Temat: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Ze względu na brak konsekwencji w działaniu adminów na tym forum proponuję stworzenie nowego regulaminu. Tak, aby nie było wątpliwości co do wrzucanych tu treści. Niestety są na tym forum uprzywilejowani, którzy bezpodstawnie zamykają tematy.

2

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

infomusic napisał/a:

Ze względu na brak konsekwencji w działaniu adminów na tym forum proponuję stworzenie nowego regulaminu. Tak, aby nie było wątpliwości co do wrzucanych tu treści. Niestety są na tym forum uprzywilejowani, którzy bezpodstawnie zamykają tematy.

Jakies konkrety?

3

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Proszę sobie przeanalizować całą moją obecność na forum. Rozpoczęła się ona od telefonów do adminów z pytaniem jakie treści są tutaj dozwolone a jakie nie. Dostałem informacje, że tu nie ma tak naprawdę zasad i generalnie to użytkownicy sami oceniają jak to wszystko ma wyglądać w ten sposób są elementy, które na forum się przyjęły i są takie, które się nie przyjęły.

Po kilku próbach wrzucania na forum informacji o nowym sprzęcie oświetleniowym (tak, aby było tu jakieś życie, żeby coś się działo, żeby było o czym gadać) bez linków do innych stron, bez reklamy, bez niczego... temat bez powodu został zamknięty. Bez jakiegokolwiek wytłumaczenia.  W moim przypadku już drugi raz. A to oznacza, że brak tu ogólnego regulaminu, który prostowałby takie sprawy i wszystkich stawiałby na równi. Albo inaczej... wszystkim dawałby takie same szanse.

4

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Witam,
temat został zamknięty, ponieważ posty w nim publikowane nie miały, od dłuższego czasu żadnego związku z nim samym. W mojej opinii oczywiście.

Proponuję aby treść Pańskich testów i nowości zamieszczać na łamach forum, np. w dziale: http://www.forum-oswietlenia.pl/viewforum.php?id=14


Co do Pana wypowiedzi to chyba nie do końca jest Pan szczery z użytkownikami, może to jest powód Pańskich "kłopotów"

Pozdrawiam.

Post's attachments

forum.jpg
forum.jpg 55.22 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

infomusic napisał/a:

Ze względu na brak konsekwencji w działaniu adminów na tym forum proponuję stworzenie nowego regulaminu. Tak, aby nie było wątpliwości co do wrzucanych tu treści. Niestety są na tym forum uprzywilejowani, którzy bezpodstawnie zamykają tematy.

Bardzo proszę o propozycje.

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Z mojej strony (ze strony właściciela forów również) powinien pojawić się zapis który wprost traktuje bezproduktywność i reklamy na łamach forum.

- administratorzy lub/i moderatorzy maja prawo usówać tematy które są bezsensowną wymiana poglądów nie związanych z tematyka dla której powstało forum. Do prowadzenia dyskusji o niczym, zapraszamy na piwo do pubu lub na inne fora internetowe do tego stworzone.

- baner reklamowy na stronie głównej forum 1200 zł/ miesiąc

- baner przekraczający wymiary xxx, umiejscowiony w stopce użytkownika, temacie postu lub jakiejkolwiek innej treści 200zł/miesiąc

- link do treści reklamowej umiejscowiony w stopce użytkownika, temacie postu lub jakiejkolwiek innej treści 200zł/miesiąc

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Michale sprecyzuj ostatni punkt!
Czy link do strony z produktem i pytanie o ten produkt jest już treścią reklamową? Link do produktu na stronie dystrybutora jest treścią reklamową? Bo interpretacja może być w tej chwili dowolna. Sam czasami wrzucam link do newsów ze strony Chamsysa i można to odebrać różnie. Jeden uzna tylko za reklamę a drugi za ciekawostkę, że tak jak ostatnio użyto 56 linii DMX z jednego stołu.
Link do testu urządzenia też można uznać za reklamę. A nie zawsze musi tak być. Jednak wiadomo, że dziś w każdej branży sporo testów, artykułów etc. jest sponsorowanych przez producenta/dystrybutora.

Ostatnio edytowany przez makon (2013-08-12 18:38:09)

8

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

makon napisał/a:

Michale sprecyzuj ostatni punkt!
Czy link do strony z produktem i pytanie o ten produkt jest już treścią reklamową?

Nie, pod warunkiem że jest to pytanie uzytkownika a nie pracownika firmy handlowej.

makon napisał/a:

Link do produktu na stronie dystrybutora jest treścią reklamową? Bo interpretacja może być w tej chwili dowolna. Sam czasami wrzucam link do newsów ze strony Chamsysa i można to odebrać różnie. Jeden uzna tylko za reklamę a drugi za ciekawostkę, że tak jak ostatnio użyto 56 linii DMX z jednego stołu.

News ze strony ChamSys czy link do niego jest zdecydowanie dopuszczalny, natomiast odesłanie do strony polskiego dystrybutora jest dyskusyjne.

makon napisał/a:

Link do testu urządzenia też można uznać za reklamę. A nie zawsze musi tak być. Jednak wiadomo, że dziś w każdej branży sporo testów, artykułów etc. jest sponsorowanych przez producenta/dystrybutora.

Dlatego proponuję aby treść testów zamieszczać na forum

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

ponownie podaje pomysł stworzenia kategorii reklama inaczej walka z wiatrakami

10

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Drodzy forumowicze, braci sciemniajaca cale zycie...

Przez kilka lat jak bylo  to male forum realizatorow swiatla jakos nie bylo problemu reklamowego, poprostu jak sie o czyms rozmawialo to sie ododawalo linka i juz. MOim zdaniem dodanie linka do produktu, artykulu czy to na stronie producenta, dystrybutora czy gazety nie jest grzechem o ile robi to normalny user w celu podyskutowania. Ja rozumiem, ze elwo jest sklepem ale to jest forum oswietlenia scenicznego a nie prywatne forum firmy i jestem przekonany ze michal niezatraci charakteru tego forum, przez pryzmat interesow elwo.

Jednak uwazam, ze reklamowanie swojego sklepu, portalu, czy innego ustrojstwa w sposob bezczelny i natarczywy powinno byc traktowane jako przegiecie paly i skutkowac kulturalbym ciosem w ryj przez pana zenka (pan zenek jest mlodszym kierownikiem szatni).

Ja osobiscie niedziwie sie, ze blokowane usuwane sa posty gdzie
login - nazwa portalu
stopka - link do portalu
jedyny wklad w zycie forum - informowanie o nowosciach na owym portalu.

Nadmienie jeszcze ze na owym portalu znajduja sie "testy" o watpliwej wartosci merytorycznej, co napisalem w komentarzu ale jakos nikt mi nie raczyl odpowiedziec.

Reasumujac nie ma co zbednie bic piany, a zasady ogolnie przyjetego savoir vivre wystarcza

Prawda Panie Michale?

;-)

11

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Osobiście jestem za tym aby nowi użytkownicy byli chociaż w jakimś minimalnym stopniu weryfikowani. Aktualnie te forum jest bardzo popularne nie tylko w naszej branży. Przez to dużo osób bez powołania świetlika wpada i umieszcza reklamy firm w których pracują. Z jednej strony im się nie dziwie bo w szybki i prosty sposób mogą dotrzeć do dużej liczby osób.

Może rozbudowanie formularza weryfikacyjnego coś pomoże ? Chociażby konieczność podania firmy z jaką osoba jest powiązana.
W momencie, gdy ktoś wpiszę w pole firma: "ledowe świecidełka do twojego mieszkanka" będzie chyba jednoznaczne, że taka osoba nic konkretnego nie wniesie na forum.
Nie wiem tylko jak rozwiązać sprawę, gdy ktoś jest laikiem i nie jest powiązany z żadną firmą.

12

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

chyba nie znajdzie się "złoty środek", pozostaje wyrzucać posty reklamowe i użytkowników reklamujących nie wiadomo co, trzeba polegać na profesjonalizmie adminów, nawet jeśli go nie widać, a jak się nie podoba to każdy swoje forum założyć może smile

13

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Widzę, że Pan Michał tak zaczął konstruować regulamin, żeby właśnie uderzyć we mnie. smile Dobre, w ogóle się nie zorientowałem . smile

1. Poza tym, dlatego poprosiłem o regulamin, ponieważ wyznaję zasadę, że jeśli coś nie jest zabronione to jest dozwolone. Podkreślam wcześniejszy kontakt telefoniczny z adminem! Tym samym - żadnej zasady dotychczas nie złamałem. Za każdym razem, gdy ktoś się do czegoś przyczepiał grzecznie to usuwałem albo zmieniałem. Więc złość i arogancja niektórych jest zupełnie nieuzasadniona.

2. Jeśli ktoś zarzucał mi reklamę i linki w postach do innych stron to ja odpowiadałem tym samym, bo na tym forum jest PEŁNO linków do stron  z produktami. Mało tego niektóre są ewidentnie wrzucane przez przedstawicieli tych stron, dystrybutorów, sklepów itp. Ale nie... żółto-niebieskie logo bije po oczach więc się do niego przyczepimy nie? wink A może własnie chodzi o ochronę swojego interesu? Co, Elwolight? wink

3. Ktoś się przyczepił, że testy wątpliwej jakości. Hm... Chyba lepszy jakikolwiek ruch w dziale testy (chyba jedyny obecnie w Polsce) niż żaden? Poza tym serdecznie zapraszam do współpracy. Jeżeli zrobisz test lepiej to proszę zgłoś się jeden z drugim na adres infomusic@infomusic.pl i pokażesz co to znaczy pisać dobre testy. smile

4. Łącząc to wszystko i dostosowując się do tych "niepisanych" zasad forum uważam, że nasze działania są po to, aby rozruszać to forum. Przecież nikt nie zachęca do wypowiadania się tam na zewnętrznych stronach. Wszystko zostaje tutaj na forum! Jest jakaś nowość, nowy test, nowe wydarzenie to wszytko ląduje tutaj i wszyscy bawią się w pisanie, analizowanie tutaj. To tutaj zostaje wszystko dla nowych użytkowników, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć. Mam wrażenie, że niektórych po prostu ponosi i najpierw zrobią, a potem pomyślą. Takie psy ogrodnika bez powodu. smile

Pozdro. Czekam na dobrą kontrargumentację.

Ostatnio edytowany przez infomusic (2013-08-19 13:08:53)

14

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

Czyli co? Infomusic będzie umiesczać testy na łamach forum?

Michał Bystrzycki
--------------------

15

Odp: Propozycja stworzenia nowego regulaminu i trzymania się jego zasad

infomusic napisał/a:

Widzę, że Pan Michał tak zaczął konstruować regulamin, żeby właśnie uderzyć we mnie. smile Dobre, w ogóle się nie zorientowałem . smile



4. Łącząc to wszystko i dostosowując się do tych "niepisanych" zasad forum uważam, że nasze działania są po to, aby rozruszać to forum. Przecież nikt nie zachęca do wypowiadania się tam na zewnętrznych stronach. Wszystko zostaje tutaj na forum! Jest jakaś nowość, nowy test, nowe wydarzenie to wszytko ląduje tutaj i wszyscy bawią się w pisanie, analizowanie tutaj. To tutaj zostaje wszystko dla nowych użytkowników, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć. Mam wrażenie, że niektórych po prostu ponosi i najpierw zrobią, a potem pomyślą. Takie psy ogrodnika bez powodu. smile

Pozdro. Czekam na dobrą kontrargumentację.


Jakiego życia na forum oczekujesz? Czy to jest portal światło24.pl? Jeżeli ktoś ma chęć zakupić sprzęt którego nie zna wystarczy że stworzy nowy post i użykowncy znający sprzęt podzilą się chętnie wiedzą.   Na youtube znalazłem lepsze testy urządzeń niż na tym infomusic.
A reklama którą realizujesz na tym forum wygląda podobnie do elektrody.pl Może tam się wybierzesz ? big_smile