Temat: Led Wash? jakie wybrac?

Witam jak w temacie poszukuje kilku sztuk glowic led wash. Poszukuje nie psujacych sie i w miare rozsadnej cenie. Myslalem o Mac 301, A7, Robinach 300, lub Showtekach? Budzet mam okolo 24tys? co wybrac uzywane  czy nowe. Jesli nowe to jakie a uzywane tzn ile maja miec wyswiecone godzin? Prosze o poradę

2

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

301 i A7 to już nieco stare konstrukcje
lepiej poszukaj czegoś na diodach RGB, RGBW lub RGBWA (wszystko w jednym oczku)
Robiny dają radę, ale jest tego sporo
Showtec to nie jest wiodący producent dobrego sprzętu smile

3

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Robe jest sporo bo to bardzo dobra lampa, jedna z najlepszychw tej chwili na rynku. Ja bym brał robe, jeżeli potrzebujesz wąskiej wiązki pomyśl jeszcze nad aura. Generalnie z doswiadczenia realizatorskiego
zastosowania małe efektowe (efekt aury), efekt waskiej wiazki, wash na nie duze dystanse - aura
zastosowanie efektowe (ringi) wash na nie duze dystanse - robin
wash na wieksze zastosowania + ringi - robin 600
Wash na wieksze zastosowania + ringi + wasko - robin 800/1200

Nad reszta washy bym sie raczej nie zastanawial.

4

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Dla mnie:
Aura - porażka, absolutnie nie przekonuje mnie ta lampa, żeby nie wiem jakie konkursy wygrała.

Robe Robin600 - bardzo dobre produkty, mają ringi, jest ich dużo na rynku, jedynie co to mieszanie kolorów nie urywa d..., szczególnie "pure white", mam tu na myśli ręczne mieszanie kolorów bez makr itp. Wiązka światła dość szeroka ale to wash a nie beam!

DTS Nrg1201 - dobry produkt, większość, która pracowała mówi, że najlepsze mieszanie kolorów, dobry zakres zoom, wada to brak ringów oraz na tą chwilę "gęsty" rnd strobo (mają poprawić). Dobrze wypada cenowo oraz w realnych zestawieniach poza ringami nie ustępuje konkurencji.
Uwaga! przy tym produkcie jestem stronniczy, bo sprzedaje to firma z którą współpracuje.

5

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

mówiąc "jest tego sporo" miałem na myśli że jest kilka lamp tego typu smile (zbyt duży skrót myślowy)
sam pracuję na robin 600 LED wash i uważam że jest to naprawdę dobre urządzenie
skoro pasacik mówi o 300 to może potrzebuje do małych zastosowań
może się wypowie do czego potrzebuje?

6

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Nie zwróciłem uwagi, że kolega szuka coś jak Robin 300, to mniejsza wersja NRG1201 to NRG 501, ale ma jeszcze większy zakres zoom.

7

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

makon napisał/a:

Dla mnie:
Aura - porażka, absolutnie nie przekonuje mnie ta lampa, żeby nie wiem jakie konkursy wygrała.

Oczywiście że nie wink Nowy Rok w Nowym Jorku to była oczywista pomyłka wink
Podpowiem że zaświecenie samej soczewki nie mówi o sile urządzenia wink
Nie winiłbym Martina za to że konsolety innych firm mają słabo zrobione pliki opisowe.

makon napisał/a:

[...]Uwaga! przy tym produkcie jestem stronniczy, bo sprzedaje to firma z którą współpracuje.

wink

Wracając do tematu:
Jeśli ma być riderowo to wybór jest narzucony riderami... life is brutal. wink
Jeśli ma być na własne zastosowania, to wybór jest spory. Poza "riderowymi" są mniej znane konstrukcje i bardziej budżetowe serie.
W LTT pod marką Martin jest dyskotekowa seria RUSH (do zobaczenia na stronie LTT). Na StagePro są jeszcze firmy GLP i Chauvet gdzie jest sporo główek LED (do zobaczenia na stronie stagepro).

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-08-13 14:38:37)

8

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Dzieki za odpowiedzi. Szukam glowic do srednich zastosowan. Napewno moim targetem nie jest dyskoteka ani nic w podobie. Ciezko ogarnac ten temat jak sie mocniej nie siedzi w ledach. Do tej pory mialem same zarowe glowy wiec jeszcze nie moge sie odnalezc. A7 i Mac 301 to zabytki? a Robiny 300?  - moze  DTS? Moj pulap to sredniej wielkosci imprezy. Nie uderzam w duze sztuki...

9

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

To nie tak że są głowy na "duże" czy głowy na "małe" imprezy, tylko "riderowe" i nie. Duże imprezy po prostu używają dużej ilości sztuk, ewentualnie dodatkowo tych największych głów, które nie są podmiotem tego tematu wink
A7/301 po prostu nie umieją tego co nowsze konstrukcje i tyle. Nie są złe, ale łatwo o głowy bardziej zaawansowane. Kwestia ceny i wymagań wink

10

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Poszukaj jakiś używek A7. Na allegro czasem się zdarzają. Za 24 tyś z nowymi urządzeniami zbytnio nie zaszalejesz jeśli chodzi o ilości. Nowe Robiny 300 są chyba w granicach 11-12 tyś. A7 może nie potrafi tego co nowe modele, ale czy tak naprawdę potrzebne są Tobie urządzenia z ringami itp, skoro rynek nie wymusza na Tobie posiadania takich urządzeń ?

Do 301 osobiście się zraziłem, dlatego nie będę ich polecał.

11

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

używane JBLED A7 albo Martin Mac 301 to chyba najlepszy wybór przy takim budżecie, różnic między nimi dużo nie zobaczysz, swojego czasu nawet my sprzedawaliśmy 301 za około 6500 netto, może znajdziesz 4 sztuki w tej kwocie

12

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Widzę, że temat jak znalazł: Ja mam do sprzedania 6 sztuk A7 w idealnym stanie:

http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=2144

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

13

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Zrazilem sie do 301 dlatego wole A7 ;-)
Roznic miedzy nimi (A7 a 301) Duzo nie znajdziesz

Panowie z ciekawosci co takiego sie stalo i jakie to sa roznice;-)

14

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

kiju napisał/a:

Zrazilem sie do 301 dlatego wole A7 ;-)
Roznic miedzy nimi (A7 a 301) Duzo nie znajdziesz

Panowie z ciekawosci co takiego sie stalo i jakie to sa roznice;-)


To jest jakaś różnica poza innym logo? Bo w praktyce to nie zauważyłem nigdy, ba z tego co kojarzę to nawet jak się pomyli bibliotekę to wszystko chodzi jak powinno, ale może się mylę smile

15

Odp: Led Wash? jakie wybrac?

Oprócz loga w JB jest jeszcze moduł wireless. W 301 tego nie ma