Temat: SpeedMaster

Jak zrobić w chamsysie speedmaster ? Taki jak w babci, na określone efekty rozpoznawane(przypisywane) pod dany speedmaster id ?

2

Odp: SpeedMaster

właśnie >.. da się ?

3

Odp: SpeedMaster

Speed/Size Master dotyczy danych parametru dla wybranych urządzeń. Ewentualnie CueStack może być w takim trybie, wtedy suwak kontroluje efekty zapisane w danym CS. Jak to zrobić to najszybciej będzie manual, str 136. Jak będą problemy proszę pisać.

4

Odp: SpeedMaster

czyli jakiś wybrany CS w odpowiednim trybie może kontrolować innego CS?

5

Odp: SpeedMaster

Już poradziłem sobię ustawiając przycisk GO jako tap'a... Ale wciąż mam nadzieję na odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-10-11 19:29:52)

6

Odp: SpeedMaster

Speed/Size Master dotyczy danych parametru dla wybranych urządzeń. Ewentualnie CueStack może być w takim trybie, wtedy suwak kontroluje efekty zapisane w danym CS. Jak to zrobić to najszybciej będzie manual, str 136. Jak będą problemy proszę pisać.

.   Nie zrozumieliśmy się. Wiem jak kontrolować speed danego efektu, ale chciałbym żeby tak jak w MA zapisać efekt pod executor, wpisać go w grupę i zrobić do niego speedmaster pod faderem. Zaoszczędził bym wiele miejsca używając faderów jako grand mastery urządzeń i speed mastery...

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-10-12 06:16:30)

7

Odp: SpeedMaster

Ok Panowie, DA SIĘ! po wielu próbach udało się, robi się to tak tworzysz jeden playback z efektem np. circle dla głów i w ustawieniach dajesz speed group: np.5 Teraz klikasz na grupę urządzen na których dany efekt został stworzony- record i pod playback, tworzy się nam GRAND MASTER urządzenia, wchodzimy w jego ustawienia, wybieramy "cue stack i: "speed master" YES, oraz w speed group wpisujemy grupę tą samą co w playbacku (np 5) efektu I działa. Potem kopiujemy sobię playback z efektem pod executor, wyrzucamy z pod suwaka i zostaje nam odpalanie efektów z executorów, nie marnując tym samym miejsca suwaków na efekty. Jeżeli suwak speed jest na samym dole to efekt zatrzymuje się w miejscu. Tylko teraz trzeba dojść do tego, jak z flash buttona zrobić TAP'a bo narazie tylko faderem można sterować prędkością.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-10-12 11:09:49)