1

Temat: kilka pytań od początkującego...

witam jestem poczatkujacym lighterem od niedawna pracuje w klubie, wczesniej pracowalem troche przyoswietleniu estradowym, ale nie o tym mialem nawijac, a wiec mam taki problem ze posiadamy stroboskop 1500W, ktory po jakims czasi pracy tak jak by sie przegrzewal hmm chodzi o to ze zaskakuje strasznie wolno, albo w ogole nie zaskakuje, i nie wiem za bardzo co mozna z tym zrobic o ile cos mozna, wydaje mi sie ze to wina tego ze jeden stroboskop dziala przez cala noc... i przy okazji mam pytanie poniewaz po rozmowie z szefem kazal mi wyjsc z jakas inicjatywa, i chcial bym sie poradzic, poniewaz pierwsze o czym pomyslalem to po rpsotu drugi stroboskop ktory zmienial by ten starszy... a drugie wyjscie ktore mis ie nasunelo na mysl(nie jestem pewien czy to jest do konca wykonalne, to dokupienie 3 stroboskopow i osobnego sterownika do nich, tak aby mozna bylo je zaprogramowac dla fajnego efektu tylko jak policzylem cene tego zestawu to wyszlo to dosc sporo jak za same stroboskopy, moze Wy mi cos poradzicie ??

2

Odp: kilka pytań od początkującego...

Jeśli możesz to napisz dokładnie co to za STROBO (czy pracuje w DMX itp.) no i oczywiście ile chcesz wydać na następny? Karolus

3

Odp: kilka pytań od początkującego...

strobo szczeze mowiac to nie wiem jaka firma, ale rpacuje pod dmx wiec to pewnie jakis eurolite albo cos, z reszta dzisiaj pracuje wiec sobie pospisuje jakie strobo i sterowniki, bo zawsze zapominalem, co do finansow, to raczej nie sa istotne byle to wsyztsko dobrze dzialalo i bylo wytrzymale big_smile(zeby nie padlo po miesiacu..)

4

Odp: kilka pytań od początkującego...

Moim elektronicznym okiem to moze być kondensator główny. Jeżeli jest stroboskop jest stary to kondesatoty (elektrolityczne) wysychają i nie trzymają swojej pojemności. ALe moze byc to również Palnik. Właściwie to dużo zeczy mogło się pokisić ale ja bym wymienił napoczatku kondensator.. Cena nie duża. trudnośc wymienienia też nie trudna. a moze się okazac że strbo odrzyje. Pozdrawiam

5

Odp: kilka pytań od początkującego...

Jeśli chcesz tworzyć fajne efekty i mnieć stroboskop nie do zajechania to kup ATOMIC-a. Ten stroboskop wymiata i możesz ustawić w nim taką wersje kanałową że bodajże zajmuje 4 kanały i ma naprawdę dużo różnych efektów. Nie wiem czy widziałeś może sylwestra w Krakowie ale tam były użyte z przodu i robiły naprawde różne efekty np:fale itp. Oczywiście były one jeszcze z scroller-em aby zmieniać kolory ale ta przystaweczka droższa od stroboskopu.