Temat: Media

Witam, pilnie potrzebuję pomocy- najpierw przedstawię sprzęt, który mam do dyspozycji:
Komputer All- in one Dell'a, ChamSys MiniWing, Konwerter MagicDMX Full, konwerter USB-VGA.
Podłączam konwerter usb-vga bo w komputerze nie mam wyjścia VGA.

Pytanie: Potrzebuję zrobić tak, aby na wyjściu VGA z komputera móc podłączyć ekran, na którym wyświetlę wizualizacje z programu MagicQ. Jak to skonfigurować....? Podobnie, jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=yMJs5-3lHg4


2.Jak wogóle zrobić wizualizacje w programie?

2

Odp: Media

ale na samym początku tego filmy jest napisane jak byk
że to konsoleta CHamsysa i media serwer Arkaosa
wizualizacje lecą z media serwera, nie ze steołu
stół steruje media serwerem

3

Odp: Media

powiedz mi proszę, jak to zrobić smile ale nie z arkaosem, tylko z jakimś programem za free (jednorazowa sztuka), może być nawet z winampem

4

Odp: Media

1. Odpalanie arkaosa, czy innego programu tego typu na jednym kompie ze programem do sterowania światłem z założenia jest pomysłem takim sobie.
Znam 2 sensowne rozwiązania:
A. Na drugim kompie odpalam arkaosa (lub coś innego do wizuali) i spinam to po sieci z kompem od MagicQ. Patchujemy nasz "media serwer" i nim normalnie sterujemy.
B. Do komputera z MagicQ podpinam drugi komputer (może być laptop). W MagicQ dodałbym powiedzmy 1600 urządzeń RGB (matryca 40x40) przypisał to w GRID jako PixelMap (tak powstanie wirtualny media serwer). Teraz pozostaje na drugim kompie odpalić MagicQ Media Center i program przechwyci obraz z MagicQ z MediaSerwera. Ten obraz możemy oczywiście przez wyjścia Video w laptopie wysłać np. na projektor. Oczywiście obraz nie jest wysokiej rozdzielczości wink, ale tak można za darmo i szybko wykorzystać PixelMapping z MagicQ do tworzenia wizuali.
UWAGA: Oba komputery muszą być w tej samej podsieci, np. 2.209.200.1 i 2.209.200.2, wyłączyć firewall i programy antyvir.
Wszelkie szczegóły odnośnie PixelMap i MediaCenter znajdziesz w instrukcji do Chamsysa.

Ostatnio edytowany przez makon (2013-08-21 14:21:25)

5

Odp: Media

ok, dzieki, mam program resolume avenue, jak to spatchowac, zebu dzialalo?

6

Odp: Media

MateuszJ napisał/a:

ok, dzieki, mam program resolume avenue, jak to spatchowac, zebu dzialalo?

Dobrze paczować...

Traktujesz resolume jako urządzenie nie pamietam dokładnie ale coś około 120 kanałów. Warstwy, sound oraz playback.  Sterujesz to Artnetem.

Siadaj na dupę i pomyśl .... Nikt za Ciebię nie zrobi show tym bardziej odpali media server

7

Odp: Media

Ok, działa, teraz ostatnie na dziś pytanie: jak zrobić jaragi 5/5 w chamie? nie, nie wiem jak się robi pixelmap, media itp, dlatego proszę o dokładne wytłumaczenie jak... pewnie wrzucić to jako 25 dimmerów, zrobić siatkę, ale jak się to siatkę tworzy...

8

Odp: Media

Nie znam konsolety, na której pracujesz. Ja pracuję na Vectorze i działa to mniej więcej tak: podpinasz do stołu media serwer po skrętce - ustawiasz w karcie sieciowej stołu IP z rodziny IP media serwera - tudzież odwrotnie. Aby się upewnić, czy urządzenia się widzą - w przeglądarce w stole wklepujesz IP media serwera - jeśli wejdziesz w menu media serwera - jest cacy. W stole i w media serwerze ustawiasz takie samo universum  Artnet ( jeśli stół zaczyna Artnet od 0, a media serwer od 1 - ustawiasz nie ten sam tylko stół 0, a media serwer 1). W bibliotekach w stole szukasz media serwera, który cię interesuje i patchujesz go - czasem jako kilka urządzeń. Od tej pory sterujesz media serwerem, jak normalną głowicą...

9

Odp: Media

Ok,  jak pisałem problem rozwiązany, nie zauważyłem, ale w bibliotece urządzeń był ten program.....  roll   ale jaragi też są w bibliotece, zpaczowałem, lae chcę uzyskać na nim coś więcej niż pulse, widziełem kiedyś, jak ktoś robił w media wirtualną mapę tego jaraga (siatkę) i miał do wyboru różne kształty kreski, itp. Jak?

10

Odp: Media

Przeczytaj post vandj oraz mój, połącz to w całość i masz siatkę z różnymi kreskami itp..

11

Odp: Media

Temat programu już rozwiązany, chodi mi o JARAGI.

12

Odp: Media

mi też chodzi o jaragi, te same zasady co do innych urządzeń (mój post pkt2)
post vandj - fragment ostatniego zdania

Ostatnio edytowany przez makon (2013-08-22 08:39:54)

13

Odp: Media

Zrobione, wink

14

Odp: Media

Nie dość, że trzeba powiedzieć to jeszcze narysować wink