzi do konkretów to "no ale MA jest za drogie" lub "nie wiesz o co chodzi". Ja to nazywam propaganda i wykręty.
MA liczy sobie za swoje produkty, ale jest to cena uzasadniona. Nie jest to też najwyższa cena na rynku.

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Dobra, skończmy tą dyskusję, bo znalazłem fajne rozwiązanie. Titan Mobile + dedykowany wing dla niego. Pytanie ile ten specjalny wing kosztuje. Może Prolight się wypowie?

18

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Dobra, skończmy tą dyskusję, bo znalazłem fajne rozwiązanie. Titan Mobile + dedykowany wing dla niego. Pytanie ile ten specjalny wing kosztuje. Może Prolight się wypowie?

To jest forum, tu mają być dyskusje, nawet, jeśli odbijają od tematu właściwego, wtedy każdy może poznać zdanie drugiego.
Moim zdaniem, z całym szacunkiem dla KacpraP nie twierdzę, że MA jest choć trochę gorsza, ale logika MagicQ (jako systemu) jest inna, więc nie możecie porównywać możliwości, które dają makra w MA i MQ. Możliwości, o których mówił KacperP również można uzyskać w MQ tylko w inny sposób. Jeżeli chodzi o ekrany, to Producent daje możliwość dowolnej konfiguracjii ekranów, wliczając doczepianie dotykowych elo jako dodatkowe ekrany dotykowe. Okna z chamsysa można wyodrębniać i przenosić. KacperP, czy pracowałeś kiedyś na ChamSysie? Bo ja na MA2 tak, (a nawet nadal to robię) i powiem Ci, że wszystko, co potrzeba bez problemu mieści się na 2 ekranach W chamsysie (jeden dodatkowy), wszystko co potrzebujesz widzieć (zależy co kto lubi smile ) to layout i executory.

EDIT: Albo inaczej KacprzeP. Na ile znasz MagicQ? Bo jako pracę można podpisać patchowanie?.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-11-24 11:42:11)

19

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Wracając do tematu...

Zakupiłem konwerter Meraprojekt MP01512-DMX512 http://www.meraprojekt.com.pl/mp01512-dmx512.html i walczę z nim drugi dzień. Czy ktoś ma doświadczenie z tym urządzeniem? W Capture Polar pierwsza pozycja w opcji połączeń to FTDI device suport. Zaznaczyłem YES i myślałem, że pójdzie gładko ale nic. Nie współpracuję. Czerwona dioda na konwerterze (RX)czyli przyjmowania sygnału mruga. Może coś w ustawieniach portu COM? Jakieś pomysły?

20

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Capture Polar po prostu widzi art net który jest w sieci. Jeżeli spowodowałeś że jest siec, jest w niej art net z twojego stołu, I jest w niej capture, to musi działać.  Dlaczego nie kupiłeś DAB-a ArtNet-owego?

Michał Bystrzycki
--------------------

21

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Pewnie dlatego, że jest prawie 300 zł tańszy. A jak wspominałem chce się pobawić Capturem a nie na nim zarabiać. Ten konwerter sam z siebie nie nadaję w protokole Art-net. Potrzebuję softu który przekonwertuje mi sygnał Dmx na któryś z obsługiwanych protokołów. Może ktoś łączył się za pomocą innego konwertera i ma jakieś wskazówki? Mam program który niby konwertuję dmx do art-net ale pokazuję,

22

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

A skąd będziesz miał ten sygnał dmx? Coś kombinujesz chyba za bardzo.

Michał Bystrzycki
--------------------

23

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Dmx jest podawany przez Avolita Azura do konwertera na jego wejście. Konwerter sygnalizuje obecność sygnału czyli de facto jest obecny na porcie COM.

24

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Problem polega na tym, że tym co uznałeś za wejście jest jednak wyjście, a konwerter służy do wysyłania DMXa z wirtualnej konsolety zainstalowanej na komputerze, a nie przyjmowania DMXa i pchania go do komputera. Cytując ze strony wklejonej przez Ciebie powyżej:

"Konwerter umożliwia sterowanie urządzeniami DMX przy pomocy komputera PC lub laptopa za pośrednictwem portu USB."

Ostatnio edytowany przez Marchw (2013-11-29 10:26:39)

25

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Cytat z maila producenta. "Od strony sprzętowej DMX512 to RS485. Interfejs zarówno odczytuje jak i wysyła dane, bez problemu można np. wysyłać i odbierać przy pomocy terminala. Ale jak będzie się zachowywał z konkretnym oprogramowaniem - nie wiem.

PS. Od strony komputera widoczny jako wirtualny port szeregowy."

Konwerter posiada dwie diody informujące o nadawaniu sygnału (zielona) i odbieraniu (czerwona). I działa to poprawnie. Po odpaleniu Freestylera mruga zielona. Po odpaleniu Capture Polar i podłączeniu konsolety za pomocą odwrotki mruga czerwona co według mnie oznacza, że sygnał jest poprawnie odbierany i przesyłany na wirtualny port Com.

26

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Bardzo ciekawe. W takim razie w tym miejscu moje doświadczenie z takimi konwerterami się kończy. Powodzenia. smile

27

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Jak przewalcze temat dam znać smile