1

Temat: grandMA opcje store

nie moge sobie poradzic z opcjami store na MA 1. np. na executorze 1 mam zapisana scene z kanalami 1-4, na executorze 2 z kanalami 9-11, jak zapisac mix tych executorow jako osobna seqwencje lub kolejny executor. gdy robie-- store all -zapisuje mi wszystko lacznie z nieaktywnymi kanalami, wchodzac tym executorem gasnie mi wszystkie inne parametry wyslane z innych suwakow.

2

Odp: grandMA opcje store

slawoz napisał/a:

na executorze 1 mam zapisana scene z kanalami 1-4, na executorze 2 z kanalami 9-11

Trzeba podnieść te executory, wybrać te kanały ręcznie i wciągnąć do programera ich wartości 'Channel 1 thru 4 + 9 thru 11 enter enter' i wtedy zapisać na inny executor

slawoz napisał/a:

gdy robie-- store all -zapisuje mi wszystko lacznie z nieaktywnymi kanalami

Na tym polega opcja "All" w "Store" - zapisuje wszystko

slawoz napisał/a:

wchodzac tym executorem gasnie mi wszystkie inne parametry wyslane z innych suwakow

Dlatego że to te inne executory mają włączoną opcję "Off on Overwritten" - z tą opcją następuje wyłączenie executora jeśli to co on odtwarza zostanie w całości 'przesłonięte' przez inny executor/executory.

3

Odp: grandMA opcje store

KacperP napisał/a:
slawoz napisał/a:

na executorze 1 mam zapisana scene z kanalami 1-4, na executorze 2 z kanalami 9-11

Trzeba podnieść te executory, wybrać te kanały ręcznie i wciągnąć do programera ich wartości 'Channel 1 thru 4 + 9 thru 11 enter enter' i wtedy zapisać na inny executor

slawoz napisał/a:

gdy robie-- store all -zapisuje mi wszystko lacznie z nieaktywnymi kanalami

Na tym polega opcja "All" w "Store" - zapisuje wszystko

slawoz napisał/a:

wchodzac tym executorem gasnie mi wszystkie inne parametry wyslane z innych suwakow

Dlatego że to te inne executory mają włączoną opcję "Off on Overwritten" - z tą opcją następuje wyłączenie executora jeśli to co on odtwarza zostanie w całości 'przesłonięte' przez inny executor/executory.

Wszystko ok. dzieki za info... ale mam rezysera ktoremu po odpalenu kilku exekutorow spodobal sie finalny widok sceny i kaze mi to zapisac i jezeli mam wybierac parametry glow i kanalow recznie.........to troche jazda pod gorke. kiedys pracowalem na na "wspanalym stole ALFA" i tam byla funkcja SUMA X-S I BYLO PO KLOPOCIE.

4

Odp: grandMA opcje store

slawoz napisał/a:
KacperP napisał/a:
slawoz napisał/a:

na executorze 1 mam zapisana scene z kanalami 1-4, na executorze 2 z kanalami 9-11

Trzeba podnieść te executory, wybrać te kanały ręcznie i wciągnąć do programera ich wartości 'Channel 1 thru 4 + 9 thru 11 enter enter' i wtedy zapisać na inny executor

slawoz napisał/a:

gdy robie-- store all -zapisuje mi wszystko lacznie z nieaktywnymi kanalami

Na tym polega opcja "All" w "Store" - zapisuje wszystko

slawoz napisał/a:

wchodzac tym executorem gasnie mi wszystkie inne parametry wyslane z innych suwakow

Dlatego że to te inne executory mają włączoną opcję "Off on Overwritten" - z tą opcją następuje wyłączenie executora jeśli to co on odtwarza zostanie w całości 'przesłonięte' przez inny executor/executory.

Wszystko ok. dzieki za info... ale mam rezysera ktoremu po odpalenu kilku exekutorow spodobal sie finalny widok sceny i kaze mi to zapisac i jezeli mam wybierac parametry glow i kanalow recznie.........to troche jazda pod gorke. kiedys pracowalem na na "wspanalym stole ALFA" i tam byla funkcja SUMA X-S I BYLO PO KLOPOCIE.

podejrzewam ze nie opisuje problemu czytelnie. mowiac krotko chce zapisac wszystko co wychodzi ze stolu bez nieaktywnych kanalow

5

Odp: grandMA opcje store

IF, ENTER, ENTER, ENTER.

Powinny zostać wybrane wszystkie urządzenia z dimmerem powyżej zera, a ich parametry będą wciągnięte do programera.

Jeśli mają być same aktywne urządzenia channel bez fixture, to IF, ENTER, IF, IF, CHANNEL, THRU, ENTER, ENTER.

Teraz można zapisać z domyślną opcją "Active Values".

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-10-10 14:34:12)

6

Odp: grandMA opcje store

Kacper a jakby zrobic selfix na executorach? Powinno tez sie udac

7

Odp: grandMA opcje store

kiju napisał/a:

Kacper a jakby zrobic selfix na executorach? Powinno tez sie udac

dziala. słowo dziekuje to  o wiele za malo za twoja pomoc.

8

Odp: grandMA opcje store

slawoz napisał/a:
kiju napisał/a:

Kacper a jakby zrobic selfix na executorach? Powinno tez sie udac

dziala. słowo dziekuje to  o wiele za malo za twoja pomoc.

Bartku chetnie poznam opcje selfix. dzeki za szkolenie w prolight ale ne dotrwalem do tego tematu. pozdr

9

Odp: grandMA opcje store

kiju napisał/a:

Kacper a jakby zrobic selfix na executorach? Powinno tez sie udac

W grandMA1? Jak?

10

Odp: grandMA opcje store

KacperP napisał/a:
kiju napisał/a:

Kacper a jakby zrobic selfix na executorach? Powinno tez sie udac

W grandMA1? Jak?

na ma 2 tez pracuje(usiluje) wiec poznam i ten sposob.

11

Odp: grandMA opcje store

selfix działa w Ma2, sprawdzone

12

Odp: grandMA opcje store

Na grandMA2 oczywiście "SelFix" jest. Wywołuje się ją dwa razy wciskając 'Select'.
Komenda ta służy do wybierania urządzeń z obiektu spektaklu.
Można tym sposobem wybrać urządzenia np. z efektu lub executora.

Można wyprowadzić "SelFix" jako przycisk w executorze, aby szybko wybrać urządzenia z danego executora.

Najlepiej zrobić makro z jednego albo drugiego sposobu, zależnie co dokładnie chcemy zrobić.
Używanie tego co wcześniej opisałem nie pominie czegoś, a użycie selfix ułatwia pominięcie czegoś co celowo nie chcemy zapisać.