Temat: Pilot 3000

Czy ktoś z forumowiczów zna ten stolik i czy mógłby odpowiedzieć na pytania z nim związane? Pytam bo przymierzamy się do zakupu takowego i nie wiemy czy da sobie radę. Miałby obsługiwać 10 głów, 20 led barów 252, 24 led par, 60 kanałów dimmerowych. Martwi mnie mała ilość suwaków i generator efektów, mianowicie o ile pan i tilt mnie nie martwią to czy uda mi się uzyskać płynne efekty na led barach, czy raczej pilot sobie z tym nie poradzi? Jak jest z kontrolą szybkości efektów? Stosowany będzie w galeriach, średniej wlielkości koncertach, czasem bankietach. Generalnie każda sytuacja inna więc jak z patchowaniem i programowaniem, robi się to szybko i przyjemnie czy ma się ochotę wywalić ten stół za okno? Miałby przetrwać 1,5 roku, potem planowana jest Regia Live ( jak oceniacie ten stolik ?)

2

Odp: Pilot 3000

Ogólnie z pilota sztuke live ciężko zaświecić jeśli przygotujesz sobie wcześniej programy to nie ma problemu. Do dyzpozycji masz 20 list cue na 20 stronach (1 cue na danej stronie może być w jednym momencie odpalone) Co do generatora efektów jest na każdy parametr (na color, ruchy, gobosy itp)dzięki temu możesz tworzyć oddzielne efekty. Suwaki są dowolnie programowalne ja ich wykorzystuje do kontrolowania jasności danej grupy urządzeń. Co do ledbarów możesz stworzyć każdą sekcje jako oddzielne kanały RGB i za pomocą generatora możesz tworzyć efekty na ledbarach. Po stworzeniu danego programu możesz kontrolować jego zakres i szybkość.

Ostatnio edytowany przez KossB (2013-10-20 12:47:50)

3

Odp: Pilot 3000

Zacznijmy od tego, że musiałbyś zsumować sobie ile kanałów w sumie zajmą Twoje urządzenia. W Pilocie masz do dyspozycji 2 linie po 512 kanałów, czyli w sumie 1024 kanały do wykorzystania. Suwaki w tego typu stołach służą do wyzwalania już zaprogramowanych efektów, ewentualnie można do nich przypisać pojedyncze kanały tudzież grupy urządzeń. Całe programowanie odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, nie ma tutaj już zabawy z suwakami tak jak w tanich sterownikach. Nie ma problemu z uzyskaniem płynności ruchu. Proste efekty można na szybko sobie zaprogramować przy użyciu generatora, jeśli będzie taka potrzeba możesz poświęcić dłuższą chwilę i dopieścić generowane efekty, tudzież stworzyć je od podstaw samemu.

Odp: Pilot 3000

Rozumiem, z pre-programingiem problemu nie będzie bo mam ogólną zasadę, że przygotowanie to podstawa smile . Z tymi urządzeniami jak się sprężę to się to wszystko nawet na jednej lini upchnie, ale ledy zawsze mają swoją linię, a tu są dwię więc problemu nie ma. Są strony Cue, a z faderami jest taka opcja? Jeżeli nie to czy ktoś próbował podłączać do niego zewnętrzne wingi typu Behringer BCF 2000?