Temat: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Szukam sposobu aby połączyć Capture Polar Student Edition z fizyczną deską (Avolite Azure) lub ostatecznie z GrandMa on PC. Póki co przychodzi mi do głowy konwerter Dab-system KONWERTER USB - DMX512 PLUS który może pracować jako węzeł Art-net. Konwerter nie jest zbyt drogi ale póki co szkoda mi kasy aby pobawić się wizualizerem, więc jak ktoś ma inny tańszy pomysł to proszę się nim podzielić. Próbowałem połączyć Capture z Grandma on PC przez MA-net ale wymagany jest chyba 2 port node aby to się udało. Jakieś pomysły?

2

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Aby grandMA onPC wysyłała jakikolwiek sygnał DMX, potrzebna jest licencja programowa na parametry (zatem pasujące urządzenie z rodziny "onPC"), lub urządzenie z licencją sprzętową (procesory rozszerzające), które te parametry samodzielnie liczy.
Specjale sterowniki do wizualizerów na współpracę z grandMA1/2 są dla WYSIWYG i ESP Vision i na tym koniec.
Dodatkowo uzupełnię że grandMA 3D działa na zupełnie innej zasadzie, bez przesyłu sygnału DMX.

Można spróbować z Vector PC, pierwsza linia DMX jest dostępna przez ArtNet i ACN za darmo na "gołym" programie. Capture powinien też odbierać protokół Compulite VC, więc można użyć na wszystkich linii DMX jakie Vector posiada.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-11-20 17:05:53)

3

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Jak mowa o innych systemach to wszystkie 64linie wysyła Chamsys MagicQ. Można połączyć z dowolnym programem do wizualizacji, który odbiera Art-Net lub ACN. Oczywiście MagicQ jest darmowy. Ale kolega chyba pytał o Avo i MA, więc pewnie nie pomogłem wink.

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Pytanie dla Kacpra. Jeżeli ma kupiony WYSIWYG r21 i chcę go połączyć z GMA on Pc 1 lub 2 to również muszę mieć konwertery? Teraz pytanko do Ludzi ogarniających ChamSys-a, czego potrzebuję do skonfigurowania MagicQ z WYSIWYG? Trzeba wyłożyć większe pieniądze, czy można to zrobić za darmo? Pytam bo powoli skubię Chama z racji, że muszę kupić konsoletę, a przy moich możliwościach to góra MQ 40. Całej logiki muszę nauczyć się od podstaw, (naucz się GMA mówili, będzie fajnie mówili) bo rozwiązania MA są zbyt drogie, a czymś świecić trzeba. No i na wizualizerze nauka będzie tańsza wink

5

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Indiana-Jacewicz napisał/a:

Pytanie dla Kacpra. Jeżeli ma kupiony WYSIWYG r21 i chcę go połączyć z GMA on Pc 1 lub 2 to również muszę mieć konwertery?

R21... kupiony... kiedy to było?
Do wysiwyg jest specjalny sterownik:

KacperP napisał/a:

Specjale sterowniki do wizualizerów na współpracę z grandMA1/2 są dla WYSIWYG i ESP Vision i na tym koniec.

Indiana-Jacewicz napisał/a:

bo rozwiązania MA są zbyt drogie

Zależy co z czym konkretnie porównać. Żadna sztuka zestawić nieporównywalne konsolety i nie uwzględniać możliwości systemu.

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Nie twierdzę, że MA nie daje możliwości za cenę porównywalną z MQ 40, bo zamiast tego mogę kupić command wing. Ale command ma dla mnie 2 wady - 5 faderów to mało ( bez przerzucania stron ) oraz potrzebuje do działania laptopa ( a to kolejne tysiące złotych, zakładając że ma być porządny ), osobiście jestem fanem MA, tylko co ni daje sam wing? No chyba że dostanę ofertę Command Wing + Fader Wing za 18 000 netto, brałbym w ciemno.

Co do wysiwyg to był kupowany 8 lat temu, i nam wystarcza. Nie każdy może sobie pozwolić na kupno czegoś co samo na siebie nie zarobi. Owszem fajna sprawa, ale raczej w tym wypadku jako dodatek wink .

7

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Indiana-Jacewicz napisał/a:

5 faderów to mało ( bez przerzucania stron )

Pięć? A gdzie szósty? A gdzie crossfader?
A ile właściwie tego światła jest że tak dużo suwaków trzeba? Widziałem programy TV (nie informacyjne, tylko "talent show") ogarnięte na kilka suwaków. smile

Indiana-Jacewicz napisał/a:

osobiście jestem fanem MA, tylko co ni daje sam wing?

http://ltt.com.pl/produkty/produkt/ma-onpc-command-wing smile

Indiana-Jacewicz napisał/a:

o chyba że dostanę ofertę Command Wing + Fader Wing za 18 000 netto, brałbym w ciemno.

To oprogramowanie systemu musiałoby się rozwijać równie wolno jak u innych, i zatrzymać gdzieś w okolicach wersji 1.6 wink

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Live a programy TV to dwie różne rzeczy... Sprzętu dużo nie ma bo w porywach 10 Mac 250 Krypton, 20 Led bar 252, 48 Par 64, 16 Par Led, 2 Atomic 3000, blindery, fresnele. Ale na live nawet tyle zabawek to za dużo na 6 suwaków (co do szóstego, Zwracam Honor zapędziłem się)
Właśnie oprogramowanie to to co lubię w MA, ale nie za te pieniądze. Gdybym mógł to robiłbym tylko na GMA, tylko problem w tym, że nikt mi nie zapłaci za to że zaświecę z Command Winga (riderów nie robię), ale zapłacą mi za to że dostawię więcej świateł itd ( co wiąże się z tym, że zamiast ładować pieniądze w kolejne zabawki musiałbym ładować w lapka, fadery itd ). Niby można kombinować z midi czy innymi trikami, ale jak to się ma do oryginalnego rozwiązania sprzętowego? ChamSys oferuje podobne możliwości, ale za dużo mniejsze pieniądze wink, przykładowo największa konsola niebieskiego producenta oferuje tyle http://www.teatr.com.pl/produkt-233.htm
i kosztuje to około 90 000 netto i jest to odpowiednik GMA 2 Full-size, a ta ile kosztuje? Ja rozumiem że to jest MA (cała jej rozwojowość, przepych,itd), tylko nie zapomnijmy również, że Cham oferuje prawie to samo i pozwala zbudować konkretny systemik dla takiej firmy jak ta
w której pracuję w kwocie poniżej 10 000 zł. Nawet cena konwertera obu producentów to olbrzymia rozbieżność. I pamiętajmy Live to nie TV

Ostatnio edytowany przez Indiana-Jacewicz (2013-11-21 18:09:44)

9

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

właśnie kacper bardzo wąsko patrzysz na zagadnienie. Gdybym realizował talent show to opitoliłbym to i na jednym faderze w kolejce que. Jednak w świeceniu Live potrzeba dużo rzeczy mieć na już pod ręką

10

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Można połączyć Chamsysa z Wysiwyg po Art-Net bez żadnych dodatkowych kosztów poza Wysiwyg.
Jak dobrze pamiętam to w Wysiwyg musimy dodać wirtualną konsoletę i ustawić jej "właściwości" sieciowe. Nie jestem znawcą Wysiwyg i tak na sucho trudno mi pomóc (prywatnie używam LC).

KacperP - tak wiemy, że MA nie można z niczym porównać smile

11

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Indiana-Jacewicz napisał/a:

Właśnie oprogramowanie to to co lubię w MA, ale nie za te pieniądze. Gdybym mógł to robiłbym tylko na GMA, tylko problem w tym, że nikt mi nie zapłaci za to że zaświecę z Command Winga (riderów nie robię), ale zapłacą mi za to że dostawię więcej świateł itd ( co wiąże się z tym, że zamiast ładować pieniądze w kolejne zabawki musiałbym ładować w lapka, fadery itd ).

Nikt nie mówi że "zapłacą więcej za MA". Chodzi o to że więcej można na grandMA przygotować, szczególnie ze względu na możliwości jakie dają makra. W grandMA2 prawie wszystkie czynności można zrobić linią komend, czyli również makrami. Nawet przesuwanie suwaka w określonym czasie.

Indiana-Jacewicz napisał/a:

ChamSys oferuje podobne możliwości, ale za dużo mniejsze pieniądze wink

Szukałem. Nie potwierdziło się.

Indiana-Jacewicz napisał/a:

przykładowo największa konsola niebieskiego producenta oferuje tyle http://www.teatr.com.pl/produkt-233.htm
i kosztuje to około 90 000 netto i jest to odpowiednik GMA 2 Full-size, a ta ile kosztuje?

Absolutnie nie.  lol  To że to jest największy model MagicQ nie znaczy że jest porównywalny z gMA2 fullsize.
To są konsolety pamięciowe. Informacja jest tworzona i sprawdzana na ekranach. Jeden ekran z MagicQ i to o takich wymiarach i położeniu jest ergonomią i możliwościami całkowicie nieporównywalny nawet z RoadHog 4, a co dopiero z trzema dużymi ekranami plus jeden mały z gMA2 fullsize. Porównanie z grandMA1 light mogłoby się prawie udać.

Indiana-Jacewicz napisał/a:

Ja rozumiem że to jest MA (cała jej rozwojowość, przepych,itd), tylko nie zapomnijmy również, że Cham oferuje prawie to samo i pozwala zbudować konkretny systemik dla takiej firmy jak ta w której pracuję w kwocie poniżej 10 000 zł.

Rozumiem argument ceny, i że więcej funkcjonalności może być niepotrzebne, ale nie jest to "prawie to samo" ani nie jest to kwestia mody. Są wielkie różnice zaczynając od samego programera, a im dalej w las tym więcej drzew.

Indiana-Jacewicz napisał/a:

Nawet cena konwertera obu producentów to olbrzymia rozbieżność.

HA. I kolejny punkt z porównaniem cen rzeczy nieporównywalnych. big_smile
W systemie grandMA 1 i 2 konwertery są bardziej zaawansowane. "Konwerter to konwerter" - otóż nie. W obydwu systemach grandMA wyjścia DMX są zsynchronizowane (o ile użyte są urządzenia MA i używają protokołu MA-Net). To nie jest banalna strumieniowa konwersja.
Proponuję spatchować wszystkie wyjścia DMX i podłączyć konwertery sieciowe, podłączyć urządzenia i poflashować nimi. Wtedy najlepiej wychodzi rozbieżność czasowa sygnałów.
Dlaczego grandMA1 kiedyś zdobyła taką renomę? Bo potrafi utrzymać synchronizację wszystkich 64 linii. GrandMA2 ma tak samo z 256 liniami.

Indiana-Jacewicz napisał/a:

I pamiętajmy Live to nie TV

Święta prawda. Live w TV wybacza jeszcze mniej wink

12

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

I znowu to samo...

13

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Mógłbym to samo powiedzieć wink

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Co do MQ 300 a Full Size, chodziło mi tylko o to, że oba są topowymi modelami swoich producentów (cała reszta w tym momencie nie do końca mnie obchodzi bo oba są dla mnie czystą abstrakcją). Zgodzę się co do różnic w zastosowaniu, umiejscowieniu ekranów, to mnie irytuje w HES, Chamsys - że nie mogę mieć wszystkiego za jednym razem na ekranie (taka sztywność), a w MA mogę mieć wszystko na jednym (pod warunkiem że będą to maksymalnie np. 2 kafelki).

Live w TV, rozumiem, że chodzi o imprezy jak Woodstock bo świecenie bez przygotowania w talent show do którego się Odniosłeś, uznaję za szczyt nieokrzesania...

Cham vs MA - Kacper ja wciąż twierdzę, że najlepsza byłaby GrandMa (dla mnie), ale mając do dyspozycji takie, a nie inne pieniądze nie otrzymuję od tego producenta czegoś co równoważy możliwościami (na tym poziomie) MQ40 vs Command Wing.

15

Odp: Połączenie Capture Polar z Avolite Azure lub GrandMa On PC

Dla ścisłości w Chamsysie można skonfigurować bardzo dowolnie swoje okna (Execute), nie ma obowiązku korzystania tylko z gotowego panelu.